Portal - Muszyna
Strona główna / Aktualności
Sobota - 16 stycznia 2021 Mascelego, Walerii, Włodzimierza     "Ktoś, kto sam serca w sobie nie pielęgnował, na próżno będzie o nie kołatał u innych" - Gabriela Zapolska
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Dziennik elektroniczny
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
REKRUTACJA 2020/2021
Klasy integracyjne
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
RODO
polski
Aktualności

archiwum 2008/2009  ] [ archiwum 2009/2010  ] [ archiwum 2010/2011  ] [ archiwum 2011/2012  ] [ archiwum 2012/2013  ] [ archiwum 2013/2014  ] [ archiwum2014/2015  ] [ archiwum2015/2016  ] [ archiwum2016/2017  ] [ archiwum2017/2018  ] [ archiwum2018/2019  ] [ archiwum2019/2020  ]  

"Razem na Święta"Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą, abyśmy w tym pięknym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie, tradycyjnie zwrócili nasze myśli, działania i serca, na potrzeby drugiego człowieka. Od wielu lat nasza szkoła organizowała lub włączała się w różne akcje charytatywne. Jak pamiętacie cała społeczność szkolna czyli Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele brała udział w takich akcjach jak: Szlachetna Paczka, I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, Pączek dla Afryki, Kolęda Misyjna, WOŚP. Organizowaliśmy w szkole koncerty charytatywne, śniadania i kiermasze na rzecz osób chorych i potrzebujących, bale dla osób niepełnosprawnych, składaliśmy świąteczne wizyty pensjonariuszom "Jaru" i wychowankom Domu Dziecka "Rodzina" w Mochnaczce. We wszystkich tych akcjach zawsze spisywaliśmy się na medal!!!
Ale teraz jest czas pandemii i z ogromnym żalem, przyszło nam dla naszego bezpieczeństwa i osób, które wymagają pomocy, z tych wszystkich form zrezygnować.
Pragniemy jednak zachęcić Was Drodzy Uczniowie do podjęcia się pięknego trudu pomagania i obdarowania sercem oraz uwagą osób potrzebujących z naszego najbliższego środowiska.

A zatem ... w ramach Akcji MEN "Razem na Święta" proponujemy, abyście uważnie rozejrzeli się wokół i zwrócili uwagę na dalszych członków Waszych Rodzin oraz na osoby starsze, samotne i wrzucili im np. do skrzynki pocztowej własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami lub obdarowali ich samodzielnie przygotowanymi słodkimi upominkami np. pierniczkami. Możecie również, za zgodą Waszych Rodziców, zaoferować pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach. A może macie inne bezpieczne pomysły na pomaganie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie?
Wierzymy w Was mocno, w Waszą wrażliwość, empatię, dobre serca ......

Zachęcamy więc Was Wszystkich do działania! Życzymy powodzenia!
Załączamy serdeczne pozdrowienia!
Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne.


Święto Niepodległości 2020


11 listopada 2020r. obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to nasze Święto Narodowe. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie włączyła się w obchody tego święta na miarę możliwości związanych z pandemią.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele zapoznali się z prezentacją przygotowaną przez panią Agnieszkę Gierszewską oraz dzieci z naszego przedszkola (grupy od l -Vl) i uczniowie szkoły podstawowej podczas nauki zdalnej w domach, o godzinie 11.11 zaśpiewali Hymn Polski włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”.
Celem tych akcji było zachęcanie dzieci i uczniów do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Wspólne śpiewanie hymnu 2020 - film 1

Wspólne śpiewanie hymnu 2020 - film 2

Wspólne śpiewanie hymnu 2020 - film 3

Wspólne śpiewanie hymnu 2020 - film 4Pasowanie na ucznia 2020 - ZSP w MuszynieW piątek, 23 października 2020 w ZSP w Muszynie odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia. Z tym wydarzeniem wiąże się dużo emocji. Odczuwają to zarówno sami uczniowie jak i wychowawcy; najbardziej jednak rodzice, którzy wyjątkowo nie mogli uczestniczyć w tym spotkaniu ze względu na sytuację epidemiczną.
W tym roku, swoje klasy, do tej uroczystości przygotowali: P. Dorota Gancarz – wychowawca klasy 1a oraz P. Albin Śliwiński – wychowawca klasy 1b. Oczywiście nie mogło zabraknąć dyrekcji naszej placówki – P. dyrektora Andrzeja Gancarza oraz v-ce dyrektora P. Janiny Dziedziny.
Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od wyjaśnienia dzieciom, skąd wzięła się nazwa naszej szkoły. Następnie, głos zabrał pan dyrektor który w kilku słowach przekazał pierwszakom, z czym wiąże się honor bycia uczniem naszej szkoły.
Było również złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz odczytanie treści ślubowania. Następnie, miało miejsce symboliczne Pasowania na ucznia. Kolejnym punktem była krótka prezentacja dwóch piosenek. Po wszystkim były kwiaty, upominki i podziękowania.
My również serdecznie dziękujemy:
- Dyrekcji ZSP za Uroczyste Pasowanie na ucznia
- Rodzicom; szczególnie tym, którzy w tej trudnej sytuacji, perfekcyjnie zadbali o to, by ten dzień była dla ich dzieci wyjątkowy.
Zapraszamy do galerii

Ślubowanie klas pierwszych 2020 cz. 1 - foto

Ślubowanie klas pierwszych 2020 cz. 2 - foto

Ślubowanie klas pierwszych 2020 - film 1

Ślubowanie klas pierwszych 2020 - film 2


Sukces w Mistrzostwach Polski Modeli KosmicznychW dniach 25-27 września w Lisich Kątach – Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych. W zawodach uczestniczyli instruktor modelarstwa kosmicznego i nauczyciel naszej szkoły Bartłomiej Tokarczyk oraz uczeń klasy VI b, uczestnik zajęć modelarskich w OPP Muszyna i członek klubu modelarskiego Orion Mateusz Tokarczyk. Modelarze startowali w siedmiu dyscyplinach rakietowych. Junior Mateusz Tokarczyk w pierwszym dniu rywalizacji po emocjonującej dogrywce zwyciężył w kategorii rakiet ze spadochronem uzyskując tytuł Mistrza Polski. W drugim dniu zawodów instruktor Bartłomiej Tokarczyk w konkurencji rakietoplanów zajął drugie miejsce uzyskując tytuł Wicemistrza Polski. W konkurencji rakiet z taśmą trzecie miejsce zajął po raz kolejny Mateusz Tokarczyk. W najbardziej emocjonującej konkurencji rakiet makiet Mateusz po raz kolejny zdobywa medal tym razem srebrny. Po raz pierwszy w historii OPP Muszyna oraz klubu Orion zawodnik junior zdobywa komplet medali. Warto również wspomnieć że obydwoje zawodnicy należą do Kadry Narodowej Polski.
Gratulujemy!
 

Pożegnanie z "Ciotką"Dzień 31 sierpnia 2020 roku był ostatnim dniem pracy woźnej Pani Michaliny Fydy. Nasza ukochana "Ciotka" po 37 latach pracy ostatecznie odeszła na zasłużoną emeryturę.
Była zawsze z nami na dobre i na złe. Wiele osób będzie ją zawsze pamiętało.
Dziękujemy za zaangażowanie w pracę i wychowanie wielu pokoleń muszyńskiej młodzieży.
Dyrektor ZSP w Muszynie Andrzej Gancarz.

Pożegnanie z "Ciotką" - foto


 Informacja Dyrektora w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/21

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Bardzo serdecznie witam Wszystkich Państwa w przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021. Najcieplej witam, najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę – uczniów klas I. Proszę rodziców i wychowawców klas I o przekazanie im moich pozdrowień i powitania. Informuję, że nowymi nauczycielami w naszej szkole są: Pan Albina Śliwiński, który będzie wychowawcą uczniów kl. Ib oraz Ksiądz Piotr Zawiślak.

W tym szczególnym dniu rozpoczęcia roku szkolnego pamiętajmy, o rocznicy wybuchu II wojny światowej. O tym co wydarzyło się w naszej ojczyźnie w dniu 1 września 1939r. Pamiętajmy zawsze o bohaterach tamtych czasów, pamiętajmy, że oni ginęli, byśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej i niepodległej Polsce. Pamiętajmy o patronach naszej szkoły – Kurierach Sądeckich. Proszę wychowawców klas o uczczenie pamięci poległych minutą ciszy w trakcie spotkań z wychowankami w tym dniu.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/21 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Muszynie w systemie stacjonarnym w nowej rzeczywistości spowodowanej pandemią coronavirusa. W historii edukacji, którą pamiętam, nigdy nie zdarzyło się tak, aby wszyscy uczestnicy tego procesu musieli wzajemnie ze sobą przebywać stosując się do tak wielkich ograniczeń. Mam nadzieję, że ta nowa sytuacja nie zmieni dobrych stosunków społecznych ukształtowanych od lat w naszej szkole, nie wpłynie negatywnie na zawiązane do tej pory przyjaźnie i kiedyś pozostanie w naszej pamięci jako czas troski o innych, ich los i bezpieczeństwo. Liczę w tym względzie na wyrozumiałość wszystkich uczestników procesu wychowawczo - edukacyjnego.

Informuję, że w trosce o bezpieczeństwo uczniów, rodziców i pracowników szkoły po wcześniejszych konsultacjach z Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną w dniu 27 sierpnia 2020r. wydałem Zarządzenie nr 29/2019/2020 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie w sprawie procedury funkcjonowania zespołu w czasie epidemii. Pełną treść tego zarządzenia przekazuję Państwu w załączeniu i bardzo proszę o dokładne zapoznanie z nim Państwa dzieci.

Jakie są te najważniejsze ograniczenia związane z funkcjonowaniem naszej szkoły w warunkach epidemii? (wypis z zarządzenia)

1. Do szkoły mogą uczęszczać tylko uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

2. Przy wejściach do budynku zorganizowana jest dla wszystkich strefa do odkażania rąk.

3. Ogranicza się przebywanie osób trzecich w szkole do niezbędnego minimum z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m.in. osłonę ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.

4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą w wyjątkowych przypadkach wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły (tylko w wyznaczonych obszarach) zachowując zasady: 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m, opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

5. W trakcie pobytu w częściach wspólnych szkoły (korytarze, szatnie, świetlica, biblioteka szkolna, toalety, gabinet pielęgniarki, sekretariat i inne) obowiązuje pracowników i uczniów zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu społecznego 1,5m.

6. Uczniowie wchodzą do szkoły różnymi wejściami o różnych godzinach:
a/ Wejście dla uczniów kl. I-II będzie otwarte: w godz. 7.40 do godz. 8.00, w godz. 11.25 do 11.40 i od 12.15 do 12.35 od strony parkingu szkolnego (wejście funkcjonujące dla tej grupy wiekowej już od 2014r.)
Uczniowie kl. Ia przychodzą do szkoły o godz. 7.40 a uczniowie kl. Ib o godz. 7.50 i są odbierani przez wychowawców klas/nauczycieli rozpoczynających zajęcia (pierwsza lekcja) .
b/Wejście dla uczniów kl. III-VI będzie otwarte w godz. 7.30 do godz. 8.00, oraz na przerwach po zakończonych w danej klasie zajęciach, od strony ul. Rynek (wejście obok kawiarni Szarotka).
c/Wejście dla uczniów kl. VII-VIII będzie otwarte w godz. 7.45 do godz. 8.00, oraz na przerwach po zakończonych w danej klasie zajęciach, od strony ul. Rynek (wejście ewakuacyjne - budynek dawnego gimnazjum).
d/Wejście główne (od strony ul. Rolanda) otwarte będzie dla uczniów dowożonych do szkoły, uczniów PZS oraz osób trzecich w godzinach pracy szkoły.

7. Uczniowie na stałe mają przydzielone sale lekcyjne, w których się uczą:
kl.Ia-sala 320, kl.Ib-sala 313, kl.IIa-sala 321, kl.IIb-sala 312, kl.IIIa-sala 322, kl.IIIb-sala 323, kl.IVa-sala 303, kl.IVb-sala 304, kl. Va-sala 214, kl.VIa-sala 213, kl.VIb-sala 223, kl.VIIa-sala 224, kl.VIIb-sala 222, kl.VIIc-sala 212, kl.VIIIa-sala 202, kl.VIIIb-sala 203,

8. Uczniowie kl. I – mają szatnie na parterze a uczniowie kl.II na półpiętrze pomiędzy piętrem I a II Starej Szkoły. Uczniowie kl. III-VIII na stałe mają przydzielone boksy w szatniach (w miarę możliwości co drugi boks)
3a – szatnia nr 29, 3b – szatnia 31, 4a – szatnia nr 34, 4b-szatnia nr 32,
5a-szatnia nr 30, 6a-szatnia nr 28, 6b - szatnia nr 18, 7a-szatnia nr 16,
7b-szatnia nr 14, 7c-szatnia nr 12, 8a - szatnia nr 10, 8b - szatnia nr 8

9. Podczas przerw na jednym korytarzu może przebywać tylko jedna klasa pod opieką nauczyciela dyżurującego, pozostali uczniowie pozostają w wyznaczonych salach pod opieką nauczyciela.

10. Został wprowadzony i będzie rygorystycznie przestrzegany harmonogram wydawania posiłków na wydzielonych dla poszczególnych klas stołach:
a/Uczniowie I-V – przerwa godz. 12.15 -12.35 (dot. dzieci nie uczęszczających na świetlicę)
b/Uczniowie VI-VIII – przerwa godz. 13.20 -13.35 (dot. dzieci nie uczęszczających na świetlicę) Po uzgodnieniach z Radą Rodziców została wydłużona przerwa obiadowa po 6 lekcji o 5 minut. Tym samych lekcja 7 – będzie się kończyła o godz.14.20.
c/Uczniowie uczęszczający na świetlicę spożywają posiłki w trakcie trwania lekcji 5, 6 i 7 pod opieką wychowawców świetlicy.

11. Został wprowadzony zakaz organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych.

Bardzo proszę wszystkich Państwa o zrozumienie dla tych ograniczeń i stosowanie się do zasad wynikających z w/w zarządzenia. Rodziców i Nauczycieli proszę, o uświadomienie dzieci o konieczności ich stosowania. To wszystko w trosce o Państwa bezpieczeństwo, dzieci, rodziców ale i również wszystkich pracowników szkoły.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzę Wszystkim, by był on jak najbardziej owocny. By nauka dla uczniów nie była tylko nudnym i trudnym obowiązkiem, ale powodem do satysfakcji i dalszego rozwoju. Rodzicom życzę, dobrej współpracy ze szkołą, by przybliżała ona uczniów do osiągnięcia sukcesu. Nauczycielom - wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Informacje dodatkowe:

1. Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 (1.09.2020r. - wtorek)
9.00 – Msza Św. w Kościele pod wezwaniem św. Józefa w Muszynie
ok. 10.00 – Spotkania z wychowawcami, (ok. 45 minut) w wyznaczonych na
stałe salach lekcyjnych (uczniowie wchodzą do szkoły
wyznaczonymi wejściami mając zasłonięte usta i nos w
przestrzeniach wspólnych szkoły, stosując się do zasad
sanitarnych, nie będzie wspólnej akademii)

2. Od środy będą odbywały się lekcje wg podziału godzin, który został dzisiaj (tj. 28.08.2020r.) zamieszczony na stronie internetowej szkoły (www.zso.muszyna.pl)

3. Biblioteka: Informacja dotycząca zasad odbioru podręczników i ćwiczeń zostanie przekazana w terminie późniejszym (podręczniki i ćwiczenia pomimo wcześniejszego zamówienie już w maju br. nie zostały dostarczone przez wydawnictwa do szkoły).

4. Świetlica: Dzieci na świetlice szkolną należy zapisywać do dnia 4 września 2020r. poprzez Dziennik Elektroniczny Vulcan, kierując informacje bezpośrednio do Pani Agnieszki Szkrobut lub telefonicznie na jej numer tel. +48 506 034 824. (należy podać imię i nazwisko dziecka i klasę do której uczęszcza)

5. Stołówka szkolna: Dzieci, które będą spożywać obiady na stołówce szkolnej należy zapisywać poprzez kontakt telefoniczny z firmą prowadzącą żywienie. PHU Urszula Zalewska. Numer telefonu: + 48 511 404 157.

Dyrektor ZSP w Muszynie:
Andrzej Gancarz

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak