Portal - Muszyna
Strona główna / Sport
Niedziela - 20 wrzesńia 2020 Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Dziennik elektroniczny
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
REKRUTACJA 2020/2021
Klasy integracyjne
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
polski
Sport

sport 2008/2009  ] [ sport 2009/2010  ] [ sport 2010/2011  ] [ sport 2011/2012  ]


Lekcje WF na kortach tenisowych


Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/17. Z radością młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie przywitała nowe lekcje wych. fiz., które odbywają się na kortach tenisowych. Uczniowie poznają tajniki gry w tenisa ziemnego, uczą się poruszania po kortach, techniki odbić i sędziowania, a przede wszystkim dbają o swoją sprawność fizyczną i zdrowie.

Lekcje WF na kortach tenisowych - fotoBieg Małopolski


9 września 2016r. z okazji Forum Ekonomicznego w Krynicy organizowany był Bieg Małopolski dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowało 60 uczniów. W sumie na deptaku w Krynicy w piątek biegało 1623 dzieci. Do finałów zakwalifikowali się Maja Keklak z klasy IIIa SP oraz Julia Stoińska z kl. IIc Gimnazjum i Marcin Lipnicki z kl. IIIa Gimnazjum, który w finale zajął 2 miejsce /na 296 startujących chłopaków/.
Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących !!!!

Bieg Małopolski 2016 - foto
Wychowanie Fizyczne na stoku
26 lutego 2016r. w ramach współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dwiema Dolinami dzieci z naszej szkoły brały udział w lekcjach wychowania fizycznego, które przeprowadzane były na stoku narciarskim w Szczawniku i Wierchomli.

Lekcja WF na stoku - foto


Turniej Walentynkowy w piłce siatkowejTurniej Walentynkowy w piłce siatkowej
30 par /dziewczyna + chłopak/ ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie zgłosiło się do rywalizacji w Walentynkowym Turnieju Piłki Siatkowej. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których grały mecze systemem „każdy z każdym”. Tylko dwie drużyny z grupy awansowały do rozgrywek finałowych.
Finały były bardzo zacięte i nieważne, że grali uczniowie z gimnazjum z uczniami ze szkoły średniej. Młodsi nie dawali łatwo swojej skóry…
Najlepsze osiem par turnieju:
I miejsce- Eliza Pych , Piotr Plata
II miejsce- Klaudia Furkawy , Mikołaj Zarzycki
III miejsce- Julia Stoińska, Jakub Stróżyk
IV miejsce-Daria Prusak, Jakub Prusak
V miejsce- Weronika Zielińska, Bartłomiej Jurczyński
VI miejsce- Natalia Smyła, Arkadiusz Rams
VII miejsce- Justyna Buszek, Eryk Długosz
VIII miejsce- Klaudia Mokrzycka, Oskar Nakoneczny

W Szkole Podstawowej:
I miejsce- Martynka Koza, Maciek Lach
II miejsce- Karolina Polańska, Paweł Wachna
III miejsce- Amelia Multarzyńska, Igor Musiał
IV miejsce- Joanna Majerska, Maciej Majerski
V miejsce- Klaudia Hamernik, Konrad Smyda

Walentynkowy turniej siatkarski - fotoZIMOWY OBÓZ NARCIARSKINarciarstwo zjazdowe to jeden z najpiękniejszych sportów. Uprawiany w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w górskiej scenerii, na świeżym powietrzu, w celach zdrowotno-rekreacyjnych, poznawczych, estetycznych, dla własnej przyjemności i samodoskonalenia.
Wszystkie te zalety mogły spróbować dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, dla których w okresie ferii zimowych został zorganizowany obóz narciarski.
48 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przez 5 dni na stoku Master Ski w Tyliczu przeszło podstawowe szkolenie z narciarstwa zjazdowego.
Po ukończeniu obozu każdy uczestnik:
• znał zasad y doboru sprzętu i ekwipunku narciarskiego,
• zdobył umiejętności jazdy na nartach w stopniu średnim,
• poznał zasad y bezpieczeństwa na stoku;
• zintegrował się z grupą, poznał nowych kolegów i koleżanki, nauczył się współodpowiedzialności za drugiego uczestnika na stoku
• spędził fajnie, aktywnie ferie zimowe.

Zimowy obóz narciarski - foto


Turniej w Preszovie


15 grudnia 2015r. drużyna dziewcząt z UKS Góral przy Gimnazjum w Muszynie wyjechała na gościnny turniej do Preszova. W turnieju brało udział 14 zespołów ze Słowacji, Polski i Węgier. Po eliminacyjnych grach nasza młoda drużyna zakwalifikowała się do gry o miejsca 7-8. Wygraliśmy z dziewczętami ze Sniny i zajęliśmy miejsce siódme.
Fajna atmosfera, dużo sportowej rywalizacji zacieśnia przyjaźnie polsko-słowackie i współprace naszych klubów sportowych.

Turniej w Preszovie - fotoVIII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców

9 grudnia 2015r. rozegrany został VIII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Na dwóch boiskach grało 8 zespołów: z Lipan, z Vranova, Grybowa, Muszyny /dwa zespoły/, Krynicy, Presova i Piwnicznej.
Drużyny zostały rozstawione do dwóch grup, w których mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Do finału awansowali zwycięzcy grup, o miejsce trzecie walczyły zespoły z drugiego miejsca, o miejsca piąte- drużyny z trzeciego miejsca w grupach.
A oto jak przedstawiała się końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Presov /najlepsza zawodniczka- Andrea Kanasova/
II miejsce- Lipany /najlepsza zawodniczka- Danka Knutova/
III miejsce- Muszyna I /najlepsza zawodniczka- Gabriela Hopej/
IV miejsce- Muszyna II /najlepsza zawodniczka- Zuzanna Kluska/
V miejsce- Grybów /najlepsza zawodniczka- Gabriela Olech/
VI miejsce- Piwniczna /najlepsza zawodniczka- Emilia Tomasiak/
VII miejsce- Vranov /najlepsza zawodniczka- Gabriela Bartkova/
VIII miejsce- Krynica /najlepsza zawodniczka- Zuzanna Szporna/

MVP turnieju została Kristina Polackova z Presova

Dnia 11 grudnia 2015 roku rozegrany został VIII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Na dwóch boiskach rywalizowało 8 zespołów: ze Starej Lubowni, Preszova, z Muszyny, Lipan, Grybowa, Gorlic, Bobowej, Krynicy. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, w razie potrzeby trzeci decydujący set do 15 punktów. W finale grali zwycięzcy grup, o miejsca 3,4 walczyli zdobywcy drugich miejsc w grupach, o miejsce 5,6 grały zespoły, które zajęły trzecie miejsca w grupie, a o miejsca 7,8 - przegrani w grupach. Po pasjonujących pojedynkach finałowy mecz rozegrał się między zespołami z Presova i Starej Lubowni . Bardzo wysoki poziom oglądaliśmy również podczas rywalizacji o miejsce 3-cie, pomiędzy zespołami z Bobowej i Gorlic. O miejsce piąte walczył zespół z Muszyny i Lipan, natomiast o miejsce 7- walczyły zespoły z Grybowa i Krynicy.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Stara Lubownia /najlepszy zawodnik – Iwo Rumczak/
II miejsce- Presov /najlepszy zawodnik- Aleksander Kapera/
III miejsce- Gorlice /najlepszy zawodnik- Adrian Krasowski/
IV miejsce- Bobowa /najlepszy zawodnik- Dawid Szczepanik/
V miejsce- Lipany /najlepszy zawodnik- Milan Timko/
VI miejsce- Muszyna /najlepszy zawodnik- Michał Uryga/
VII miejsce- Krynica /najlepszy zawodnik- Damian Góra/
VIII miejsce- Grybów /najlepszy zawodnik- Michał Grycz/
MVP zawodów został Imrich Miro ze Starej Lubowni.


Mikołajkowy turniej siatkarski - foto
II Gminny Turniej Piłki Nożnej klas 2 i 3 Szkoły PodstawowejW dniu 20.11.2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie odbył się II Gminny Turniej Piłki Nożnej 2 i 3 klas Szkoły Podstawowej. W turnieju brały udział szkoła ze Złockiego, Jastrzębika, Milika, Andrzejówki, Szkoła im. Jana Pawła II nr 2 z Muszyny i organizator ZSP w Muszynie. Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest nauczyciel wychowania fizycznego Adam Sułkowski. I miejsce zdobyła Szkoła z Andrzejówki, II miejsce Szkoła ze Złockiego, III miejsce ZSP Muszyna, IV miejsce Milik, V Jastrzębik a VI miejsce Szkoła Jana Pawła II nr 2 w Muszynie. Dla najlepszych zawodników po turnieju zostały wręczone nagrody dla najlepszego bramkarza - Nataniel Jeleński (ZSP Muszyna) najlepszy strzelec turnieju - Julian Semczyszak (Andrzejówka) oraz najlepsi zawodnicy turnieju: Aleksander Hojniak (ZSP Muszyna), Jakub Tokarczyk (Andrzejówka), Artur Lorens (Złockie), Karol Długosz( Milik), Adam Tomasiak (Jastrzębik), Bartłomiej Małek (SP Jana Pawła II). Zawodnicy dostali nagrody w postaci dyplomów, kubków oraz pucharów.

Turniej piłkarski - fotoXX BIEG ULICZNY O PUCHAR BURMISTRZA MUSZYNY


5.10.2015 r. odbył się XX Jubileuszowy Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Muszyna. Impreza została przeprowadzona na ulicy Jasnej i obiektach stadionu piłkarskiego. Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Włodzimierz Tokarczyk oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie mgr Andrzej Gancarz dokonali uroczystego otwarcia imprezy oraz wręczali najlepszym zawodnikom puchary, medale, dyplomy i nagrody. Imprezę od samego początku jej powstania tzn. już 20 lat prowadzi p. Andrzej Koszucki. Należy zaznaczyć że pomimo tego iż jest już na emeryturze nie zapomina o dzieciach i chętnie organizuje dla nich kolejne biegi. Organizatorem imprezy jest UKS Góral przy Gimnazjum w Muszynie i Urząd MiGU Muszyna
Jubileusz uświetniały pokazy Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Ognisko niedawno obchodziło XXXV-lecie. Wszyscy zebrani na stadionie – zarówno dzieci jak i dorośli zapatrzeni byli w loty balonów i rakiet. Pokazy przygotowali instruktorzy Adam Bartusiak i Bartłomiej Tokarczyk.
W Biegu wzięła udział rekordowa liczba startujących dzieci - 470 !!! z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Andrzejówce, w Miliku, w Żegiestowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Powroźniku, Szkoły Podstawowej w Złockiem, Szkoły nr 2 w Muszynie, z Przedszkola Niepublicznego „Pszczółka Maja” w Muszynie oraz z Przedszkola nr 1 w Muszynie.
Zawody rozegrane zostały w siedmiu kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne-72 dzieci, dzieci z zerówki- 52 startujących, dzieci z klas pierwszych-78 osób, klasy drugie- 68 osób, klasy trzecie- 70 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 60 zawodniczek i chłopcy z klas IV-VI- 70 zawodników.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 150m dla najmłodszych - do 1000m dla najstarszych. Biegi były bardzo pasjonujące w każdej grupie wiekowej. Ileż wysiłku, determinacji i żądzy zwycięstwa wkładały dzieci w swoje biegi – to mogą poświadczyć wszyscy, którzy byli świadkami tego święta sportu, a trzeba przyznać że rodziców było bardzo dużo. Dziękujemy im za to. W pamięci utkwią nam wyścigi tych najmłodszych- w przydługich koszulkach, przewracających się na murawie i wstających aby dalej biec, ale również profesjonalne rozegranie zawodów przez zarówno Darię Prusak z klasy 6a Szkoły Podstawowej w Muszynie jak i niesamowitą walkę Mateusza Wielochy z klasy 5-tej z Żegiestowa, którzy w swoich kategoriach wiekowych pokonali ponad 60 zawodniczek /w przypadku Darii/ i 70 zawodników /w przypadku Mateusza/ i zdobyli laur zwycięzców. Ręce składały się same do oklasków.
Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiają się następująco:
Grupa przedszkolna 4-5 lat:
1 miejsce- Kacper Bołoz /Żegiestów/
2 miejsce- Filip Kuc /Żegiestów/
3 miejsce- Adam Hojniak /Muszyna/
4 miejsce- Filip Wiśniewski /Muszyna/
5 miejsce- Jakub Lach /Żegiestów/
6 miejsce- Szymon Pieróg /Andrzejówka/

Grupa „0”- sześciolatki:
1 miejsce- Magdalena Polańska /Powroźnik/
2 miejsce- Anastazja Śliwińska /Powroźnik/
3 miejsce- Emilka Jasińska /Muszyna kl.1a/
4 miejsce- Wiktoria Gagatek /Powroźnik/
5 miejsce- Mateusz Tokarczyk /Muszyna kl.1b/
6 miejsce- Kacper Ciara /Powroźnik/

Klasa I -siedmiolatki:
1 miejsce- Piotr Długosz /Muszyna kl.2a/
2 miejsce- Bartosz Sroka /Powroźnik kl.2b/
3 miejsce- Maja Keklak /Muszyna kl.2a/
4 miejsce- Przemysław Śmigowski /Milik/
5 miejsce- Michał Myjak /Powroźnik kl.2b/
6 miejsce- Grzegorz Małobłocki /Muszyna kl.2a/

Klasa II-ośmiolatki:
1 miejsce- Aleksander Hojniak /Muszyna kl.2c/
2 miejsce- Karolina Urbańska /Złockie/
3 miejsce- Nataniel Jeleński /Muszyna kl.2b/
4 miejsce- Wiktoria Wolanin /Złockie/
5 miejsce- Filip Król /Powroźnik kl.2a/
6 miejsce- Krzysztof Miechurski /Powroźnik kl.2a/

Klasa III:
1 miejsce- Jakub Czajka /Powroźnik/
2 miejsce- Jakub Tokarczyk /Andrzejówka/
3 miejsce- Karol Długosz /Milik/
4 miejsce- Adrian Stec / Powroźnik/
5 miejsce- Cyprian Prusak /Andrzejówka/
6 miejsce- Rafał Nieć /Powroźnik/

Dziewczęta - Klasa IV-VI:
1 miejsce- Daria Prusak /Muszyna kl.6a/
2 miejsce- Julia Myjak /Złockie/
3 miejsce- Zuzia Kulig /Żegiestów/
4 miejsce- Julia Ryś /Złockie/
5 miejsce- Amelia Stec /Złockie/
6 miejsce- Anna Kowalczyk /Muszyna kl.6a/

Chłopcy - Klasa IV-VI:
1 miejsce- Mateusz Wielocha /Żegiestów kl.5/
2 miejsce- Piotr Dziedzina /Złockie kl.4/
3 miejsce- Sebastian Oczkoś /Powroźnik/
4 miejsce- Rafał Skwarczowski /Muszyna kl.6b/
5 miejsce- Mateusz Cempa /Muszyna nr 2/
6 miejsce- Daniel Skalniak /Złockie/


XX Jubileuszowy Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Muszyna - fotoTurniej piłki ręcznej szkół podstawowych i gimnazjalnych


26 listopada na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Złockiem odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
Nasza szkoła wystawiła drużyny w każdej kategorii wiekowej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Nasze drużyny świetnie radziły sobie z przeciwnikami. Zarówno dziewczęta Gimnazjum jak i chłopcy Szkoły Podstawowej przegrali swoje mecze, ale różnica jedno bramkowa daje wiarę w sukces naszych drużyn w rundzie wiosennej. O dużym pechu mogą mówić dziewczynki ze Szkoły Podstawowej, które czterokrotnie nie wykorzystały stuprocentowej sytuacji trafiając to w poprzeczkę, to w słupki bramki. Świetnie natomiast poradzili sobie chłopcy Gimnazjum i zdecydowanie ograli drużynę ze Złockiego zdobywając pierwsze miejsce.
Gratulujemy naszej młodzieży wyników sportowych, ale przede wszystkim zawodów fair play i postawy godnej sportowców.

Turniej piłki ręcznej 26.11.2014 - fotoPiłka nożna halowa w wydaniu najmłodszych


18 listopada miał miejsce niesamowity turniej! Na parkietach sali gimnastycznej naszej szkoły zmierzyli się po raz pierwszy chłopcy klas 1-3 szkół podstawowych gminy Muszyna. Gościliśmy piłkarzy z Milika, Andrzejówki, Muszyny nr 2, Złockiego, Jastrzębika. Zawody otworzyła pani dyrektor Janina Dziedzina. 
Jakże cudowne to były mecze! Ręce same składały się do braw. Ileż emocji, zawzięcia, poświęcenia i serca włożyli wszyscy chłopcy- zarówno ci którzy byli na boisku jak również ci którzy siedzieli na ławkach jako rezerwowi! Rywalizację sportową wygrała drużyna z Muszyny! Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Jastrzębika, trzecie z Andrzejówki. Pasjonujące mecze nie zawsze rozstrzygały wyniki. O miejscach niejednokrotnie decydowały rzuty karne. Wszystkie drużyny otrzymały piłki nożne halowe i ogromne gratulacje. Najlepsi zawodnicy pamiątkowe piłkarskie suweniry. 
Już myślimy o kolejnych spotkaniach piłkarskich i mamy nadzieję znaleźć w naszym regionie następcę Roberta Lewandowskiego.

Turniej halowej piłki nożnej 18.11.2014 - foto


Turniej Kinder Sport w Muszynie


9 listopada na naszych salach gimnastycznych odbył się I Turniej eliminacyjny Kinder Sport w kategorii klas piątych w piłce siatkowej dziewcząt. Gościliśmy zespoły z Gorlic, Krynicy, Piątkowej, Starego Sącza, Limanowej, Laskowej, Świniarska, Nowego Sącza, Chełmca. 
Nasz szkolny klub UKS Góral reprezentowały dwa zespoły. Dziewczęta po turnieju kwalifikacyjnym w Nowym Sączu wywalczyły I ligę. W Muszynie broniły swojej pozycji. Po bardzo zaciętych pojedynkach granych nawet z kontuzją Oli Miczołek obroniły swoje miejsce i dalej walczą w pierwszej lidze z zespołami: Poprad Stary Sącz, Sandecja Nowy Sącz, Iskry Piątkowa, Dwójka Krynica i Iskry Chełmiec. Naszą drużynę reprezentują: Daria Prusak, Ola Miczołek, Oliwia Jawor. Brawo! Tak trzymać!

Turniej Kinder Sport 2014 - foto


Wizyta w Lipanach


5, 6 listopad to daty odwiedzin Gimnazjum w Lipanach przez nasze drużyny dziewcząt i chłopców. Przez dwa dni rozgrywane były turnieje w piłce siatkowej. Nasze reprezentacje zmierzyły się ze szkołami w Lipanach, Preszowie i Stropkowie, Brezowicy, Starej Lubowni. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy po porywającej walce zdobyli czwarte miejsce. Rewanż odbędzie się na naszych salach w grudniu podczas VII Mikołajkowego Turnieju. Mamy nadzieję, że bilans spotkań będzie korzystny dla nas.

Turniej siatkarski w Lipanach 5, 6.11.2014 - foto


 XX Sądecka Liga Szkolna - Gimnazjada 2014/15


15.10.2014 rozpoczęto XX Sądecką Ligę Szkolną pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki.
Do zawodów zgłosiło się, 8 zespołów 80 zawodniczek, system rozgrywek „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po pierwszym turnieju dziewczęta z Muszyny znajdowały się na pierwszym miejscu!!!
Drugi turniej z okazji Święta Niepodległości rozegrano w dniu 12.11.2014 w Nowym Sączu. Nasze dziewczyny występowały w roli liderek i tytuł lidera po zaciętych pojedynkach obroniły. Wciąż są najlepsze!!!
Pokonały zespół Łomnica 1, Gimnazjum 11 Nowy Sącz, Gimnazjum 9 Nowy Sącz, Gimnazjum 6 Nowy Sącz, Łomnicę nr 2, Stary Sącz 1 i Siatkarski Ośrodek Sportu Stary Sącz. 

Następny turniej odbędzie się w grudniu. Oby był tak szczęśliwy jak poprzednie…..

W XX edycji Sądeckiej Ligi Szkolnej występują również nasi chłopcy z gimnazjum. 15 października chłopcy rozegrali mecze z Gimnazjum 11 Nowy Sącz /przegrany 1-2/, z Gimnazjum 9 Nowy Sącz /przegrany 0-2/, z Gimnazjum 6 Nowy Sącz /wygrany 2-0/.
12 listopada do zawodów zgłosiło się 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy, w grupach zagrano systemem „każdy z każdym”. W pierwszej grupie znalazły się zespoły: Stary Sącz, Rytro, Bobowa, Gimnazjum 11 Nowy Sącz. W drugiej grupie: Muszyna, Gimnazjum 9 Nowy Sącz, Ciężkowice i Grybów. Pokonaliśmy tylko zespół z Ciężkowic, zajęliśmy 3 miejsce w grupie i w grudniu będziemy walczyć w finale B z Rytro, Stary Sącz i Ciężkowice. Powodzenia!!

Liga sadecka 2014 - foto


 Biatlon w L’ubotinie


20 października już tradycją stał się wyjazd naszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do Zakladnej Szkoły w L’ubotinie, aby wziąć udział w Biatlonie. Jak co roku zawodnicy startowali w biegu na 1200m, strzelaniu z karabinu, rzucie granatem, określaniu azymutu i strzelaniu z pompy wodnej. Nasze trzyosobowe drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych zajęli pierwsze i drugie miejsca. Ogromna gościnność Słowaków po raz kolejny zapadła nam głęboko w sercach. 

Biatlon w Lubotinie 2014 - foto

VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych


3 grudnia 2013r. od godziny 13-tej rozegrany został VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Na dwóch boiskach grało 7 zespołów: z Bardejova, z Muszyny, Grybowa, Łomnicy, Gorlic, Presova, Lipan.
Drużyny zostały rozstawione do dwóch grup, w których mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Do finału awansowali zwycięzcy grup, o miejsce trzecie walczyły zespoły z drugiego miejsca, o miejsca piąte- drużyny z trzeciego miejsca w grupach.
A oto jak przedstawiała się końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Presov /najlepszy zawodnik – David Brilla/
II miejsce- Bardejov /najlepszy zawodnik- Martin Miszkanin/
III miejsce- Gorlice /najlepszy zawodnik- Patryk Pyzik/
IV miejsce- Grybów /najlepszy zawodnik- Jakub Gruca/
V miejsce- Lipany /najlepszy zawodnik- Daniel Poremba/
VI miejsce- Łomnica /najlepszy zawodnik- Filip Kulig/
VII miejsce- Muszyna /najlepszy zawodnik- Antoni Lorek/

MVP zawodów został Tomasz Sztelmach z Presova.

Dnia 4 grudnia 2013 roku rozegrany został VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Na dwóch boiskach rywalizowało 6 zespołów: z Vranova, Bardejova, z Muszyny, Krynicy, Lipan, Grybowa . Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, w razie potrzeby trzeci decydujący set do 15 punktów. W finale grali zwycięzcy grup, o miejsca 3,4 walczyli zdobywcy drugich miejsc w grupach, a o miejsce 5,6 grali przegrani w grupach. Po pasjonujących pojedynkach finałowy mecz rozegrał się między zespołami z Grybowa i niespodzianką turnieju zespołem z Vranova. O miejsce trzecie rywalizowały zespoły z Muszyny i Krynicy. O miejsce piąte walczył zespół z Lipan i Bardejova.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Vranov /najlepsza zawodniczka- Andrea Kulikova/
II miejsce- Grybów /najlepsza zawodniczka- Gabriela Blicharz/
III miejsce- Muszyna /najlepsza zawodniczka- Klaudia Wielocha/
IV miejsce- Krynica /najlepsza zawodniczka- Paulina Bugajska/
V miejsce- Lipany /najlepsza zawodniczka- Daniela Knutova/
VI miejsce- Bardejov /najlepsza zawodniczka- Henrieta Antonyva/
MVP turnieju została Wiktoria Wielika z Vranova

Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary i dyplomy, najlepsi gracze z każdego zespołu nagrody rzeczowe, a MVP turnieju –piłki i statuetki . Wszyscy gracze otrzymali ciepły posiłek .

11 grudnia 2013r. walczyły zespoły ze Szkoły Podstawowej, z klas III-VI w kategorii „dwójek”. Na nich czekała już na otwarciu niespodzianka. Bowiem św. Mikołaj obdzielił dziewczynki i trenerów słodkimi prezentami i niespodziankami.
Do zawodów przystąpiło 21 zespołów. Były to zespoły dziewcząt jak i chłopców.
Zespoły zostały podzielone na trzy grupy- klasy czwarte, klasy piąte, klasy szóste. W grupach tych mecze były rozgrywane do 15 punktów, systemem każdy z każdym. Najlepsze zespoły awansowały do finału A, z drugiego miejsca natomiast walczyły w finale B o miejsca 4-6. Z miejsc trzecich walczyły zespoły o miejsca 7-9, a z miejsc czwartych o miejsca 10-12.
Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce – klasa VI zespół I : Julia Multarzyńska, Nikola Wójcik
II miejsce – klasa V zespół I: Julia Stoińska
III miejsce- klasa IV zespół I: Daria Prusak, Ola Miczołek.
Trzy najlepsze zespoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Mikołajkowy turniej siatkarski cz. 1 - foto
Mikołajkowy turniej siatkarski cz. 2 - foto
Mikołajkowy turniej siatkarski cz. 3 - foto


Mikołajkowy Turniej w mini piłce siatkowej klas 4-tych i 3-ich9 grudnia 2013 roku na hali MOSir w Nowym Sączu odbył się w ramach Ligi Sądeckiej Mikołajkowy Turniej klas czwartych i młodszych. W turnieju wzięły udział 7 naszych zespołów: 1- Daria Prusak, Ola Miczołek,2-Wiktoria Gruca, Oliwia Jawor,3- Weronika Piksa, Wiktoria Michalik,4- Emilia Łukasik, Ola Drozd, 5-Julia Ryś, Ela Podgórni, 6-Wiktoria Sekuła, Kaja Jaszczowska, Ola Buliszak, 7- Amelia Multarzyńska i Karolina Multarzyńska. Kilka z w/w zawodniczek po raz pierwszy zagrało w meczach turniejowych i mało tego dzielnie stawiło czoła starszym od siebie koleżankom, bowiem są dopiero w klasie trzeciej, niektóre w klasie drugiej, a nawet w klasie pierwszej- Ela Podgórni!!!
Wprawdzie na 37 zespołów zajęły miejsca 5,7,8-12, ale grały bardzo dzielnie i bardzo niewiele brakło, aby w finale grały dwa nasze zespoły!! Gratulujemy dziewczynkom i trzymamy za nie kciuki w dalszych rozgrywkach.

Turniej Mikołajkowy w siatkówce kl. 4 i 3 - foto


Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej klas V-tych28 listopada 2013r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się w ramach Ligi Sądeckiej Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej w kategorii klas V-tych dziewcząt i chłopców.
W turnieju naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt i jedna drużyna chłopców. W zawodach rywalizowało 25 drużyn dziewcząt z powiatu nowosądeckiego i 14 drużyn chłopców. Nasz skład: Julia Stoińska, Klaudia Furkawy i Daria Prusak zajęły III miejsce, a drużyna: Natalia Smyda, Gabrysia Mikusz i Ola Miczołek – miejsce VII. Natomiast chłopcy: Kuba Prusak, Szymon Brzęk, Hubert Stanisławczyk, Norbert Wojtarowicz zajęli miejsce II.
Pierwsze trzy zespoły otrzymały dyplomy i medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej klas V-tych

28 listopada 2013r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się w ramach Ligi Sądeckiej Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej w kategorii klas V-tych dziewcząt i chłopców.
W turnieju naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt i jedna drużyna chłopców. W zawodach rywalizowało 25 drużyn dziewcząt z powiatu nowosądeckiego i 14 drużyn chłopców. Nasz skład: Julia Stoińska, Klaudia Furkawy i Daria Prusak zajęły III miejsce, a drużyna: Natalia Smyda, Gabrysia Mikusz i Ola Miczołek – miejsce VII. Natomiast chłopcy: Kuba Prusak, Szymon Brzęk, Hubert Stanisławczyk, Norbert Wojtarowicz zajęli miejsce II.
Pierwsze trzy zespoły otrzymały dyplomy i medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzejkowy Turniej Siatkarski - foto


Nowy sezon w mini piłce siatkowej rozpoczęty!!!!Rozpoczął się nowy sezon w rozgrywkach mini piłki siatkowej Kinder Sport. Nasze dziewczęta w tym roku rywalizować będą w kategorii „dwójek” /klasy czwarte/ i w kategorii „trójek” /klasy piąte/. Młode zawodniczki mają się na kim wzorować, bowiem w roku ubiegłym nasze dziewczęta zdobyły w „dwójkach”- czwarte miejsce w Makroregionie Wojewódzkim, a w kategorii „trójek”- trzecie miejsce w Makroregionie!!!!
30 listopada na hali Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu rozegrany został I turniej kwalifikacyjny klas czwartych w kategorii „dwójek”. Po tym turnieju nasza najlepsza dwójka: Daria Prusak i Ola Miczołek po wygraniu wszystkich swoich meczów uplasowała się na drugim miejscu w II lidze. Pozostałe nasze zespoły zajęły miejsca w lidze IV i V-tej. Dalsze turnieje w tym roku szkolnym wyłonią najlepsze trzy zespoły w powiecie, które będą grać dalej w Makroregionie.
15 grudnia na hali II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu rozegrany został I turniej kwalifikacyjny klas piątych w kategorii „trójki”. W tym turnieju nasze dziewczyny: Julia Stoińska, Klaudia Furkawy, Natalia Smyda wspomagane przez Gabrysię Mikusz i Darię Prusak przegrały jeden mecz z faworytkami Ekstrim Gorlice i uplasowały się na w II lidze na drugim miejscu. Podobnie jak w klasach czwartych to jeszcze nie koniec rywalizacji o awans do Makroregionu.
Już w styczniu kolejne turnieje, które mogą zmienić pozycje na liście turniejowej. Trzymamy mocno kciuki za nasze dziewczyny!!!

Turniej Kinder Sport cz. 1 - foto
Turniej Kinder Sport cz. 2 - foto


Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Chłopców GimnazjumW hali sportowej w Brzeznej 8 listopada br. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego szkół gimnazjalnych w halowej piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny w powiecie wyłonione w zawodach międzygminnych: Gimnazjum w Muszynie, Gimnazjum w Brzeznej, Gimnazjum w Korzennej i Gimnazjum w Łącku.
Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym” rozgrywając mecze dwa razy po 10 minut. Należy podkreślić, że spotkania były wyrównane i stały na dobrym poziomie, a zawodnicy grali ambitnie ale fair play.
Mistrzostwo Powiatu zasłużenie zdobyli uczniowie z Brzeznej, którzy wygrali wszystkie spotkania. Losy drugiego miejsca rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych, gdyż chłopcy z Korzennej i Łącka w całym turnieju zdobyli taką sama ilość punktów i bramek. Pewniejszymi wykonawcami „jedenastek” okazali się uczniowie z Łącka, którym przypadło miejsce drugie, trzecie zajęli zawodnicy z Korzennej, czwarte z Muszyny. Mistrzowski zespół z Brzeznej będzie reprezentował powiat nowosądecki na zawodach rejonowych w Limanowej.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Łącko - Muszyna 1 : 0
Korzenna - Brzezna 2 : 5
Muszyna - Brzezna 2 : 4
Łącko - Korzenna 2 : 2
Muszyna - Korzenna 0 : 3
Brzezna - Łącko 2 : 1
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami wręczanymi przez Stanisława Mazura dyrektora Gimnazjum w Brzeznej oraz przez radnego powiatowego Mariana Kuczaja. Organizatorem turnieju był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej - foto


BIATLON W L’UBOTINIE23 października 2013 roku grupa naszych gimnazjalistów i uczniów ze szkoły podstawowej wzięła udział w Biatlonie, którego organizatorem była Zakladna Szkola w L’ubotinie.
W programie był bieg na dystansie 1500m dla dziewcząt i 2000m dla chłopców, strzelanie z wiatrówki w leżeniu, rzut granatem do celu, wyznaczanie azymutu, trafianie z pompy strażackiej wodą do celu.
Dla naszych uczniów były to nie lada zawody – bo u nas w Polsce nie rozgrywane w takich kategoriach. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli czołowe lokaty w biatlonie, a przy okazji mieli możliwość skosztowania pysznej słowackiej zupy gulaszowej.

Zawody w Lubotinie - foto


Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej dziewcząt szkół gimnazjalnych16 października br. w hali sportowej Gimnazjum w Brzeznej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
W zawodach wzięły udział cztery gimnazja, które wygrały eliminacje międzygminne do zawodów powiatowych: Gimnazjum w Muszynie, Gimnazjum w Tęgoborzy, Gimnazjum w Stróżach i Gimnazjum w Łącku. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.
Spotkania stały na dobrym poziomie, dziewczynki wykazywały się niezłą techniką i dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Zawodniczki bardzo ambitnie walczyły o każdą piłkę starając się o jak najlepszy wynik dla swojej szkoły.
Najlepszą drużyną okazały się gimnazjalistki ze Stróż, które zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Nowosądeckiego, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Łącka, trzecie z Tęgoborzy, czwarte z Muszyny. Najlepszą zawodniczką wybrano Kingę Barnaś z Gimnazjum w Łącku.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Stróże – Łącko 1 : 1
Muszyna – Tęgoborze 0 : 3
Łącko – Tęgoborze 1 : 1
Stróże – Muszyna 3 : 0
Łącko – Muszyna 5 : 0
Tęgoborze – Stróże 3 : 4
Podczas uroczystego zakończenia zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami ufundowanymi przez organizatora zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego. Opiekunem drużyny dziewcząt był pan Adam Sułkowski.

Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej dziewcząt szkół gimnazjalnych - fotoXVIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny10.10.2013r. odbył się XVIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Muszyna. Impreza została przeprowadzona na ulicach Zapopradzia. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali na deskach amfiteatru przez burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Jana Golbę i dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie mgr Andrzeja Gancarza.
W Biegu wzięło udział 302 dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Andrzejówce, w Miliku, w Żegiestowie, w Złockiem, Szkoły partnerskiej ze Słowacji z L’ubotina, z klasy zerowej i Przedszkola w Muszynie.
Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych: dzieci z zerówki- 35 startujących, dzieci z klas pierwszych-50 osób, klasy drugie- 50 osób, klasy trzecie- 45 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 70 zawodniczek i chłopcy z klas IV-VI- 52 zawodników.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 100m dla najmłodszych - do 1000m dla najstarszych.
Wyniki XVIII Biegu Ulicznego:
Klasy „0”:
1 miejsce- Hojniak Aleksander -VI grupa przedszkolna
2 miejsce- Zielińska Natalia –IV grupa przedszkolna
3 miejsce- Jędrzejek Hubert- VI grupa przedszkolna
4 miejsce- Włodek Wiktor- VI grupa przedszkolna
5 miejsce- Skwarczowska Angelika- VI grupa przedszkolna
Klasy „1”
1 miejsce- Podgórni Elżbieta /Andrzejówka/
2 miejsce- Długosz Karol /Milik/
3 miejsce- Semczyszak Juliusz /Andrzejówka/
4 miejsce- Tokarczyk Jakub /Andrzejówka/
5 miejsce- Michalik Magdalena /1b Muszyna/
6 miejsce- Śmigowski Patryk /Milik/
Klasy „2”
1 miejsce- Stróżyk Marcel /2a Muszyna/
2 miejsce- Dziedzina Piotr /Milik/
3 miejsce- Myjak Julia /Złockie/
4 miejsce- Kantor Daniel /2a Muszyna/
5 miejsce- Kluska Albert /Żegiestów/
6 miejsce- Buliszak Ola /2b Muszyna/
Klasy „3”
1 miejsce- Wielocha Mateusz /Żegiestów/
2 miejsce- Jarzębak Oskar /Milik/
3 miejsce- Ogórek Witold /Żegiestów/
4 miejsce- Hopej Ola /3a Muszyna/
5 miejsce- Hojniak Daniel/3b Muszyna/
6 miejsce- Długosz Krystian /Złockie/
Dziewczęta klasy „4-6”
1 miejsce- Łukasik Emilia /4b Muszyna/
2 miejsce- Prusak Daria /4a Muszyna/
3 miejsce- Skwarczowska Justyna /5b Muszyna/
4 miejsce- Mikusz Gabrysia /5b Muszyna/
5 miejsce- Stoińska Julia /5a Muszyna/
6 miejsce- Barna Gosia / 5kl. Żegiestów/

Chłopcy klas „4-6”
1 miejsce- Bajtel Adrian /6a Muszyna/
2 miejsce- Prusak Jakub /5a Muszyna/
3 miejsce- Majewski Michał /6a Złockie/
4 miejsce- Padula Bartosz /6 kl. Żegiestów/
5 miejsce- Lichvarcik Stefan /L’ubotin/
6 miejsce- Długosz Michał /5 kl.Złockie/

Najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii otrzymało medale, puchary, dyplomy, najlepsza szóstka- nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wrażeń, walki fair play i kondycji.

XVIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny - foto


 TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ


18 czerwca 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie zorganizowany został Turniej Mini Piłki Siatkowej w kategorii „dwójki” i „trójki”. Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy „Góral” przy Gimnazjum w Muszynie. Jest on organizatorem corocznych turniejów wiosennych i mikołajkowych w piłce siatkowej dla dziewcząt i chłopców, zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjalnych. W maju i czerwcu swoje rozgrywki zakończyli już gimnazjaliści i gimnazjalistki goszcząc na naszych parkietach drużyny z Grybowa, Gorlic, Bobowej, Preszowa, Piwnicznej, Limanowej, Krynicy, Staniątek.
Natomiast dzisiaj rywalizowały szkoły podstawowe. W tym roku wyjątkowo- z powodu awansu aż dwóch drużyn zarówno w kategorii dwójek jak i trójek do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, a następnie do MAKROREGIONU turniej zamiast 1 czerwca jak co roku został przeprowadzony w terminie późniejszym.
Turniej został skierowany do uczniów klas piątych- „trójki” i uczniów klas czwartych i młodszych- „dwójki”. Po raz pierwszy w turnieju wzięły udział zespoły chłopięce, które walczyły również z dziewczętami. W turnieju wzięło udział 48 zawodników- 8 drużyn w „trójkach” i 8 drużyn w „dwójkach”. Gościliśmy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Piwnicznej.
Po wyczerpujących walkach pełnych dramaturgii, bo o awansie do finału decydował nieraz jeden punkt, końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
• Kategoria „trójki” – klasy piąte
I miejsce: Miłosz Porębski, Mateusz Ściurka, Łukasz Bogucki /Piwniczna/
II miejsce: Emilia Tomasiak, Anna Gucwa, Wiktoria Broniszewska /Piwniczna/
III miejsce: Marcin Wójtowicz, Bartłomiej Lisowski, Jakub Broniszewski /Piwniczna/
IV miejsce: Gabrysia Hopej, Nikola Wójcik, Julia Multarzyńska /Muszyna/
• Kategria „dwójki”- klasy czwarte i młodsze
I miejsce: Julia Stoińska, Gabrysia Romaniak /Muszyna/
II miejsce: Natalia Smyła, Gabrysia, Mikusz /Muszyna/
III miejsce: Klaudia Furkawy, Dominika Hojniak /Muszyna/
IV miejsce: Daria Prusak, Elżbieta Podgórni – najmłodsza zawodniczka turnieju- z zerówki /Muszyna/

Turniej siatkarski z okazji Dnia Dziecka - foto


MUSZYNA W MAKROREGIONIE!!!!!7 czerwca 2013 roku w ZSP nr 1 w Kielcach odbył się Makroregion w mini piłce siatkowej dziewcząt, który był barażami wyłaniającymi dwie drużyny, które awansować miały do Ogólnopolskiego Finału w mini piłce siatkowej Kinder - Sport.
Uczestnikami baraży były drużyny z miejsc II i III z województw: świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, łódzkie /pierwsze miejsca awansowały bezpośrednio/
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A
II miejsce świętokrzyskie
III miejsce łódzkie
II miejsce małopolskie
III miejsce podkarpackie

Grupa B
II miejsce łódzkie
III miejsce świętokrzyskie
II miejsce podkarpackie
III miejsce małopolskie

W grupach rozgrywano mecze każdy z każdym, jeden set do 25 punktów. Drużyna, która zajęła miejsce pierwsze w grupie walczyła z drugim miejscem z grupy drugiej. Zwycięzcy tych meczy grali o miejsce 1 i 2 Makroregionu i awansowały do Finału Polski, który odbędzie się 2 lipca w Zielonej Górze.
Dziewczęta naszego Klubu UKS Góral Muszyna awansowały do Makroregionu aż w dwóch kategoriach wiekowych- „dwójki”- klasy czwarte i „trójki” – klasy piąte!!!
W kategorii trójek Nikola Wójcik, Julia Multarzyńska i dwie dziewczynki z Gorlic, które doszły do naszego zespołu- Ania i Kamila w ostatecznym rozrachunku wywalczyły miejsce trzecie !!!! Miejsce pierwsze zajął zespół Sparta Kraków, a drugie Niepołomice i to one awansowały do Finału Polski.
Natomiast w kategorii dwójek Gabrysia Hopej, Julia Stoińska, Klaudia Furkawy otarły się o Finał Polski!!!!

Niesamowite, ale zdobycie jednego punktu było na wagę awansu do Finału!! W swojej grupie nasze dziewczynki wygrały wszystkie mecze. W półfinale grały z Aleksandrowem Łódzkim i prowadziły z nimi 24:21!!! Niestety ten jeden punkt nie był dany naszej drużynie. Przegrałyśmy 27:25!

Ostateczna kolejność :
1 Ekstrim Gorlice - awans
2 Aleksandrów Łódzki - awans
3 Tomaszów Mazowiecki
4 Góral Muszyna
5 SP 9 Kielce
6 SP 3 Tarnobrzeg
7 Vega Stalowa Wola
8 SP 34 Kielce

Mimo wszystko ogromny sukces naszych dziewcząt, które po raz pierwszy w historii Klubu w tych kategoriach wiekowych doszły tak daleko - III miejsce w kategorii klas piątych /Nikola Wójcik i Julia Multarzyńska/ i IV miejsce w kategorii klas czwartych /Gabrysia Hopej, Julia Stoińska, Klaudia Furkawy/. Ogromne gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Makroregion w mini piłce siatkowej dziewcząt - foto


VI MAJOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW23 maja i 6 czerwca 2013 r. na salach Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie rozegrany został VI Majowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: 6 żeńskich: Iskry Grybów, UKS Góral Muszyna I i II, Salos Staniątki, UKS Dwójka Krynica, Płomień Limanowa, oraz 6 męskich: UKS Góral Muszyna, Preszów, Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej- Zdroju, UKS Grybów, UKS Gorlice, MKS Bobowa.
23 maja drużyny damskie podzielone zostały na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W finale o pierwsze miejsce spotkały się zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w grupach, o miejsca 3,4 walczyły zespoły, które zajęły miejsca drugie w grupach, natomiast o miejsca 5,6 walczyły zespoły z miejsc trzecich w grupach. Mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Staniątki
II miejsce – Krynica
III miejsce- Grybów
IV miejsce- Muszyna I
V miejsce- Muszyna II
VI- miejsce- Limanowa
Wyróżniono najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów:
Sylwia Kukiełko- z Grybowa, Karolina Kosztyła - z Muszyny I, Dominika Stawińska- z Muszyny II ,
Iwanicka Joanna – ze Staniątek, Aleksandra Jurkiewicz z Limanowej, Klaudia Litawa z Krynicy.


6 czerwca mecze rozgrywali chłopcy. Grali do dwóch wygranych setów. Po pierwszych meczach wiadomo było, że jest dwóch faworytów: Bobowa i Preszów. I to właśnie między tymi drużynami toczony był mecz finałowy, który zwycięsko zakończył się dla drużyny polskiej.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Bobowa
II miejsce- Preszów
III miejsce- Gorlice
IV miejsce- Muszyna
V miejsce – Grybów
VI miejsce- Piwniczna

Wyróżniono najlepszych zawodników z poszczególnych zespołów: z Muszyny- Pawła Piotrowskiego, z Piwnicznej- Rafała Żytkowicza, z Bobowej- Tomasza Ślipka, z Grybowa- Kamila Szczepańca, Karola Janasa z Gorlic, Petera Minca z Preszowa.


Majowy turniej siatkarski - foto
TEGO JESZCZE NIE BYŁO!!!
III miejsce w Finałach Wojewódzkich aż w dwóch kategoriach wiekowych!!! w mini piłce siatkowej dziewczątDługa droga prowadziła nasze najmłodsze siatkarki z UKS Góral Muszyna z klas IV-tych i V-tych do Finałów Wojewódzkich.

Rozgrywki ligowe drużyna dwójek zakończyła na trzecim miejscu i wraz z trzema innymi zespołami z naszego rejonu- Ekstrim 1 Gorlice, Poprad 2 Stary Sącz, Bociek 1 Wojnarowa musiały walczyć w Półfinale Wojewódzkim, aby starać się o wejście do Finału. 13 kwietnia 2013 roku dziewczęta w składzie: Gabrysia Hopej, Julia Stoińska i Klaudia Furkawy o godz. 6-tej rano wyjechały do Kęt oddalonych od Muszyny o 187 km, aby wraz z piętnastoma innymi zespołami z innych rejonów walczyć o Finał Wojewódzki. W Kętach nie było mocnych na nasze dziewczynki. Gładko rozgromiły pozostałe zespoły z Andrychowa, Wieliczki, Sparty Kraków, Oświęcimia, Gorlic, Wojnarowej i Chrzanowa i zajęły pierwsze miejsca w Półfinałach i awansowały do Finałów Wojewódzkich.

Finał Wojewódzki w kategorii Dwójki odbył się również 28 kwietnia 2013 r. w Nowym Sączu. O awans do FINAŁU POLSKI walczyły zespoły: Ekstrim 2 Gorlice, Andrychów 1, Bociek Wojnarowa, Kęczanin Kęty, Chrzanów 1, Poprad 4 Stary Sącz, Chrzanów 2, Poprad 2 Stary Sącz, Wieliczka 1, Sparta 2 Kraków, Ekstrim 1 Gorlice, Oświęcim, Sparta 1 Kraków, Wieliczka 2, Muszyna 1, Andrychów 2. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których toczono walki każdy z każdym. W grupie Muszyna zajęła II miejsce przegrywając ze Spartą 1 Kraków 13:25 i wygrywając z Wieliczką 2- 25:11 oraz z Andrychowem 2- 25:10. Awansowaliśmy z drugiego miejsca do następnej fazy rozgrywek-meczów półfinałowych, gdzie spotkaliśmy się ze Spartą 2 Kraków, Ekstrim 1 Gorlice i Spartą 1 Kraków. W tych rozgrywkach pokonaliśmy Spartę 2 25:13, Ekstrim Gorlice 25:11 i niestety przegraliśmy ze Spartą 1 Kraków 13:25 /mecz zaliczony z rozgrywek grupowych/. Awansowaliśmy do ścisłego finału walcząc o miejsca 1-4 turnieju.

W Finale spotkały się zespoły: Ekstrim 2 Gorlice, Poprad 4 Stary Sącz, Sparta 1 Kraków i UKS Góral Muszyna 1. Po ciężkich bojach udało nam się pokonać Poprad 4 Stary Sącz 25:19, natomiast za silne okazały się zespoły ze Sparty 1 /13:25 wynik z eliminacji grupowych/ i Ekstrim 2 Gorlice19:25. Ostateczna kolejność FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH przedstawia się następująco:

I miejsce- Sparta 1 Kraków

II miejsce – Ekstrim 2 Gorlice

III miejsce – UKS Góral Muszyna 1

IV miejsce- Poprad 4 Stary Sącz

To właśnie Sparta 1 Kraków uzyskała bezpośredni awans do Finału Polski, który rozegrany zostanie 1 lipca w Zielonej Górze, natomiast zespoły z miejsca II i III- Ekstrim 2 Gorlice i UKS Góral Muszyna 1 walczyć będą jeszcze w barażach o wejście do FINAŁU POLSKI. To ogromny sukces naszych dziewcząt!!!

Drugi ogromny sukces odniosły dziewczynki UKS Góral Muszyna w kategorii trójki!!

W kategorii „trójek” nasze dziewczęta od początku sezonu prezentowały się bardzo dobrze. W lidze zajęły pierwsze miejsce i awansowały bezpośrednio razem z zespołem z Sandecji Nowy Sącz do Finału Wojewódzkiego!!!

Podobnie jak Finał dwójek , FINAŁ WOJEWÓDZKI w kategorii Trójki odbył się również 28 kwietnia 2013 r. w Nowym Sączu.

Zagrało w nim 16 najlepszych zespołów województwa małopolskiego. O awans do Finałów Polski walczyły zespoły: Chrzanów 1, Muszyna 1, Sparta Kraków 2, Ekstrim Gorlice 1, Andrychów 1, Sandecja Nowy Sącz 1, Oświęcim 1, Kęty, Wieliczka 2, UKS 22 Kraków 1, Oświęcim 2, UKS 22 Kraków 2, Sparta Kraków 1, Wieliczka 1, Sandecja Nowy Sącz 2, UKS Dwójka Krynica.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Muszyna pokonała Chrzanów 25:13, Spartę 2- 25:17 i Ekstrim Gorlice 1-25:16 i pierwszego miejsca awansowała do półfinałów turnieju gdzie spotkała się z Ekstrimem /który awansował z drugiego miejsca/ , Oświęcimiem 1 i Sandecją Nowy Sącz 1. W półfinałach Muszyna wygrała z Ekstrimem 25:16 /zaliczenie meczu z eliminacji/, wygrała z Oświęcimiem 25:18 i ze Sandecją Nowy Sącz 25:19 i awansowała do ścisłego finału walcząc o miejsca 1-4. W finale spotkały się zespoły: UKS 22-1, Sparta Kraków 1, Muszyna 1 i Sandecja Nowy Sącz 1. Z Sandecją wygraliśmy 25:19 /zaliczenie meczu z półfinału/. Ale niestety kolejne mecze pomimo ogromnego zaangażowania dziewcząt nie ułożyły się po naszej myśli. Przegraliśmy z UKS 22-1- 18:25, a ze Spartą 1- 21:25. Ostatecznie

I miejsce zajął- UKS 22 Kraków 1,

II miejsce - Sparta 1 Kraków

III miejsce – UKS Góral 1 Muszyna

IV miejsce – Sandecja 1 Nowy Sącz.

Bezpośredni awans do FINAŁU POLSKI uzyskał zespół UKS 22 Kraków 1, natomiast zespoły z miejsca II i III – Sparta 1 Kraków i UKS Góral 1 Muszyna walczyć jeszcze będą w czerwcu w barażach o wejście do Finału Polski. Gratulujemy dziewczętom ogromnego sukcesu!!

W drużynie grają: Nikola Wójcik, Gabrysia Hopej, Julia Multarzyńska.

Jest to ogromny sukces naszych dziewczynek i naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Góral, który nigdy dotąd nie zdobył takich wyników w takich kategoriach wiekowych, a dodatkowo w tym roku jest to jedyny Klub naszego powiatu nowosądeckiego, który aż w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt uzyskał awans do baraży o wejście do Finału Polski. Trenerem obu zespołów jest Dorota Sopata. Cieszymy się ogromnie z sukcesu i mocno trzymamy kciuki za nasze młode nadzieje siatkarskie!!!!!

Mistrzostwa województwa - foto


Awans do Finałów Wojewódzkich!!!!!!!Długa droga prowadziła nasze najmłodsze siatkarki z klas IV-tych i V-tych do Finałów Wojewódzkich.
W roku ubiegłym aż w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach czwartych i klasach szóstych dziewczęta naszej Szkoły Podstawowej trenujące piłkę siatkową w Uczniowskim Klubie Sportowym „Góral” doszły do Finału Wojewódzkiego. Jakże byliśmy ciekawi przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiego jak w tym roku poradzą sobie zespoły dziewcząt….
Droga do sukcesu była długa.
W kategorii „trójek” nasze dziewczęta od początku prezentowały się bardzo dobrze. W lidze o najlepsze pozycje walczyły 24 zespoły. Po zakończeniu ligi Muszyna uplasowała się na najwyższym miejscu- zajęły I miejsce i awansowały bezpośrednio razem z zespołem z Sandecji Nowy Sącz do Finału Wojewódzkiego!!! W drużynie grają: Nikola Wójcik, Gabrysia Hopej, Julia Multarzyńska, Julia Stoińska i Klaudia Furkawy.
W kategorii „dwójek” do rywalizacji zgłosiło się 41 zespołów. Po rozegraniu trzech turniejów od grudnia do marca I miejsce zajął zespół Ekstrim 2 Gorlice, II miejsce- Poprad 4 Stary Sącz i one bezpośrednio awansowały do Finału Wojewódzkiego. Góral Muszyna 1 zajęła miejsce trzecie i wraz z trzema innymi zespołami z naszego rejonu- Ekstrim 1 Gorlice, Poprad 2 Stary Sącz, Bociek 1 Wojnarowa musiały walczyć w Półfinale Wojewódzkim, aby starać się o wejście do Finału. 13 kwietnia 2013 roku dziewczęta w składzie: Gabrysia Hopej, Julia Stoińska i Klaudia Furkawy o godz. 6-tej rano wyjechały do Kęt oddalonych od Muszyny o 187 km, aby wraz z piętnastoma innymi zespołami z innych rejonów walczyć o Finał.
W półfinale grało 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. W naszej grupie A znalazły się zespoły z Andrychowa, Wieliczki i Sparty Kraków. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek przechodziły 2 najlepsze zespoły. Nasze dziewczynki pierwsze starcia miały bardzo okazałe, bowiem pokonały zespół z Andrychowa 25-16, zespół z Wieliczki 25-12 a zespół ze Sparty Kraków walkowerem 25-0. Zatem z pierwszego miejsca awansowały do dalszych rozgrywek, które toczyły się z dwoma najlepszymi zespołami z grupy B- Oświęcimiem i Gorlicami. W tej grupie zdeklasowaliśmy Oświęcim 25-5! Kolejny mecz był z Ekstrimem Gorlice. Był to najładniejszy mecz turnieju i najtrudniejszy przeciwnik, a nasze dziewczynki tak się zmobilizowały że zagrały perfekcyjnie pokonując przeciwnika 25-10! Mecz z Andrychowem był zaliczeniem z poprzedniej fazy rozgrywek 25-16. Pozostała nam już walka w finale o miejsca 1-4. W tej grupie znalazły się najlepsze cztery zespoły turnieju: Muszyna 1, Ekstrim Gorlice 1, Bociek Wojnarowa i Chrzanów. Z Gorlicami Muszynianki miały mecz zaliczony z poprzedniej fazy rozgrywek 25-10, pozostały więc mecze z Wojnarową i Chrzanowem. Z Wojnarową nasz zespół wygrał gładko 25-15 a zespół z Chrzanowa pokonaliśmy 25-23 i ostatecznie Gabrysia, Julka i Klaudia zajęły I miejsce w Półfinałowym Turnieju Wojewódzkim w mini piłce siatkowej i awansowały do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!!!!!
A więc i w tym roku mamy reprezentacje dziewcząt aż w dwóch Finałach Wojewódzkich – w kategorii klas czwartych /dwójki/ i w kategorii klas piątych /trójki/. Ogromne gratulacje dla dziewcząt i trzymamy kciuki 28 kwietnia- na Finałach Wojewódzkich!!!

Fotorelacja z turnieju siatkarskiego w Kętach


Turniej Niepodległości klas piątych8 listopada 2012r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się 10 szkół - 18 zespołów dziewcząt i 26 zespołów chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły dziewcząt i po raz pierwszy zespół chłopaków. Zespoły zostały podzielone na grupy. Aby zagrać w finale należało zdobyć pierwsze miejsce w grupie. I to właśnie udało się naszemu zespołowi dziewcząt : Julce Multarzyńskiej, Gabrysi Hopej i Nikoli Wójcik. W finale również nie miały sobie mocnych i z kompletem zwycięstw zdobyły złoty medal Turnieju z okazji Niepodległości Polski. Druga drużyna dziewcząt sprawiła również dużą niespodziankę - należy zaznaczyć dziewczęta młodsze o rok: Julia Stoińska, Natalia Smyła, Natalia Bajdas, Dominika Hojniak- w grupie przegrały jeden mecz i zajęły drugie miejsce i grały w finale B, w którym pokonały wszystkie zespoły i zajęły ostatecznie V-te miejsce w turnieju.
Po raz pierwszy nasza szkoła wystawiła zespół chłopców klas piątych: Jakuba Prusak, Marcel, Dawid Maczuga, Daniel. Po rozgrywkach grupowych zajęli trzecie miejsce i dalej walczyli o miejsca 9-12. Ostatecznie zajęli 11-te miejsce na 26 zespołów. To duży sukces dla tych chłopaków, którzy musieli się zmierzyć nie tylko z ogranymi zespołami, ale i z tremą, nową salą i gorącą atmosferą zawodów. Życzymy im wytrwałości i powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Listopadowy turniej minisiatkówki - foto
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ ŚREDNICH


DNIA 07.11.12 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W POWROŹNIKU ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ ŚREDNICH.
W IMPREZIE WZIĘŁY UDZIAŁ NASTĘPUJĄCE DRUŻYNY:
1 ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGINMAZJALNYCH W KRYNICY-ZDROJU
2 TECHNIKUM W ZŁOCKIEM
3 LICEUM OGÓŁNOKSZTAŁCĄCE W MUSZYNIE
4 GIMNAZJUM W POWROŹNIKU
W POSZCZEGÓLNYCH MECZACH BYŁY NASTĘPUJĄCE WYNIKI;
1 LO MUSZYNA – TECHNIKUM W ZŁOCKIEM 7-6
2 LO MUSZYNA –ZSP KRYNICA 5-9
3 ZSP KRYNICA –GIMNAZJUM 12-4
4 GIMNAZJUM –TECHNIKUM 5-10
5 TECHNIKUM –ZSP KRYNICA 5-9
6 LO MUSZYNA- GIMNAZJUM POWROŹNIK 10-6

OGÓLNA KLASYFIKACJA TURNIEJU;
1 ZSP W KRYNICY- ZDROJU
2 LO MUSZYNA
3 TECHNIKUM W ZŁOCKIEM
4 GIMNAZJUM W POWROŹNIKU
W ZAWODACH WZIĘŁO UDZIAŁ 42 OSOBY .PO ZAKOŃCZENIU ZAODÓW KAŻDA DRUŻYNA OTRZYMAŁA PAMIĄTKOWY DYPLOM ORAZ NAGRODY RZECZOWE - 2 PIŁKI DLA SZKOŁY.
SĘDZIĄ ZAWODÓW BYŁA BEATA PRUSAK


Listopadowy turniej piłki ręcznej - foto

Zwycięski Powiat
Reprezentacja Gimnazjum biorąca udział w rozgrywkach Piłki Nożnej Halowej wygrała Finały Powiatowe i awansowała do rozgrywek Rejonowych.
Nasza drużyna zanim awansowała do finałów Powiatowych rozgrywki rozpoczęła od Finałów Gminnych. Tam spotkaliśmy się z Gimnazjum ze Złockiego i Powroźnika. Pierwszych pokonaliśmy 4 – 1, zaś drugich 5 – 1 zapewniając sobie awans do Rozgrywek Międzygminnych.
W Finałach Międzygminnych naszą wyższość musiały uznać Szkoły z Łabowej, Nawojowej i Krynicy przegrywając z nami kolejno: 6 – 0, 3 – 0 i 4 – 0 nie tracąc przy tym żadnej bramki. Te zwycięstwa pozwoliły nam awansować do finałów Powiatowych.
7 listopada 2012r. w Brzeznej odbyły się Finały Powiatowe gdzie spotkaliśmy się z 3 szkołami. Pierwsze spotkanie rozgrywaliśmy z Gimnazjum z Tęgoborzy wygrywając pewnie 3 – 0. Kolejnym naszym rywalem było Gimnazjum z Jazowska, które pokonaliśmy 4 – 1, tym samym zapewniając sobie po dwóch spotkaniach pierwsze miejsce w tabeli. Ostatnim naszym rywalem było Gimnazjum z Rożnowa któremu ulegliśmy 1 – 3.
Wygrywając Finały Powiatowe zapewniliśmy sobie awans do rozgrywek Rejonowych.
Nasze Gimnazjum reprezentowało 12 uczniów: Maślanka Kamil, Polański Dawid, Sobas Maciej, Malski Artur, Plata Piotr, Kulig Dawid, Hadała Paweł, Chmielowski Artur, Mirek Jakub, Bieś Grzegorz, Gościński Marcin, Jurczyński Bartłomiej.
Reprezentację Gimnazjum prowadził Sułkowski Adam.


Finał halowej piłki nożnej - fotoBiatlon w L’ubotinie 2012

 

18 października 2012 roku grupa naszych gimnazjalistów i uczniów ze szkoły podstawowej wzięła udział w Biatlonie, którego organizatorem była Zakladna Szkola w L’ubotinie. Słowacy przyjęli nas jak zwykle bardzo ciepło chociaż temperatura na dworze nie była zbyt wysoka - zwłaszcza o godzinie dziesiątej gdy rozpoczęły się zawody.
W programie był bieg na dystansie 1500m dla dziewcząt i 2000m dla chłopców, strzelanie z wiatrówki w leżeniu, rzut granatem do celu, wyznaczanie azymutu, trafianie z pompy strażackiej wodą do celu.
Dla naszych uczniów były to nie lada zawody, na których świetnie się bawili, zdobyli czołowe lokaty i puchary i skosztowali pysznej słowackiej zupy z kociołka.

Zawody biatlonowe 2012 - fotoXVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny12.10.2012r. odbył się XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny. W Biegu wzięły udział dzieci Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Andrzejówce i Szkoły Podstawowej w Powroźniku.
Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych: dzieci z zerówki- 28 startujących, dzieci z klas pierwszych-26 osoby, klasy drugie- 30 osób, klasy trzecie- 44 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 45 zawodniczki i chłopcy z klas IV-VI- 48 zawodników. W sumie w zawodach wystartowało 221 osób.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 100m dla najmłodszych - do 1000m dla najstarszych. Przeprowadzony został na ulicy Słonecznej, a meta biegu umiejscowiona była na bieżni stadionu piłkarskiego.
Wyniki XVII Biegu Ulicznego:
Klasy „0”:
1 miejsce- Podgórni Elżbieta /Andrzejówka/
2 miejsce- Stec Adrian
3 miejsce- Gruca Oliwier
4 miejsce- Franczyk Paulina
5 miejsce- Wachna Natalia
6 miejsce- Prusak Cyprian /Andrzejówka/
Klasy „1”
1 miejsce- Stróżyk Marcel
2 miejsce- Kantor Daniel
3 miejsce- Sroka Zuzia
4 miejsce- Popek Marysia
5 miejsce- Multarzyńska Karolina
6 miejsce- Multarzyńska Amelia
Klasy „2”
1 miejsce- Hopej Ola
2 miejsce- Cisowski Paweł
3 miejsce- Maślanka Adam
4 miejsce- Wróbel Marysia
5 miejsce- Buliszak Gabrysia
6 miejsce- Gościńska Marysia
Klasy „3”
1 miejsce- Prusak Daria /Andrzejówka/
2 miejsce- Ruchała Mateusz
3 miejsce- Łukasik Emilka
4 miejsce- Hopej Szymon
5 miejsce- Ojrzanowski Antek
6 miejsce- Kowalczyk Ania
Dziewczęta klasy „4-6”
1 miejsce- Karczewska Paulina
2 miejsce- Głąb Weronika /Powroźnik/
3 miejsce- Skwarczowska Justyna
4 miejsce- Cisowska Paulina
5 miejsce- Mikusz Gabrysia
6 miejsce- Buszek Justyna

Chłopcy klas „4-6”
1 miejsce- Bajtel Adrian
2 miejsce- Krzak Norbert /Powroźnik/
3 miejsce- Boczek Patryk
4 miejsce- Tomasiak Daniel /Powroźnik/
5 miejsce- Prusak Kuba
6 miejsce- Jarecki Piotr

Najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii otrzymało medale, puchary, dyplomy, najlepsza szóstka- nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wrażeń, walki fair play i kondycji.


XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza - foto

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak