Portal - Muszyna
Strona główna / UKS Góral
Sobota - 27 lutego 2021 Gabrieli, Liwii, Leonarda      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Dziennik elektroniczny
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
REKRUTACJA 2020/2021
Klasy integracyjne
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
RODO
polski
Uczniowski Klub Sportowy GóralVI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych3 grudnia 2013r. od godziny 13-tej rozegrany został VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Na dwóch boiskach grało 7 zespołów: z Bardejova, z Muszyny, Grybowa, Łomnicy, Gorlic, Presova, Lipan.
Drużyny zostały rozstawione do dwóch grup, w których mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Do finału awansowali zwycięzcy grup, o miejsce trzecie walczyły zespoły z drugiego miejsca, o miejsca piąte- drużyny z trzeciego miejsca w grupach.
A oto jak przedstawiała się końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Presov /najlepszy zawodnik – David Brilla/
II miejsce- Bardejov /najlepszy zawodnik- Martin Miszkanin/
III miejsce- Gorlice /najlepszy zawodnik- Patryk Pyzik/
IV miejsce- Grybów /najlepszy zawodnik- Jakub Gruca/
V miejsce- Lipany /najlepszy zawodnik- Daniel Poremba/
VI miejsce- Łomnica /najlepszy zawodnik- Filip Kulig/
VII miejsce- Muszyna /najlepszy zawodnik- Antoni Lorek/

MVP zawodów został Tomasz Sztelmach z Presova.

Dnia 4 grudnia 2013 roku rozegrany został VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Na dwóch boiskach rywalizowało 6 zespołów: z Vranova, Bardejova, z Muszyny, Krynicy, Lipan, Grybowa . Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, w razie potrzeby trzeci decydujący set do 15 punktów. W finale grali zwycięzcy grup, o miejsca 3,4 walczyli zdobywcy drugich miejsc w grupach, a o miejsce 5,6 grali przegrani w grupach. Po pasjonujących pojedynkach finałowy mecz rozegrał się między zespołami z Grybowa i niespodzianką turnieju zespołem z Vranova. O miejsce trzecie rywalizowały zespoły z Muszyny i Krynicy. O miejsce piąte walczył zespół z Lipan i Bardejova.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Vranov /najlepsza zawodniczka- Andrea Kulikova/
II miejsce- Grybów /najlepsza zawodniczka- Gabriela Blicharz/
III miejsce- Muszyna /najlepsza zawodniczka- Klaudia Wielocha/
IV miejsce- Krynica /najlepsza zawodniczka- Paulina Bugajska/
V miejsce- Lipany /najlepsza zawodniczka- Daniela Knutova/
VI miejsce- Bardejov /najlepsza zawodniczka- Henrieta Antonyva/
MVP turnieju została Wiktoria Wielika z Vranova

Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary i dyplomy, najlepsi gracze z każdego zespołu nagrody rzeczowe, a MVP turnieju –piłki i statuetki . Wszyscy gracze otrzymali ciepły posiłek .

11 grudnia 2013r. walczyły zespoły ze Szkoły Podstawowej, z klas III-VI w kategorii „dwójek”. Na nich czekała już na otwarciu niespodzianka. Bowiem św. Mikołaj obdzielił dziewczynki i trenerów słodkimi prezentami i niespodziankami.
Do zawodów przystąpiło 21 zespołów. Były to zespoły dziewcząt jak i chłopców.
Zespoły zostały podzielone na trzy grupy- klasy czwarte, klasy piąte, klasy szóste. W grupach tych mecze były rozgrywane do 15 punktów, systemem każdy z każdym. Najlepsze zespoły awansowały do finału A, z drugiego miejsca natomiast walczyły w finale B o miejsca 4-6. Z miejsc trzecich walczyły zespoły o miejsca 7-9, a z miejsc czwartych o miejsca 10-12.
Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce – klasa VI zespół I : Julia Multarzyńska, Nikola Wójcik
II miejsce – klasa V zespół I: Julia Stoińska
III miejsce- klasa IV zespół I: Daria Prusak, Ola Miczołek.
Trzy najlepsze zespoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Mikołajkowy turniej siatkarski cz. 1 - foto
Mikołajkowy turniej siatkarski cz. 2 - foto
Mikołajkowy turniej siatkarski cz. 3 - foto


Mikołajkowy Turniej w mini piłce siatkowej klas 4-tych i 3-ich9 grudnia 2013 roku na hali MOSir w Nowym Sączu odbył się w ramach Ligi Sądeckiej Mikołajkowy Turniej klas czwartych i młodszych. W turnieju wzięły udział 7 naszych zespołów: 1- Daria Prusak, Ola Miczołek,2-Wiktoria Gruca, Oliwia Jawor,3- Weronika Piksa, Wiktoria Michalik,4- Emilia Łukasik, Ola Drozd, 5-Julia Ryś, Ela Podgórni, 6-Wiktoria Sekuła, Kaja Jaszczowska, Ola Buliszak, 7- Amelia Multarzyńska i Karolina Multarzyńska. Kilka z w/w zawodniczek po raz pierwszy zagrało w meczach turniejowych i mało tego dzielnie stawiło czoła starszym od siebie koleżankom, bowiem są dopiero w klasie trzeciej, niektóre w klasie drugiej, a nawet w klasie pierwszej- Ela Podgórni!!!
Wprawdzie na 37 zespołów zajęły miejsca 5,7,8-12, ale grały bardzo dzielnie i bardzo niewiele brakło, aby w finale grały dwa nasze zespoły!! Gratulujemy dziewczynkom i trzymamy za nie kciuki w dalszych rozgrywkach.

Turniej Mikołajkowy w siatkówce kl. 4 i 3 - foto


Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej klas V-tych28 listopada 2013r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się w ramach Ligi Sądeckiej Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej w kategorii klas V-tych dziewcząt i chłopców.
W turnieju naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt i jedna drużyna chłopców. W zawodach rywalizowało 25 drużyn dziewcząt z powiatu nowosądeckiego i 14 drużyn chłopców. Nasz skład: Julia Stoińska, Klaudia Furkawy i Daria Prusak zajęły III miejsce, a drużyna: Natalia Smyda, Gabrysia Mikusz i Ola Miczołek – miejsce VII. Natomiast chłopcy: Kuba Prusak, Szymon Brzęk, Hubert Stanisławczyk, Norbert Wojtarowicz zajęli miejsce II.
Pierwsze trzy zespoły otrzymały dyplomy i medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej klas V-tych

28 listopada 2013r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się w ramach Ligi Sądeckiej Turniej Andrzejkowy w mini piłce siatkowej w kategorii klas V-tych dziewcząt i chłopców.
W turnieju naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt i jedna drużyna chłopców. W zawodach rywalizowało 25 drużyn dziewcząt z powiatu nowosądeckiego i 14 drużyn chłopców. Nasz skład: Julia Stoińska, Klaudia Furkawy i Daria Prusak zajęły III miejsce, a drużyna: Natalia Smyda, Gabrysia Mikusz i Ola Miczołek – miejsce VII. Natomiast chłopcy: Kuba Prusak, Szymon Brzęk, Hubert Stanisławczyk, Norbert Wojtarowicz zajęli miejsce II.
Pierwsze trzy zespoły otrzymały dyplomy i medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzejkowy Turniej Siatkarski - foto


Nowy sezon w mini piłce siatkowej rozpoczęty!!!!Rozpoczął się nowy sezon w rozgrywkach mini piłki siatkowej Kinder Sport. Nasze dziewczęta w tym roku rywalizować będą w kategorii „dwójek” /klasy czwarte/ i w kategorii „trójek” /klasy piąte/. Młode zawodniczki mają się na kim wzorować, bowiem w roku ubiegłym nasze dziewczęta zdobyły w „dwójkach”- czwarte miejsce w Makroregionie Wojewódzkim, a w kategorii „trójek”- trzecie miejsce w Makroregionie!!!!
30 listopada na hali Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu rozegrany został I turniej kwalifikacyjny klas czwartych w kategorii „dwójek”. Po tym turnieju nasza najlepsza dwójka: Daria Prusak i Ola Miczołek po wygraniu wszystkich swoich meczów uplasowała się na drugim miejscu w II lidze. Pozostałe nasze zespoły zajęły miejsca w lidze IV i V-tej. Dalsze turnieje w tym roku szkolnym wyłonią najlepsze trzy zespoły w powiecie, które będą grać dalej w Makroregionie.
15 grudnia na hali II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu rozegrany został I turniej kwalifikacyjny klas piątych w kategorii „trójki”. W tym turnieju nasze dziewczyny: Julia Stoińska, Klaudia Furkawy, Natalia Smyda wspomagane przez Gabrysię Mikusz i Darię Prusak przegrały jeden mecz z faworytkami Ekstrim Gorlice i uplasowały się na w II lidze na drugim miejscu. Podobnie jak w klasach czwartych to jeszcze nie koniec rywalizacji o awans do Makroregionu.
Już w styczniu kolejne turnieje, które mogą zmienić pozycje na liście turniejowej. Trzymamy mocno kciuki za nasze dziewczyny!!!

Turniej Kinder Sport cz. 1 - foto
Turniej Kinder Sport cz. 2 - foto

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Chłopców Gimnazjum


W hali sportowej w Brzeznej 8 listopada br. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego szkół gimnazjalnych w halowej piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny w powiecie wyłonione w zawodach międzygminnych: Gimnazjum w Muszynie, Gimnazjum w Brzeznej, Gimnazjum w Korzennej i Gimnazjum w Łącku.
Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym” rozgrywając mecze dwa razy po 10 minut. Należy podkreślić, że spotkania były wyrównane i stały na dobrym poziomie, a zawodnicy grali ambitnie ale fair play.
Mistrzostwo Powiatu zasłużenie zdobyli uczniowie z Brzeznej, którzy wygrali wszystkie spotkania. Losy drugiego miejsca rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych, gdyż chłopcy z Korzennej i Łącka w całym turnieju zdobyli taką sama ilość punktów i bramek. Pewniejszymi wykonawcami „jedenastek” okazali się uczniowie z Łącka, którym przypadło miejsce drugie, trzecie zajęli zawodnicy z Korzennej, czwarte z Muszyny. Mistrzowski zespół z Brzeznej będzie reprezentował powiat nowosądecki na zawodach rejonowych w Limanowej.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Łącko - Muszyna 1 : 0
Korzenna - Brzezna 2 : 5
Muszyna - Brzezna 2 : 4
Łącko - Korzenna 2 : 2
Muszyna - Korzenna 0 : 3
Brzezna - Łącko 2 : 1
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami wręczanymi przez Stanisława Mazura dyrektora Gimnazjum w Brzeznej oraz przez radnego powiatowego Mariana Kuczaja. Organizatorem turnieju był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej - foto


BIATLON W L’UBOTINIE23 października 2013 roku grupa naszych gimnazjalistów i uczniów ze szkoły podstawowej wzięła udział w Biatlonie, którego organizatorem była Zakladna Szkola w L’ubotinie.
W programie był bieg na dystansie 1500m dla dziewcząt i 2000m dla chłopców, strzelanie z wiatrówki w leżeniu, rzut granatem do celu, wyznaczanie azymutu, trafianie z pompy strażackiej wodą do celu.
Dla naszych uczniów były to nie lada zawody – bo u nas w Polsce nie rozgrywane w takich kategoriach. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli czołowe lokaty w biatlonie, a przy okazji mieli możliwość skosztowania pysznej słowackiej zupy gulaszowej.

Zawody w Lubotinie - fotoMistrzostwa Powiatu w piłce halowej dziewcząt szkół gimnazjalnych


16 października br. w hali sportowej Gimnazjum w Brzeznej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
W zawodach wzięły udział cztery gimnazja, które wygrały eliminacje międzygminne do zawodów powiatowych: Gimnazjum w Muszynie, Gimnazjum w Tęgoborzy, Gimnazjum w Stróżach i Gimnazjum w Łącku. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.
Spotkania stały na dobrym poziomie, dziewczynki wykazywały się niezłą techniką i dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Zawodniczki bardzo ambitnie walczyły o każdą piłkę starając się o jak najlepszy wynik dla swojej szkoły.
Najlepszą drużyną okazały się gimnazjalistki ze Stróż, które zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Nowosądeckiego, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Łącka, trzecie z Tęgoborzy, czwarte z Muszyny. Najlepszą zawodniczką wybrano Kingę Barnaś z Gimnazjum w Łącku.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Stróże – Łącko 1 : 1
Muszyna – Tęgoborze 0 : 3
Łącko – Tęgoborze 1 : 1
Stróże – Muszyna 3 : 0
Łącko – Muszyna 5 : 0
Tęgoborze – Stróże 3 : 4
Podczas uroczystego zakończenia zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami ufundowanymi przez organizatora zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego. Opiekunem drużyny dziewcząt był pan Adam Sułkowski.

Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej dziewcząt szkół gimnazjalnych - fotoXVIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny10.10.2013r. odbył się XVIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Muszyna. Impreza została przeprowadzona na ulicach Zapopradzia. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali na deskach amfiteatru przez burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Jana Golbę i dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie mgr Andrzeja Gancarza.
W Biegu wzięło udział 302 dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Andrzejówce, w Miliku, w Żegiestowie, w Złockiem, Szkoły partnerskiej ze Słowacji z L’ubotina, z klasy zerowej i Przedszkola w Muszynie.
Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych: dzieci z zerówki- 35 startujących, dzieci z klas pierwszych-50 osób, klasy drugie- 50 osób, klasy trzecie- 45 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 70 zawodniczek i chłopcy z klas IV-VI- 52 zawodników.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 100m dla najmłodszych - do 1000m dla najstarszych.
Wyniki XVIII Biegu Ulicznego:
Klasy „0”:
1 miejsce- Hojniak Aleksander -VI grupa przedszkolna
2 miejsce- Zielińska Natalia –IV grupa przedszkolna
3 miejsce- Jędrzejek Hubert- VI grupa przedszkolna
4 miejsce- Włodek Wiktor- VI grupa przedszkolna
5 miejsce- Skwarczowska Angelika- VI grupa przedszkolna
Klasy „1”
1 miejsce- Podgórni Elżbieta /Andrzejówka/
2 miejsce- Długosz Karol /Milik/
3 miejsce- Semczyszak Juliusz /Andrzejówka/
4 miejsce- Tokarczyk Jakub /Andrzejówka/
5 miejsce- Michalik Magdalena /1b Muszyna/
6 miejsce- Śmigowski Patryk /Milik/
Klasy „2”
1 miejsce- Stróżyk Marcel /2a Muszyna/
2 miejsce- Dziedzina Piotr /Milik/
3 miejsce- Myjak Julia /Złockie/
4 miejsce- Kantor Daniel /2a Muszyna/
5 miejsce- Kluska Albert /Żegiestów/
6 miejsce- Buliszak Ola /2b Muszyna/
Klasy „3”
1 miejsce- Wielocha Mateusz /Żegiestów/
2 miejsce- Jarzębak Oskar /Milik/
3 miejsce- Ogórek Witold /Żegiestów/
4 miejsce- Hopej Ola /3a Muszyna/
5 miejsce- Hojniak Daniel/3b Muszyna/
6 miejsce- Długosz Krystian /Złockie/
Dziewczęta klasy „4-6”
1 miejsce- Łukasik Emilia /4b Muszyna/
2 miejsce- Prusak Daria /4a Muszyna/
3 miejsce- Skwarczowska Justyna /5b Muszyna/
4 miejsce- Mikusz Gabrysia /5b Muszyna/
5 miejsce- Stoińska Julia /5a Muszyna/
6 miejsce- Barna Gosia / 5kl. Żegiestów/

Chłopcy klas „4-6”
1 miejsce- Bajtel Adrian /6a Muszyna/
2 miejsce- Prusak Jakub /5a Muszyna/
3 miejsce- Majewski Michał /6a Złockie/
4 miejsce- Padula Bartosz /6 kl. Żegiestów/
5 miejsce- Lichvarcik Stefan /L’ubotin/
6 miejsce- Długosz Michał /5 kl.Złockie/

Najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii otrzymało medale, puchary, dyplomy, najlepsza szóstka- nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wrażeń, walki fair play i kondycji.

XVIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny - foto TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ18 czerwca 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie zorganizowany został Turniej Mini Piłki Siatkowej w kategorii „dwójki” i „trójki”. Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy „Góral” przy Gimnazjum w Muszynie. Jest on organizatorem corocznych turniejów wiosennych i mikołajkowych w piłce siatkowej dla dziewcząt i chłopców, zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjalnych. W maju i czerwcu swoje rozgrywki zakończyli już gimnazjaliści i gimnazjalistki goszcząc na naszych parkietach drużyny z Grybowa, Gorlic, Bobowej, Preszowa, Piwnicznej, Limanowej, Krynicy, Staniątek.
Natomiast dzisiaj rywalizowały szkoły podstawowe. W tym roku wyjątkowo- z powodu awansu aż dwóch drużyn zarówno w kategorii dwójek jak i trójek do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, a następnie do MAKROREGIONU turniej zamiast 1 czerwca jak co roku został przeprowadzony w terminie późniejszym.
Turniej został skierowany do uczniów klas piątych- „trójki” i uczniów klas czwartych i młodszych- „dwójki”. Po raz pierwszy w turnieju wzięły udział zespoły chłopięce, które walczyły również z dziewczętami. W turnieju wzięło udział 48 zawodników- 8 drużyn w „trójkach” i 8 drużyn w „dwójkach”. Gościliśmy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Piwnicznej.
Po wyczerpujących walkach pełnych dramaturgii, bo o awansie do finału decydował nieraz jeden punkt, końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
• Kategoria „trójki” – klasy piąte
I miejsce: Miłosz Porębski, Mateusz Ściurka, Łukasz Bogucki /Piwniczna/
II miejsce: Emilia Tomasiak, Anna Gucwa, Wiktoria Broniszewska /Piwniczna/
III miejsce: Marcin Wójtowicz, Bartłomiej Lisowski, Jakub Broniszewski /Piwniczna/
IV miejsce: Gabrysia Hopej, Nikola Wójcik, Julia Multarzyńska /Muszyna/
• Kategria „dwójki”- klasy czwarte i młodsze
I miejsce: Julia Stoińska, Gabrysia Romaniak /Muszyna/
II miejsce: Natalia Smyła, Gabrysia, Mikusz /Muszyna/
III miejsce: Klaudia Furkawy, Dominika Hojniak /Muszyna/
IV miejsce: Daria Prusak, Elżbieta Podgórni – najmłodsza zawodniczka turnieju- z zerówki /Muszyna/

Turniej siatkarski z okazji Dnia Dziecka - foto


MUSZYNA W MAKROREGIONIE!!!!!7 czerwca 2013 roku w ZSP nr 1 w Kielcach odbył się Makroregion w mini piłce siatkowej dziewcząt, który był barażami wyłaniającymi dwie drużyny, które awansować miały do Ogólnopolskiego Finału w mini piłce siatkowej Kinder - Sport.
Uczestnikami baraży były drużyny z miejsc II i III z województw: świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, łódzkie /pierwsze miejsca awansowały bezpośrednio/
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A
II miejsce świętokrzyskie
III miejsce łódzkie
II miejsce małopolskie
III miejsce podkarpackie

Grupa B
II miejsce łódzkie
III miejsce świętokrzyskie
II miejsce podkarpackie
III miejsce małopolskie

W grupach rozgrywano mecze każdy z każdym, jeden set do 25 punktów. Drużyna, która zajęła miejsce pierwsze w grupie walczyła z drugim miejscem z grupy drugiej. Zwycięzcy tych meczy grali o miejsce 1 i 2 Makroregionu i awansowały do Finału Polski, który odbędzie się 2 lipca w Zielonej Górze.
Dziewczęta naszego Klubu UKS Góral Muszyna awansowały do Makroregionu aż w dwóch kategoriach wiekowych- „dwójki”- klasy czwarte i „trójki” – klasy piąte!!!
W kategorii trójek Nikola Wójcik, Julia Multarzyńska i dwie dziewczynki z Gorlic, które doszły do naszego zespołu- Ania i Kamila w ostatecznym rozrachunku wywalczyły miejsce trzecie !!!! Miejsce pierwsze zajął zespół Sparta Kraków, a drugie Niepołomice i to one awansowały do Finału Polski.
Natomiast w kategorii dwójek Gabrysia Hopej, Julia Stoińska, Klaudia Furkawy otarły się o Finał Polski!!!!

Niesamowite, ale zdobycie jednego punktu było na wagę awansu do Finału!! W swojej grupie nasze dziewczynki wygrały wszystkie mecze. W półfinale grały z Aleksandrowem Łódzkim i prowadziły z nimi 24:21!!! Niestety ten jeden punkt nie był dany naszej drużynie. Przegrałyśmy 27:25!

Ostateczna kolejność :
1 Ekstrim Gorlice - awans
2 Aleksandrów Łódzki - awans
3 Tomaszów Mazowiecki
4 Góral Muszyna
5 SP 9 Kielce
6 SP 3 Tarnobrzeg
7 Vega Stalowa Wola
8 SP 34 Kielce

Mimo wszystko ogromny sukces naszych dziewcząt, które po raz pierwszy w historii Klubu w tych kategoriach wiekowych doszły tak daleko - III miejsce w kategorii klas piątych /Nikola Wójcik i Julia Multarzyńska/ i IV miejsce w kategorii klas czwartych /Gabrysia Hopej, Julia Stoińska, Klaudia Furkawy/. Ogromne gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Makroregion w mini piłce siatkowej dziewcząt - foto


VI MAJOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW23 maja i 6 czerwca 2013 r. na salach Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie rozegrany został VI Majowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: 6 żeńskich: Iskry Grybów, UKS Góral Muszyna I i II, Salos Staniątki, UKS Dwójka Krynica, Płomień Limanowa, oraz 6 męskich: UKS Góral Muszyna, Preszów, Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej- Zdroju, UKS Grybów, UKS Gorlice, MKS Bobowa.
23 maja drużyny damskie podzielone zostały na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W finale o pierwsze miejsce spotkały się zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w grupach, o miejsca 3,4 walczyły zespoły, które zajęły miejsca drugie w grupach, natomiast o miejsca 5,6 walczyły zespoły z miejsc trzecich w grupach. Mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Staniątki
II miejsce – Krynica
III miejsce- Grybów
IV miejsce- Muszyna I
V miejsce- Muszyna II
VI- miejsce- Limanowa
Wyróżniono najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów:
Sylwia Kukiełko- z Grybowa, Karolina Kosztyła - z Muszyny I, Dominika Stawińska- z Muszyny II ,
Iwanicka Joanna – ze Staniątek, Aleksandra Jurkiewicz z Limanowej, Klaudia Litawa z Krynicy.


6 czerwca mecze rozgrywali chłopcy. Grali do dwóch wygranych setów. Po pierwszych meczach wiadomo było, że jest dwóch faworytów: Bobowa i Preszów. I to właśnie między tymi drużynami toczony był mecz finałowy, który zwycięsko zakończył się dla drużyny polskiej.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Bobowa
II miejsce- Preszów
III miejsce- Gorlice
IV miejsce- Muszyna
V miejsce – Grybów
VI miejsce- Piwniczna

Wyróżniono najlepszych zawodników z poszczególnych zespołów: z Muszyny- Pawła Piotrowskiego, z Piwnicznej- Rafała Żytkowicza, z Bobowej- Tomasza Ślipka, z Grybowa- Kamila Szczepańca, Karola Janasa z Gorlic, Petera Minca z Preszowa.


Majowy turniej siatkarski - fotoTEGO JESZCZE NIE BYŁO!!!
III miejsce w Finałach Wojewódzkich aż w dwóch kategoriach wiekowych!!! w mini piłce siatkowej dziewczątDługa droga prowadziła nasze najmłodsze siatkarki z UKS Góral Muszyna z klas IV-tych i V-tych do Finałów Wojewódzkich.

Rozgrywki ligowe drużyna dwójek zakończyła na trzecim miejscu i wraz z trzema innymi zespołami z naszego rejonu- Ekstrim 1 Gorlice, Poprad 2 Stary Sącz, Bociek 1 Wojnarowa musiały walczyć w Półfinale Wojewódzkim, aby starać się o wejście do Finału. 13 kwietnia 2013 roku dziewczęta w składzie: Gabrysia Hopej, Julia Stoińska i Klaudia Furkawy o godz. 6-tej rano wyjechały do Kęt oddalonych od Muszyny o 187 km, aby wraz z piętnastoma innymi zespołami z innych rejonów walczyć o Finał Wojewódzki. W Kętach nie było mocnych na nasze dziewczynki. Gładko rozgromiły pozostałe zespoły z Andrychowa, Wieliczki, Sparty Kraków, Oświęcimia, Gorlic, Wojnarowej i Chrzanowa i zajęły pierwsze miejsca w Półfinałach i awansowały do Finałów Wojewódzkich.

Finał Wojewódzki w kategorii Dwójki odbył się również 28 kwietnia 2013 r. w Nowym Sączu. O awans do FINAŁU POLSKI walczyły zespoły: Ekstrim 2 Gorlice, Andrychów 1, Bociek Wojnarowa, Kęczanin Kęty, Chrzanów 1, Poprad 4 Stary Sącz, Chrzanów 2, Poprad 2 Stary Sącz, Wieliczka 1, Sparta 2 Kraków, Ekstrim 1 Gorlice, Oświęcim, Sparta 1 Kraków, Wieliczka 2, Muszyna 1, Andrychów 2. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których toczono walki każdy z każdym. W grupie Muszyna zajęła II miejsce przegrywając ze Spartą 1 Kraków 13:25 i wygrywając z Wieliczką 2- 25:11 oraz z Andrychowem 2- 25:10. Awansowaliśmy z drugiego miejsca do następnej fazy rozgrywek-meczów półfinałowych, gdzie spotkaliśmy się ze Spartą 2 Kraków, Ekstrim 1 Gorlice i Spartą 1 Kraków. W tych rozgrywkach pokonaliśmy Spartę 2 25:13, Ekstrim Gorlice 25:11 i niestety przegraliśmy ze Spartą 1 Kraków 13:25 /mecz zaliczony z rozgrywek grupowych/. Awansowaliśmy do ścisłego finału walcząc o miejsca 1-4 turnieju.

W Finale spotkały się zespoły: Ekstrim 2 Gorlice, Poprad 4 Stary Sącz, Sparta 1 Kraków i UKS Góral Muszyna 1. Po ciężkich bojach udało nam się pokonać Poprad 4 Stary Sącz 25:19, natomiast za silne okazały się zespoły ze Sparty 1 /13:25 wynik z eliminacji grupowych/ i Ekstrim 2 Gorlice19:25. Ostateczna kolejność FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH przedstawia się następująco:

I miejsce- Sparta 1 Kraków

II miejsce – Ekstrim 2 Gorlice

III miejsce – UKS Góral Muszyna 1

IV miejsce- Poprad 4 Stary Sącz

To właśnie Sparta 1 Kraków uzyskała bezpośredni awans do Finału Polski, który rozegrany zostanie 1 lipca w Zielonej Górze, natomiast zespoły z miejsca II i III- Ekstrim 2 Gorlice i UKS Góral Muszyna 1 walczyć będą jeszcze w barażach o wejście do FINAŁU POLSKI. To ogromny sukces naszych dziewcząt!!!

Drugi ogromny sukces odniosły dziewczynki UKS Góral Muszyna w kategorii trójki!!

W kategorii „trójek” nasze dziewczęta od początku sezonu prezentowały się bardzo dobrze. W lidze zajęły pierwsze miejsce i awansowały bezpośrednio razem z zespołem z Sandecji Nowy Sącz do Finału Wojewódzkiego!!!

Podobnie jak Finał dwójek , FINAŁ WOJEWÓDZKI w kategorii Trójki odbył się również 28 kwietnia 2013 r. w Nowym Sączu.

Zagrało w nim 16 najlepszych zespołów województwa małopolskiego. O awans do Finałów Polski walczyły zespoły: Chrzanów 1, Muszyna 1, Sparta Kraków 2, Ekstrim Gorlice 1, Andrychów 1, Sandecja Nowy Sącz 1, Oświęcim 1, Kęty, Wieliczka 2, UKS 22 Kraków 1, Oświęcim 2, UKS 22 Kraków 2, Sparta Kraków 1, Wieliczka 1, Sandecja Nowy Sącz 2, UKS Dwójka Krynica.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Muszyna pokonała Chrzanów 25:13, Spartę 2- 25:17 i Ekstrim Gorlice 1-25:16 i pierwszego miejsca awansowała do półfinałów turnieju gdzie spotkała się z Ekstrimem /który awansował z drugiego miejsca/ , Oświęcimiem 1 i Sandecją Nowy Sącz 1. W półfinałach Muszyna wygrała z Ekstrimem 25:16 /zaliczenie meczu z eliminacji/, wygrała z Oświęcimiem 25:18 i ze Sandecją Nowy Sącz 25:19 i awansowała do ścisłego finału walcząc o miejsca 1-4. W finale spotkały się zespoły: UKS 22-1, Sparta Kraków 1, Muszyna 1 i Sandecja Nowy Sącz 1. Z Sandecją wygraliśmy 25:19 /zaliczenie meczu z półfinału/. Ale niestety kolejne mecze pomimo ogromnego zaangażowania dziewcząt nie ułożyły się po naszej myśli. Przegraliśmy z UKS 22-1- 18:25, a ze Spartą 1- 21:25. Ostatecznie

I miejsce zajął- UKS 22 Kraków 1,

II miejsce - Sparta 1 Kraków

III miejsce – UKS Góral 1 Muszyna

IV miejsce – Sandecja 1 Nowy Sącz.

Bezpośredni awans do FINAŁU POLSKI uzyskał zespół UKS 22 Kraków 1, natomiast zespoły z miejsca II i III – Sparta 1 Kraków i UKS Góral 1 Muszyna walczyć jeszcze będą w czerwcu w barażach o wejście do Finału Polski. Gratulujemy dziewczętom ogromnego sukcesu!!

W drużynie grają: Nikola Wójcik, Gabrysia Hopej, Julia Multarzyńska.

Jest to ogromny sukces naszych dziewczynek i naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Góral, który nigdy dotąd nie zdobył takich wyników w takich kategoriach wiekowych, a dodatkowo w tym roku jest to jedyny Klub naszego powiatu nowosądeckiego, który aż w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt uzyskał awans do baraży o wejście do Finału Polski. Trenerem obu zespołów jest Dorota Sopata. Cieszymy się ogromnie z sukcesu i mocno trzymamy kciuki za nasze młode nadzieje siatkarskie!!!!!

Mistrzostwa województwa - fotoAwans do Finałów Wojewódzkich!!!!!!!


Długa droga prowadziła nasze najmłodsze siatkarki z klas IV-tych i V-tych do Finałów Wojewódzkich.
W roku ubiegłym aż w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach czwartych i klasach szóstych dziewczęta naszej Szkoły Podstawowej trenujące piłkę siatkową w Uczniowskim Klubie Sportowym „Góral” doszły do Finału Wojewódzkiego. Jakże byliśmy ciekawi przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiego jak w tym roku poradzą sobie zespoły dziewcząt….
Droga do sukcesu była długa.
W kategorii „trójek” nasze dziewczęta od początku prezentowały się bardzo dobrze. W lidze o najlepsze pozycje walczyły 24 zespoły. Po zakończeniu ligi Muszyna uplasowała się na najwyższym miejscu- zajęły I miejsce i awansowały bezpośrednio razem z zespołem z Sandecji Nowy Sącz do Finału Wojewódzkiego!!! W drużynie grają: Nikola Wójcik, Gabrysia Hopej, Julia Multarzyńska, Julia Stoińska i Klaudia Furkawy.
W kategorii „dwójek” do rywalizacji zgłosiło się 41 zespołów. Po rozegraniu trzech turniejów od grudnia do marca I miejsce zajął zespół Ekstrim 2 Gorlice, II miejsce- Poprad 4 Stary Sącz i one bezpośrednio awansowały do Finału Wojewódzkiego. Góral Muszyna 1 zajęła miejsce trzecie i wraz z trzema innymi zespołami z naszego rejonu- Ekstrim 1 Gorlice, Poprad 2 Stary Sącz, Bociek 1 Wojnarowa musiały walczyć w Półfinale Wojewódzkim, aby starać się o wejście do Finału. 13 kwietnia 2013 roku dziewczęta w składzie: Gabrysia Hopej, Julia Stoińska i Klaudia Furkawy o godz. 6-tej rano wyjechały do Kęt oddalonych od Muszyny o 187 km, aby wraz z piętnastoma innymi zespołami z innych rejonów walczyć o Finał.
W półfinale grało 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. W naszej grupie A znalazły się zespoły z Andrychowa, Wieliczki i Sparty Kraków. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek przechodziły 2 najlepsze zespoły. Nasze dziewczynki pierwsze starcia miały bardzo okazałe, bowiem pokonały zespół z Andrychowa 25-16, zespół z Wieliczki 25-12 a zespół ze Sparty Kraków walkowerem 25-0. Zatem z pierwszego miejsca awansowały do dalszych rozgrywek, które toczyły się z dwoma najlepszymi zespołami z grupy B- Oświęcimiem i Gorlicami. W tej grupie zdeklasowaliśmy Oświęcim 25-5! Kolejny mecz był z Ekstrimem Gorlice. Był to najładniejszy mecz turnieju i najtrudniejszy przeciwnik, a nasze dziewczynki tak się zmobilizowały że zagrały perfekcyjnie pokonując przeciwnika 25-10! Mecz z Andrychowem był zaliczeniem z poprzedniej fazy rozgrywek 25-16. Pozostała nam już walka w finale o miejsca 1-4. W tej grupie znalazły się najlepsze cztery zespoły turnieju: Muszyna 1, Ekstrim Gorlice 1, Bociek Wojnarowa i Chrzanów. Z Gorlicami Muszynianki miały mecz zaliczony z poprzedniej fazy rozgrywek 25-10, pozostały więc mecze z Wojnarową i Chrzanowem. Z Wojnarową nasz zespół wygrał gładko 25-15 a zespół z Chrzanowa pokonaliśmy 25-23 i ostatecznie Gabrysia, Julka i Klaudia zajęły I miejsce w Półfinałowym Turnieju Wojewódzkim w mini piłce siatkowej i awansowały do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!!!!!
A więc i w tym roku mamy reprezentacje dziewcząt aż w dwóch Finałach Wojewódzkich – w kategorii klas czwartych /dwójki/ i w kategorii klas piątych /trójki/. Ogromne gratulacje dla dziewcząt i trzymamy kciuki 28 kwietnia- na Finałach Wojewódzkich!!!

Fotorelacja z turnieju siatkarskiego w Kętach


Turniej Niepodległości klas piątych8 listopada 2012r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się 10 szkół - 18 zespołów dziewcząt i 26 zespołów chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły dziewcząt i po raz pierwszy zespół chłopaków. Zespoły zostały podzielone na grupy. Aby zagrać w finale należało zdobyć pierwsze miejsce w grupie. I to właśnie udało się naszemu zespołowi dziewcząt : Julce Multarzyńskiej, Gabrysi Hopej i Nikoli Wójcik. W finale również nie miały sobie mocnych i z kompletem zwycięstw zdobyły złoty medal Turnieju z okazji Niepodległości Polski. Druga drużyna dziewcząt sprawiła również dużą niespodziankę - należy zaznaczyć dziewczęta młodsze o rok: Julia Stoińska, Natalia Smyła, Natalia Bajdas, Dominika Hojniak- w grupie przegrały jeden mecz i zajęły drugie miejsce i grały w finale B, w którym pokonały wszystkie zespoły i zajęły ostatecznie V-te miejsce w turnieju.
Po raz pierwszy nasza szkoła wystawiła zespół chłopców klas piątych: Jakuba Prusak, Marcel, Dawid Maczuga, Daniel. Po rozgrywkach grupowych zajęli trzecie miejsce i dalej walczyli o miejsca 9-12. Ostatecznie zajęli 11-te miejsce na 26 zespołów. To duży sukces dla tych chłopaków, którzy musieli się zmierzyć nie tylko z ogranymi zespołami, ale i z tremą, nową salą i gorącą atmosferą zawodów. Życzymy im wytrwałości i powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Listopadowy turniej minisiatkówki - foto
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ ŚREDNICH


DNIA 07.11.12 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W POWROŹNIKU ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ ŚREDNICH.
W IMPREZIE WZIĘŁY UDZIAŁ NASTĘPUJĄCE DRUŻYNY:
1 ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGINMAZJALNYCH W KRYNICY-ZDROJU
2 TECHNIKUM W ZŁOCKIEM
3 LICEUM OGÓŁNOKSZTAŁCĄCE W MUSZYNIE
4 GIMNAZJUM W POWROŹNIKU
W POSZCZEGÓLNYCH MECZACH BYŁY NASTĘPUJĄCE WYNIKI;
1 LO MUSZYNA – TECHNIKUM W ZŁOCKIEM 7-6
2 LO MUSZYNA –ZSP KRYNICA 5-9
3 ZSP KRYNICA –GIMNAZJUM 12-4
4 GIMNAZJUM –TECHNIKUM 5-10
5 TECHNIKUM –ZSP KRYNICA 5-9
6 LO MUSZYNA- GIMNAZJUM POWROŹNIK 10-6

OGÓLNA KLASYFIKACJA TURNIEJU;
1 ZSP W KRYNICY- ZDROJU
2 LO MUSZYNA
3 TECHNIKUM W ZŁOCKIEM
4 GIMNAZJUM W POWROŹNIKU
W ZAWODACH WZIĘŁO UDZIAŁ 42 OSOBY .PO ZAKOŃCZENIU ZAODÓW KAŻDA DRUŻYNA OTRZYMAŁA PAMIĄTKOWY DYPLOM ORAZ NAGRODY RZECZOWE - 2 PIŁKI DLA SZKOŁY.
SĘDZIĄ ZAWODÓW BYŁA BEATA PRUSAK


Listopadowy turniej piłki ręcznej - foto


Zwycięski Powiat
Reprezentacja Gimnazjum biorąca udział w rozgrywkach Piłki Nożnej Halowej wygrała Finały Powiatowe i awansowała do rozgrywek Rejonowych.
Nasza drużyna zanim awansowała do finałów Powiatowych rozgrywki rozpoczęła od Finałów Gminnych. Tam spotkaliśmy się z Gimnazjum ze Złockiego i Powroźnika. Pierwszych pokonaliśmy 4 – 1, zaś drugich 5 – 1 zapewniając sobie awans do Rozgrywek Międzygminnych.
W Finałach Międzygminnych naszą wyższość musiały uznać Szkoły z Łabowej, Nawojowej i Krynicy przegrywając z nami kolejno: 6 – 0, 3 – 0 i 4 – 0 nie tracąc przy tym żadnej bramki. Te zwycięstwa pozwoliły nam awansować do finałów Powiatowych.
7 listopada 2012r. w Brzeznej odbyły się Finały Powiatowe gdzie spotkaliśmy się z 3 szkołami. Pierwsze spotkanie rozgrywaliśmy z Gimnazjum z Tęgoborzy wygrywając pewnie 3 – 0. Kolejnym naszym rywalem było Gimnazjum z Jazowska, które pokonaliśmy 4 – 1, tym samym zapewniając sobie po dwóch spotkaniach pierwsze miejsce w tabeli. Ostatnim naszym rywalem było Gimnazjum z Rożnowa któremu ulegliśmy 1 – 3.
Wygrywając Finały Powiatowe zapewniliśmy sobie awans do rozgrywek Rejonowych.
Nasze Gimnazjum reprezentowało 12 uczniów: Maślanka Kamil, Polański Dawid, Sobas Maciej, Malski Artur, Plata Piotr, Kulig Dawid, Hadała Paweł, Chmielowski Artur, Mirek Jakub, Bieś Grzegorz, Gościński Marcin, Jurczyński Bartłomiej.
Reprezentację Gimnazjum prowadził Sułkowski Adam.


Finał halowej piłki nożnej - fotoXVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny12.10.2012r. odbył się XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny. W Biegu wzięły udział dzieci Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Andrzejówce i Szkoły Podstawowej w Powroźniku.
Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych: dzieci z zerówki- 28 startujących, dzieci z klas pierwszych-26 osoby, klasy drugie- 30 osób, klasy trzecie- 44 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 45 zawodniczki i chłopcy z klas IV-VI- 48 zawodników. W sumie w zawodach wystartowało 221 osób.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 100m dla najmłodszych - do 1000m dla najstarszych. Przeprowadzony został na ulicy Słonecznej, a meta biegu umiejscowiona była na bieżni stadionu piłkarskiego.
Wyniki XVII Biegu Ulicznego:
Klasy „0”:
1 miejsce- Podgórni Elżbieta /Andrzejówka/
2 miejsce- Stec Adrian
3 miejsce- Gruca Oliwier
4 miejsce- Franczyk Paulina
5 miejsce- Wachna Natalia
6 miejsce- Prusak Cyprian /Andrzejówka/
Klasy „1”
1 miejsce- Stróżyk Marcel
2 miejsce- Kantor Daniel
3 miejsce- Sroka Zuzia
4 miejsce- Popek Marysia
5 miejsce- Multarzyńska Karolina
6 miejsce- Multarzyńska Amelia
Klasy „2”
1 miejsce- Hopej Ola
2 miejsce- Cisowski Paweł
3 miejsce- Maślanka Adam
4 miejsce- Wróbel Marysia
5 miejsce- Buliszak Gabrysia
6 miejsce- Gościńska Marysia
Klasy „3”
1 miejsce- Prusak Daria /Andrzejówka/
2 miejsce- Ruchała Mateusz
3 miejsce- Łukasik Emilka
4 miejsce- Hopej Szymon
5 miejsce- Ojrzanowski Antek
6 miejsce- Kowalczyk Ania
Dziewczęta klasy „4-6”
1 miejsce- Karczewska Paulina
2 miejsce- Głąb Weronika /Powroźnik/
3 miejsce- Skwarczowska Justyna
4 miejsce- Cisowska Paulina
5 miejsce- Mikusz Gabrysia
6 miejsce- Buszek Justyna

Chłopcy klas „4-6”
1 miejsce- Bajtel Adrian
2 miejsce- Krzak Norbert /Powroźnik/
3 miejsce- Boczek Patryk
4 miejsce- Tomasiak Daniel /Powroźnik/
5 miejsce- Prusak Kuba
6 miejsce- Jarecki Piotr

Najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii otrzymało medale, puchary, dyplomy, najlepsza szóstka- nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wrażeń, walki fair play i kondycji.


XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza - foto
Turniej piłki siatkowej dziewcząt w Krynicy


25 czerwca 2012 roku w Krynicy- Zdroju odbył się ostatni już w tym roku Turniej piłki siatkowej dziewcząt w dwóch kategoriach- „czwórki”- klasy VI-te i „dwójki”- klasy IV i młodsze. Po pasjonującej walce najmłodszych naszych siatkarek wyniki przedstawiały się następująco:
W kategorii „dwójki”:
I miejsce wywalczyły- Julka Multarzyńska i Gabrysia Hopej
II miejsce- debiutantki startujące po raz pierwszy – Paulina Karczewska i Wiktoria Gościńska
IV miejsce- Julka Stoińska i Weronika Zielińska
VI miejsce- Natalka Smyła i Emilka Łukasik
XI miejsce- po raz pierwszy występujące w turnieju i najmłodsze uczestniczki z klasy II- Nika Murzyn i Kornelia Hamernik
W kategorii „czwórki”:
I miejsce- Ewelina Pelaczyk, Patrycja Flieger, Karolina Peregrym, Ewelina Homa, Eliza Pych
III miejsce- Magda Zalewska, Julia Hojniak, Natalia Hojniak, Wiktoria Pyrć
Gratulujemy medali , pucharów i występów sportowych w roku szkolnym 2011/2012!!

Turniej piłki siatkowej dziewcząt w Krynicy - foto
Gminny Turniej Piłki Nożnej Gimnazjum


20 czerwca 2012 roku na boisku Orlika przeprowadzony został Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Muszyny, Powroźnika i Złockiego.
Rywalizacja przebiegała następująco:
Muszyna I- Powroźnik 4:1
Muszyna II- Złockie 1:6
Muszyna II- Powroźnik 3:0
Muszyna I-Złockie 3:2
Powroźnik- Złockie 0:6
Muszyna I- Muszyna II 9:3
Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce- Muszyna I
II miejsce- Złockie
III miejsce- Muszyna II
IV miejsce- Powroźnik

Gminny Turniej Piłki Nożnej Gimnazjum - foto
Gminna Liga Piłki Ręcznej


Zakończyła się II edycja Gminnej Ligi Piłki Ręcznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Sześć turniejów rozgrywanych na różnych boiskach gminy w ciągu całego roku szkolnego zadecydowało o końcowym wyniku.
W czerwcu podczas ostatniego turnieju zostały podliczone wszystkie punkty i rozdane puchary, dyplomy i nagrody – piłki ręczne dla każdej z uczestniczącej w Lidze szkoły.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce- Powroźnik
II miejsce- Muszyna
III miejsce- Złockie

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce- Muszyna
II miejsce- Powroźnik
III miejsce- Złockie

Gminna Liga Piłki Ręcznej - fotoI Rodzinny Turniej w piłce siatkowej


2 czerwca 2012 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie zorganizowany został I Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej. Do turnieju zgłosiło się 13 par – rodziców i dzieci: Julka i jej tata Kazimierz Hojniak, Eliza i jej mama Edyta Pych, Wiktoria i mama Bożena Pyrć, Magda i mama Urszula Zalewska, Ania i mama Stanisława Piróg, Adam i tata Zbigniew Kmietowicz, Weronika i tata Maciej Zieliński, Gabrysia i mama Anna Hopej, Nikola i tata Dariusz Wójcik, Patrycja i mama Alicja Flieger i najmłodsi uczestnicy: Zuzia i jej tata Jacek Czajka, Krzysiu i tata Jarosław Heilman, Martynka i mama Jolanta Koza.
Głównym celem zorganizowanego turnieju była dobra zabawa dzieci i ich rodziców, integracja rodzin na boisku sportowym, pokazanie dzieciom i ich rodzicom sposobu wspólnego spędzania wolnego czasu, uczczenia święta Dnia Dziecka.
Rodziny grały w dwuosobowych składach: rodzic + dziecko; w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci ze szkoły podstawowej + rodzic i dzieci starsze + rodzic.
Na początku turnieju dzieci wylosowały grupy, w których rozegrane zostały mecze systemem każdy z każdym, jeden set do 25 punktów. Najlepszy zespół z grupy A i najlepszy z grupy B walczył w finale o pierwsze miejsce. Natomiast zespoły, które zajęły miejsca drugie w grupach walczyły o miejsca 3-4.
I chociaż nieważne były wyniki ale przede wszystkim dobra zabawa to sportową walkę wygrała w I Rodzinnym Turnieju para: Julka i tata Kazimierz Hojniak, drugie miejsce wywalczyła Patrycja i jej mama Alicja Flieger, trzecie miejsce- Weronika i tata Maciej Zieliński, czwarte miejsce- Gabrysia i mama Anna Hopej. W kategorii dzieci starszych I miejsce zajęła para Adam i tata Zbigniew Kmietowicz, II miejsce- Ania i Stanisława Piróg. Maskotki powędrowały do najlepszych par, a wszyscy uczestnicy otrzymali miłe suveniry.
Mamy nadzieję, że fantastyczna atmosfera I Rodzinnego Turnieju zaowocuje w przyszłości jeszcze większą liczbą uczestników w kolejnych zawodach.

I Rodzinny Turniej w piłce siatkowej - foto Festyn Sportowo - Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka


1 czerwca 2012 roku z okazji Dnia Dziecka na hali sportowej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Muszynie został zorganizowany Festyn Sportowo- Rekreacyjny.
Imprezę otworzył dyrektor mgr Andrzej Gancarz składając życzenia wszystkim dzieciom i częstując ich koszem pełnym cukierków.
Pierwszym punktem Festynu była rywalizacja międzyklasowa. Drużyny reprezentujące poszczególne klasy walczyły o tytuł najlepszej klasy w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 1-3. W zawodach trzeba było wykazać się szybkością, sprytem i zawziętością pokonując różnego rodzaju konkurencje szybkościowo- sprawnościowe. W jednej z konkurencji punktowali również nauczyciele- wychowawcy klas trafiając piłkami na czas do wózków. Uwieńczeniem rywalizacji było oczywiście… przeciąganie liny!
Kolejnym punktem wyczekiwanym przez wszystkie dzieci był festyn z różnymi zadaniami na poszczególnych stanowiskach przeznaczonych dla wszystkich dzieci. Po wykonaniu danego zadania dzieci mogły zdobyć przeróżne nagrody. A musiały np. ułożyć wieżę z kubków, trafić sersem na tyczki, dmuchnąć piłeczką tenisową przez ławeczkę, rzucić piłkami do wózków, czy do parasolek, odbić piłkę tenisową rakietą do zawieszonych piłek, kijem do unihoka odbić piłkę do koszyczka, przejść kilka metrów z deseczką na której leżą dwie piłeczki do tenisa stołowego, przeprowadzić dmuchaną bańkę mydlaną przez zawieszoną obręcz i wiele innych.

Festyn Sportowo - Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka - foto Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Dziecka


1 czerwca 2012 r. z okazji Dnia Dziecka został przeprowadzony Turniej Piłki Siatkowej w kategorii „trójki”. Do zawodów przystąpiło 50-ro dzieci z klas III-VI szkoły podstawowej.
Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Mecze w poszczególnych grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym. Najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do finału, natomiast zespoły z drugiego miejsca walczyły o miejsca 4-6.
Po niesamowitych walkach w fazie grupowej do ścisłego finału awansowały zespoły: „Czteropak”, „Pepe”, „FC Patafiany”.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce- „Pepe” /Eliza Pych, Karolina Peregrym, Ewelina Pelaczyk/
II miejsce- „Czteropak” /Ewelina Homa, Nikola Wójcik, Bartek Jurczyński, Marcin Gościński/
III miejsce- „FC Patafiany” /Sylwester Gumulak, Arkadiusz Hnatkiewicz, Jakub Krynicki, Krzysztof Gołyźniak/
IV miejsce- „JPM” /Magdalena Zalewska, Patrycja Flieger, Julia Hojniak/
V miejsce- „ Smerfy” /Lena Szubryt, Gabrysia Hopej, Monika Lorenc/
VI miejsce- „Espumisan” /Wiktoria Gościńska, Asia Miejska, Wiktoria Pyrć/

Gratulujemy wszystkim sportowej walki!

Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Dziecka - fotoV Majowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców


W dniach 22 i 24 maja na salach gimnastycznych Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie przeprowadzone zostały Turnieje w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
22 maja rywalizowały drużyny męskie z Tylicza, Krynicy, Piwnicznej i Muszyny. Po pierwszych meczach wiadomo było, że jest dwóch faworytów: Muszyna i Piwniczna. I to właśnie między tymi drużynami toczony był mecz finałowy. Pierwszy set zakończył się minimalnym zwycięstwem muszyńskiego zespołu 26:24. Decydujący drugi set był pełen dramaturgii, raz prowadziła Piwniczna, raz Muszyna. Ale większą determinacją i spokojem wykazał się Muszyński zespół prowadzony przez Andrzeja Koszuckiego. Stanem 25:23 zakończył się zwycięski set, który dał zwycięstwo w całym Turnieju.
I miejsce- Muszyna
II miejsce- Piwniczna
III miejsce- Krynica
IV miejsce- Tylicz
Wyróżniono najlepszych zawodników z poszczególnych zespołów: z Muszyny- Pawła Piotrowskiego, z Piwnicznej- Rafała Żytkowicza, z Krynicy- Tomasza Ślipka, z Tylicza- Kamila Szczepańca. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Kmietowicz z Muszyny, który w nagrodę otrzymał piłkę siatkową z autografami Mistrzyń Polski z roku 2011.
………………………………………………………………………………
24 maja walczyły żeńskie zespoły. Na parkietach gościliśmy siedem zespołów: z Grybowa, Krynicy- gimnazjum, Krynicy –UKS Dwójka, Lipnicy Wielkiej, Tylicza, Muszyny i słowackiego zespołu z Lipan. Zespoły zostały rozstawione do dwóch grup, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Muszyna rozegrała zwycięskie pojedynki z Lipnicą, Tyliczem i Lipanami. W finale spotkała się z Grybowem, który w grupie pokonał Krynicę I i Krynicę II. Niestety zespół z Muszyny toczył wyrównaną walkę w pierwszym secie, ale końcówka należała do Grybowianek. Muszynianki przegrały 25: 21. W drugim secie już się nie podniosły i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Grybowa, który ostatecznie zdobył I miejsce w Turnieju.
II miejsce – Muszyna
III miejsce- Krynica I
IV miejsce- Lipnica
V miejsce- Krynica II
VI miejsce- Lipany
VI- miejsce- Tylicz
Wyróżniono najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów:
- Martyna Matuła- z Grybowa
- Klaudia Wielocha- z Muszyny
- Daria Rzepiela- z Krynicy I
- Joanna Turek – z Lipnicy
- Katarzyna Wilk- z Krynicy II
- Wiktoria Falatova- z Lipan
- Paulina Bugajska- z Tylicza
MVP zawodów została Karolina Motyka z Grybowa i to ona otrzymała w nagrodę piłkę siatkową z autografami Mistrzyń Polski z roku 2011.

V Majowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców - fotoSukces chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w Muszynie w piłce ręcznej


Od 14 kwietnia 2012 roku rozpoczęła się droga chłopców ze szkoły podstawowej do sukcesu jakim było zdobycie 4 miejsca w rozgrywkach rejonowych. Właśnie 14 kwietnia drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 pokonała rywali ze Złockiego i Powroźnika i awansowała do etapu międzygminnego. Tam na przeszkodzie stanęły ekipy z Nawojowej, Łabowej i Krynicy. Ale i na tym etapie Muszyna była najlepsza. Kolejny awans – tym razem do rozgrywek powiatowych.
Powiatowe Rozgrywki w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych przeprowadzone zostały 20 kwietnia w Łącku. Tylko najlepsza drużyna awansowała dalej. Muszyński zespół musiał pokonać drużyny z Trzetrzewiny, Łącka i Krużlowej, aby myśleć o awansie. To właśnie Uryga Michał, Turek Mateusz, Romuzga Gabryś, Jurczyński Bartek, Hnatkiewicz Arkadiusz, Gołyźniak Krzysztof, Piksa Mateusz, Gościński Marcin, Zarzycki Mikołaj, Gumulak Sylwester pod kierunkiem nauczyciela Stanisławy Piróg wygrał awans do rozgrywek rejonowych!!
Po raz pierwszy reprezentacja naszej szkoły z piłki ręcznej znalazła się w rozgrywkach rejonowych!!
23 kwietnia w Lubiążu odbył się Turniej Rejonowy z piłki ręcznej szkół podstawowych chłopców. Przyjechały tam drużyny z Libuszy, Łostówki, Nowego Sącza i Muszyny. Nasi chłopcy przegrali jedną bramką 6:5 z Łostówką, z Nowym Sączem zremisowali 7:7, przegrali z Libuszą 2:11. Ale ostatni wynik nie miał już wpływu na końcową tabelę.
Nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce w Rejonie! Gratulujemy im tego sukcesu! Klubowe Rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt klas IV-tych w kategorii „dwójki”


11 marca 2012r. na boiskach sali gimnastycznej w Bobowej w ostatnim ligowym turnieju mini piłki siatkowej klas IV-tych w kategorii „dwójki” pozycję lidera bronił nasz zespół Gabrysia Hopej i Julia Multarzyńska reprezentujące UKS Góral Przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Muszynie. W lidze grało 35 drużyn w dziewięciu ligach. Julka i Gabrysia po czterech turniejach zajęły pierwsze miejsce i z pierwszego miejsca awansowały do Finału Wojewódzkiego.
Finał Wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii klas czwartych przeprowadzony został 22 kwietnia 2012 r. w Nowym Sączu. Na turniej przyjechało 16 najlepszych zespołów z czterech rejonów: MKS MOS Wieliczka-1 i 2, UKS 22 -1 i 2 Kraków, UKS Dobry Wynik-1i 2 Kraków, PUKS AZS Politechnika Kraków, Chrzanów-Libiąż, UKS Góral Muszyna, UKS Bociek-1 i 2 Wojnarowa, KRS Ekstrim-SP-5 Gorlice, MKS Andrychów-1,2 i 3, MKS Setbol Oświęcim. Zespoły rozstawione zostały do czterech grup po cztery zespoły. Dwa z każdej grupy awansowały do ścisłego finału. Nasza drużyna pokonała Andrychów 3, ale przegrała dwoma punktami z UKS 22 Kraków i Wieliczką 1. Ostatecznie dziewczynki w składzie: Julia Multarzyńska, Gabrysia Hopej i Nikola Wójcik zajęły IX miejsce w Finale Wojewódzkim klas IV-tych szkół podstawowych. Zespoły, z którymi przegrały zajęły 1 i 2 miejsce w finale! Jest to sukces po raz pierwszy osiągnięty przez dziewczęta z klas czwartych naszego Klubu. Zespół prowadziła Dorota Sopata.

Finał Wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt klas IV - foto
 Klubowe Rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt klas VI-tych w kategorii „czwórki”4 marca 2012 r. odbył się w Gorlicach czwarty ostatni turniej klubowy w piłce siatkowej dziewcząt klas VI-tych szkół podstawowych w kategorii „czwórki”. W rozgrywkach ligowych uczestniczyło 11 klubów - 30 zespołów, 145 zawodniczek.

W ogólnej klasyfikacji 2 zespoły z naszego UKS Góral działającego przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Muszynie zajęły: Muszyna I- 3 miejsce oraz Muszyna II- 12 miejsce.

Do Finału Wojewódzkiego, rozgrywanego w Krakowie w dniu 21.04 (sobota) awansowały trzy najlepsze zespoły naszego rejonu:

1 m-ce MKS Podkarpacie Bobowa- trener Marta Niepsuj
2 m-ce KRS EkstrimGorlice- trener Rafał Liana
3 m-ce UKS Góral Muszyna- trener Dorota Sopata

Na zakończenie Ligi Terenowy Związek Piłki Siatkowej w Nowym Sączu ufundował za trzy pierwsze miejsca klubom puchary, zawodniczkom medale, pozostałe kluby otrzymały upominki a wszystkie zawodniczki dyplomy.

Wyróżniono następujące zawodniczki:
1.Katarzynę Iwańską z MKS Podkarpacia Bobowa
2.Katarzynę Wierzbę z KRS Ekstrimu Gorlice
3.Ewelinę Pelaczyk z UKS Góral Muszyny.
21 kwietnia 2012 r. w Krakowie na hali Wawelu przeprowadzony został Finał Wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt klas szóstych szkół podstawowych w kategorii „czwórki”. Zwycięzca awansował do Finału Polski w Zabrzu. Do zawodów zgłosiło się 12 najlepszych zespołów wyłonionych z czterech powiatów. Zespoły zostały rozstawione do trzech grup po cztery zespoły, w których mecze rozgrywane były każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do ścisłego finału. Po zaciętych pojedynkach zespół z Muszyny /Eliza Pych, Ewelina Pelaczyk, Karolina Peregrym, Patrycja Flieger, Julia Hojniak, Magda Zalewska/ pokonał zespół MKS Andrychów i Gryf Brzesko, a przegrał z Dobry Wynik Kraków i z drugiego miejsca awansował do ścisłego finału, w którym grało najlepszych sześć zespołów w województwie.
Ostatecznie w Finale Wojewódzkim nasze dziewczęta zajęły wysokie, po raz pierwszy w klubowych rozgrywkach klas szóstych w kategorii „czwórki” – 6 miejsce!!

Finał Wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt klas VI - fotoPowiatowe Rozgrywki w Piłce Siatkowej Dziewcząt Gimnazjum

15 marca 2012r. – na drugi dzień po rozgrywkach chłopców do Starego Sącza udały się zespoły dziewcząt: z Grybowa, Muszyny, Chełmca i Starego Sącza. Właśnie na sali gimnazjum w Starym Sączu rozgrywany był Powiatowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Niestety „nie wyszedł” ten turniej naszym dziewczętom. Po wielogodzinnych zmaganiach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce i awans do rozgrywek rejonowych zajął zespół ze Starego Sącza
II miejsce zajął zespół z Grybowa
III miejsce zajęła Muszyna
IV miejsce przypadło zespołowi z Chełmca.


Powiatowe Rozgrywki w Piłce Siatkowej Chłopców Gimnazjum

14 marca 2012r. w Świniarsku odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji po wcześniejszych eliminacjach gminnych stanęły zespoły z Podegrodzia, Stróż, Muszyny i Rytra. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Bez problemu nasi chłopcy pokonali zespół z Rytra i Podegrodzia, ale na drodze stanęła bardzo wyrównana i mocna drużyna ze Stróż. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów. Po dwóch setach było 1:1. Trzeci decydujący set rozgrywany był do 15 pkt. Chłopcy trzymali wszystkich w ogromnej niepewności do końca… Przegrali zaledwie dwoma punktami 13:15. Do rozgrywek rejonowych awansowała drużyna ze Stróż.
Gratulujemy wszystkim wspaniałych emocji!! IV Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt klas IV-tych


11 marca 2012 od godziny 12.30 na boiskach Sali gimnastycznej w Bobowej w ostatnim ligowym turnieju mini piłki siatkowej klas IV-tych startowały cztery nasze zespoły w kategorii Dwójki: Gabrysia Hopej i Julka Multarzyńska, Julka Stoińska i Nikola Wójcik, Gabrysia Mikusz i Natalka Smyła oraz Dominika Hojniak, Justynka Skwarczowska i Ewelinka Janusz. Niektóre dziewczynki są uczennicami klas trzecich, a już grają z klasami czwartymi. Gratulujemy im startów w lidze!!
Na ostatnim turnieju o pozycję lidera walczyła para Gabrysia Hopej i Julka Multarzyńska. Po trzech turniejach walczyła w pierwszej lidze i znajdowała się na pierwszym miejscu /na 35 drużyn i IX lig / i ten ostatni turniej utwierdził je na pozycji lidera. Dziewczyny wygrały ligę i z pierwszego miejsca awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 22 kwietnia.
Życzymy dziewczynkom powodzenia w rozgrywkach wojewódzkich!!!!!

IV Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt klas IV-tych - fotoPowiatowe rozgrywki szkół podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt


1 marca 2012 r. zespół w składzie: Eliza Pych, Ewelina Pelaczyk, Patrycja Flieger, Karolina Peregrym, Natalia Hojniak, Julia Hojniak, Magda Zalewska, Wiktoria Pyrć, Ewelina Homa, Kinga Gościńska, Oliwia Król wyjechał do Kamionki Wielkiej na Powiatowe Rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych.
W rozgrywkach brały udział 4 zespoły wyłonione w eliminacjach międzygminnych: Piwniczna, Muszyna, Kamionka Wielka, Wojnarowa. Zespół z Muszyny niestety nie wywalczył awansu do dalszych - rejonowych rozgrywek. Dziewczyny zajęły III miejsce.
I miejsce zdobyła Piwniczna, II - Wojnarowa.

Powiatowe rozgrywki szkół podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii „dwójki” - fotoIV Turniej Klubowy w piłce siatkowej dziewcząt klas VI-tych w kategorii „czwórki”


4 marca 2012 r. odbył się w Gorlicach ostatni turniej klubowy w piłce siatkowej dziewcząt klas VI-tych w kategorii „czwórki”.
Do zawodów zgłosiło się 11 klubów - 30 zespołów, 145 zawodniczek, rozegrano 65 meczy.

W ogólnej klasyfikacji nasze zespoły zajęły: Muszyna-1 3 miejsce oraz Muszyna-2 12 miejsce.

Do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Krakowie w dniu 21.04 (sobota) awansują następujące zespoły:

1 m-ce MKS Podkarpacie Bobowa-1 trener Marta Niepsuj
2 m-ce KRS EkstrimGorlice-1 trener Rafał Liana
3 m-ce UKS Góral Muszyna-1 trener Dorota Sopata
R KRS Ekstri Gorlice-3 trener Rafał Liana

Na zakończenie Ligi TZPS w Nowym Sączu ufundował:
Za trzy pierwsze miejsca klubom puchary, zawodniczkom medale, pozostałe kluby otrzymały upominki a wszystkie zawodniczki dyplomy.

Wyróżniono następujące zawodniczki:
1.Katarzynę Iwańską z MKS Podkarpacia Bobowa
2.Katarzynę Wierzbę z KRS Ekstrimu Gorlice
3.Ewelinę Pelaczyk z UKS Góral Muszyny.

IV Turniej Klubowy w piłce siatkowej dziewcząt klas VI-tych w kategorii „czwórki” - fotoSzkolne rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt


2 lutego 2012 r. gościliśmy na naszym boisku drużynę z Krynicy w Międzygminnych Rozgrywkach w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych. Mecz rozgrywany był przez dwie czwórki- zarówno pierwszy set rozgrywany przez pierwszą czwórkę jak i drugi set toczony przez drugą czwórkę zakończył się zwycięstwem Muszynianek i awansem do rozgrywek powiatowych.

Szkolne rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt - foto I Turniej Klubowy w piłce siatkowej dziewcząt klas VI-tych w kategorii „czwórki”


21 stycznia 2012 roku w Gorlicach odbył się I Turniej Klubowy w piłce siatkowej dziewcząt klas VI-tych w kategorii „czwórki”. Nasze czwórki po turnieju eliminacyjnym przyporządkowane zostały do I i V ligi.
Po pierwszym turnieju I czwórka: Eliza Pych, Ewelina Pelaczyk, Karolina Peregrym, Patrycja Flieger zajęła wysokie trzecie miejsce, natomiast II czwórka: Ewelina Homa, Julia Hojniak, Natalia Hojniak, Magda Zalewska drugie miejsce w V-tej lidze.
Kolejny turniej odbędzie się w lutym. Najlepsze trzy zespoły po czterech turniejach awansują do Finału Wojewódzkiego. Trzymamy kciuki za naszymi dziewczynami.


I Turniej Klubowy w piłce siatkowej dziewcząt
klas VI-tych w kategorii „czwórki” - foto

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych


15 grudnia 2011r. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów: Muszyna, Krynica, Bobowa, Chełmiec, dwa słowackie zespoły z Lipan i Brezovicy i lider zawodów- Stary Sącz.
Drużyny zostały rozstawione do dwóch grup, w których mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Do finału awansowali zwycięzcy grup, a o miejsce trzecie walczyły zespoły z drugiego miejsca. Po dominującej przewadze zarówno w grupie A jak i w grupie B liderzy – Muszyna i Stary Sącz spotkały się w finale. Mało kto z zebranych na sali wierzył w sukces Muszynianek. Tym bardziej, że I set skończył się gładko zwycięstwem Sądeczanek. Jednakże drugi set należał już do gospodyń. A niesamowite zwycięstwo w tiebreaku dało I miejsce Muszynie. Radości i owacjom nie było końca.

A oto jak przedstawiała się końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Muszyna /najlepsza zawodniczka – Magda Peregrym/
II miejsce- Stary Sącz /najlepsza zawodniczka- Anna Dudar/
III miejsce- Krynica /najlepsza zawodniczka- Rzepiela Daria/
IV miejsce- Brezovica /najlepsza zawodniczka- Magda Telepakova/
V miejsce- Bobowa /najlepsza zawodniczka- Tokarz Karolina/
VI miejsce- Lipany /najlepsza zawodniczka- Lenka Tarasovicowa/
VII miejsce- Chełmiec /najlepsza zawodniczka- Rymarczyk Olga/

MVP zawodów została Anna Pawłowska z Muszyny.

Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i dyplomy, najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn- nagrody rzeczowe. Wszystkie dziewczęta dostały ciepły posiłek i słodki prezent mikołajkowy.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dziewcząt z klas gimnazjalnych - fotoMikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych


14 grudnia 2011r. w turnieju piłki siatkowej walczyły dziewczęta ze Szkół Podstawowych. Już na otwarciu czekała na nich duża niespodzianka. Bowiem z wielkimi „saniami” z prezentami mikołajkowymi przyjechał RYŚ – maskotka klubu Banku BPS Muszynianka Fakro. Obdzielił dziewczynki i trenerów prezentami i pozował do wspólnych zdjęć.
Po pełnym emocji otwarciu zawodów rozpoczęły się rozgrywki siatkarskie. Te rozgrywki rządziły się innymi prawami niż dnia poprzedniego, bowiem drużyny składały się z czterech zawodniczek + 2 rezerwowe i grały na boiskach 7x7m. Inne też były zasady gry, o których musieli pamiętać sędziowie. Do zawodów przystąpiło 11 zespołów: 2 z Krynicy, 2 z Piwnicznej, 2 z Bobowej, 2 z Wojnarowej i 3 z Muszyny. Były to najlepsze zespoły z jakimi walczą Muszynianki w rozgrywkach klubowych Kinder. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których mecze były rozgrywane do 20 punktów, systemem każdy z każdym. Najlepsze zespoły awansowały do finału A, z drugiego miejsca natomiast walczyły w finale B o miejsca 4-6. Dużą niespodzianką było przegranie meczu 19:20 zespołu Muszyna I z zespołem Bobowa II, co niestety uniemożliwiło najlepszemu naszemu zespołowi walkę o Puchar za pierwsze miejsce.
Tak więc końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce – Bobowa I /najlepsza zawodniczka- Iwańska Katarzyna/
II miejsce – Bobowa II /najlepsza zawodniczka- Jaworecka Patrycja/
III miejsce- Piwniczna I /najlepsza zawodniczka- Żytkowicz Iwona/
IV miejsce- Muszyna I /najlepsza zawodniczka- Pelaczyk Ewelina/
V miejsce- Wojnarowa I /najlepsza zawodniczka- Bajerska Aleksandra/
VI miejsce – Piwniczna II /najlepsza zawodniczka- Polakiewicz Kinga/
VII miejsce- Muszyna II /najlepsza zawodniczka- Miczołek Julia/
VIII miejsce- Krynica I /najlepsza zawodniczka- Mikołajczyk Olga/
IX miejsce- Muszyna III /najlepsza zawodniczka- Gościńska Kinga/
X miejsce- Wojnarowa II /najlepsza zawodniczka- Sus Aleksandra/
XI miejsce- Krynica II /najlepsza zawodniczka- Krzeszowska Aleksandra/

Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów nagrody rzeczowe.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych - fotoMikołajkowy Turniej Chłopców


Dnia 13 grudnia 2011 roku od godziny 13-tej rozegrany został Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Na dwóch boiskach grały zespoły z Muszyny, Krynicy, Piwnicznej i Bobowej. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, w razie potrzeby trzeci decydujący set do 15 punktów. Po pasjonujących pojedynkach finałowy mecz rozegrał się między zespołem z Bobowej, a gospodarzami Muszyną. Przy stanie 1:0 dla Bobowej i 22:20 dla Muszyny- fatalnie nogę w kostce skręcił czołowy zawodnik Muszyny- Krzysztof Przybylski. Pomimo takiej straty zespół z Muszyny pokonał w tym secie Bobową 25:23 i o zwycięstwie, a zarazem I miejscu zdecydował tiebreak. Niestety w decydującym secie goście pokonali nas 15: 11 i zajęli I miejsce.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Bobowa /najlepszy gracz- Zięba Wojciech/
II miejsce- Muszyna /najlepszy gracz- Sołtys Robert/
III miejsce- Krynica /najlepszy gracz- Gągol Kamil/
IV miejsce- Piwniczna /najlepszy gracz- Długosz Łukasz/


Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary i dyplomy, najlepsi gracze z każdego zespołu nagrody rzeczowe, a MVP turnieju - Popardowski Jakub z Bobowej -piłkę z autografami mistrzyń Polski. Wszyscy gracze otrzymali ciepły posiłek i słodkości mikołajkowe.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej chłopców - fotoTurniej klas 3-4-tych w Starym Sączu
12 grudnia 2011r. nasze najmłodsze siatkarki pojechały do Starego Sącza na Turniej towarzyski mikołajkowy. Gry były toczone w dwójkach. Nasze milusińskie wygrały medale i prezenty mikołajkowe.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej w Starym Sączu - fotoSądecka Liga Dziewcząt klas czwartych


8 grudnia 2011 r. najmłodsze dziewczynki z naszej szkoły wyjechały do Nowego Sącza na Turniej Mikołajkowy Ligi Sądeckiej, który rozgrywany był na hali MOSiRu. Do zawodów zgłosiło się 13 szkół- 35 zespołów dziewcząt. Nasze dziewczynki zagrały super. Tylko mimo fatalnemu zbiegowi okoliczności w finale zawodów zamiast dwóch naszych drużyn znalazła się tylko jedna, a druga wywalczyła dopiero a zarazem aż 5 miejsce. O grze o piąte miejsce zaważyła przegrana meczu półfinałowego jednym punktem!! Ten tak pechowy zespół to Nikola Wójcik i Julia Stoińska. Za to pierwsze miejsce i medale wygrał nasz zespół: Julia Multarzyńska i Gabrysia Hopej. Ogromne gratulacje dla wszystkich naszych dziewcząt, dla których w większości był to pierwszy tak duży turniej. Razem startowało 97 dziewczynek.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej ligi sądeckiej - foto
 Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej klas 1-4


7 grudnia 2011r. przeprowadzony został Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej klas 1-4. W zawodach wystartowały dzieci w trzech kategoriach: klasy IV, klasy III i klasy II i I. Po rozegraniu meczów w swoich grupach zostali wyłonieni zwycięzcy:
w klasach IV:
I miejsce- Nikola Wójcik
II miejsce- Gabrysia Hopej
III miejsce- Weronika Zielińska
IV miejsce- Julia Multarzyńska

w klasach III:
I miejsce- Jakub Prusak
II miejsce- Julia Stoińska
III miejsce- Gabrysia Mikusz

w klasach II i I:
I miejsce- Daria Prusak
II miejsce- Wiktoria Gruca
III miejsce- Ola Drozd

Zwycięzcy wygrali pluszaki, a wszyscy uczestnicy otrzymali mikołajkowe prezenty.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej klas 1-4 - foto
Turniej piłki siatkowej klas 1-4


Dnia 24 listopada 2011 roku do Piwnicznej udały się najmłodsze zespoły reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy „Góral” działający w naszej szkole. Zawody odbywały się w kategorii „dwójki” - klasy 1-3 oraz klasy 4-te i w kategorii „ trójki”- klasy 5-te.
Po wielogodzinnej walce wyłonili się finaliści a potem zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.
W klasach 5-tych zwyciężyła nasza trójka: Julia Multarzyńska, Gabrysia Hopej, Nikola Wójcik, które uczęszczają do klasy 4-tej, a pokonały drużyny z klas 5-tych. Pokonały też najlepszą drużynę z klas czwartych w meczu „gwiazd”.
Natomiast w kategorii klas 1-3 nasze drużyny zabrały najlepsze cztery pierwsze miejsca:
I miejsce- Julka Stoińska i Jakub Prusak
II miejsce- Daria Prusak i Zuzia Barnowska
III miejsce- Gabrysia Mikusz i Natalka Smyła
IV miejsce- Justynka Skwarczowska, Kasia Gucwa i Emilka Stachnik
Gratulujemy również za debiut na parkiecie Oli Mirek i Karolince Hans. Brawo! Brawo!

Turniej piłki siatkowej klas 1-4 - foto Turniej piłki siatkowej dziewcząt klas czwartych w kategorii „dwójki”12 listopada 2011 roku na sali gimnastycznej II LO w Nowym Sączu zorganizowany został pierwszy w tym roku turniej kwalifikacyjny w kategorii „dwójki”.
Na turniej ten pojechało aż sześć zespołów z Muszyny. Większość dziewczynek z klas trzecich a nawet drugich grało w turnieju po raz pierwszy w życiu. Przeszły bojowy chrzest!!!
Do turnieju zgłosiło się 55 zespołów, które podzielone zostały na 11 grup. W swoich grupach drużyny grały systemem „każdy z każdym” i zbierały punkty do dalszych rozgrywek. Nasza dwójka z czwartej klasy - Gabrysia Hopej i Julia Multarzyńska wygrała wszystkie mecze i na następny raz zagra w pierwszej lidze. Na wyniki pozostałych zespołów musimy zaczekać.
Kolejny ligowy turniej już w grudniu. Ściskamy kciuki za najmłodsze nasze siatkarki.

Turniej piłki siatkowej kat. "dwójki" 12.11.2011 - foto„Turniej Niepodległości” piłki siatkowej dziewcząt i chłopców klas szóstych w kategorii „czwórki”


10 listopada na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców klas szóstych w kategorii „czwórki”.
Do zawodów przystąpiło 20 zespołów dziewcząt w tym dwa z naszej szkoły. Zespoły zostały podzielone na pięć grup. W każdej grupie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Aby awansować do dalszych rozgrywek należało zająć pierwsze miejsce w grupie. Tego właśnie dokonały obydwa nasze zespoły. Zarówno Muszyna I jak i Muszyna II wygrały swoje grupy i awansowały dalej.
Na dalszej drodze był pojedynek najlepszych sześciu par. Do ścisłego finału- do najlepszej trójki awansowali tylko zwycięzcy, przegrani walczyli o miejsca 4-6. Ale nasze dziewczyny z obydwu drużyn zwyciężyły i walczyły o miejsca 1-3 w Turnieju.
W finale grała Muszyna II z Wojnarową I, w którym lepszą okazała się drużyna z Wojnarowej. Następny mecz to Muszyna I - Muszyna II- zwycięstwo zabrała Muszyna I. Ostatni mecz finałowy to Muszyna I i Wojnarowa I. Po zaciętej walce 25-21 wygrała Muszyna I i to właśnie Eliza Pych, Ewelina Pelaczyk, Karolina Peregrym i Patrycja Flieger wygrały cały turniej. Drugie miejsce zajęła Wojnarowa I a trzecie jakże niespodziewanie wysokie- Muszyna II: Magda Zalewska, Julia Miczołek, Wiktoria Pyrć i Lena Szubryt.
Gratulujemy wszystkim dziewczętom i życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

Niepodległościowy turniej piłki siatkowej 10.11.2011 - fotoXVI Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny


27.10.2011r. odbył się XVI Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny. W Biegu wzięły udział dzieci Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie i Szkoły Podstawowej w Powroźniku.
Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach: dzieci z zerówki- 13 startujących, dzieci z klas pierwszych-22 osoby, klasy drugie- 35 osób, klasy trzecie- 45 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 52 zawodniczki i chłopcy z klas IV-VI- 57 zawodników.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 60m dla najmłodszych - do 800m dla najstarszych. Przeprowadzony został na ulicy Słonecznej, a meta biegu umiejscowiona była na bieżni stadionu piłkarskiego.

Wyniki XVI Biegu Ulicznego:

Klasy „0”:
1 miejsce- Gościńska Weronika
2 miejsce- Majerski Maciek
3 miejsce- Stec Adrian
4 miejsce- Majerska Asia
5 miejsce- Gumulak Michał
6 miejsce- Majerski Hubert

Klasy „1”
1 miejsce- Cichoń Bogdan
2 miejsce- Gościński Kuba
3 miejsce- Cisowski Paweł
4 miejsce- Maślanka Adam
5 miejsce- Hojniak Daniel

Klasy „2”
1 miejsce- Ojrzanowski Antek
2 miejsce- Ruchała Mateusz
3 miejsce- Kowalczyk Anna
4 miejsce- Homa Kamila
5 miejsce- Broniszewski Dominik

Klasy „3”
1 miejsce- Stróżyk Kuba
2 miejsce- Jarecki Piotr
3 miejsce- Peregrym Gabryś
4 miejsce- Tomasiak Daniel
5 miejsce- Skwarczowska Justyna

Dziewczęta klasy „4-6”
1 miejsce- Głąb Weronika
2 miejsce- Gościńska Wiktoria
3 miejsce- Głąb Klaudia
4 miejsce- Cisowska Paulina
5 miejsce- Jamrozowicz Karolina
6 miejsce- Białas Żaneta

Chłopcy klas „4-6”
1 miejsce- Uryga Michał
2 miejsce- Krynicki Jakub
3 miejsce- Wysopal Patryk
4 miejsce- Gałka Maciek
5 miejsce- Żabiński Jan
6 miejsce- Przybycień Hubert

Najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii otrzymało medale, puchary, dyplomy, najlepsza szóstka- nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wrażeń, walki fair play i kondycji.

XVI Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny - fotoTURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W KATEGORII „CZWÓRKI”


23 października 2011 roku w Nowym Sączu na sali gimnastycznej II LO odbył się pierwszy kwalifikacyjny turniej klubowy powiatu nowosądeckiego w nowym sezonie 2011/2012 dziewcząt w piłce siatkowej w kategorii „czwórki”. Z naszej szkoły, klubu UKS Góral startowały dwie drużyny.
Swój pierwszy start na parkietach w nowym sezonie zaznaczyły z dużym powodzeniem, bowiem pierwsza czwórka- bez porażki- zajęła I miejsce w swojej grupie /Eliza Pych, Ewelina Pelaczyk, Karolina Peregrym, Patrycja Flieger, Julia Miczołek/, natomiast druga czwórka po jednym przegranym meczu zajęła miejsce II w swojej grupie /Julia Hojniak, Natalia Hojniak, Magdalena Zalewska, Ewelina Homa, Wiktoria Pyrć, Iga Kozioł/.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych turniejach.

Turniej mini piłki siatkowej Nowy Sącz 23.10.2011 - fotoJESIENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


19.10.2011r. w naszej szkole gościliśmy 10 zespołów dziewcząt i chłopców na III Jesiennym Turnieju Piłki Siatkowej. Turniej otworzył i gości powitał dyrektor szkoły mgr Andrzej Gancarz.
W zawodach rywalizowały zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców z Grybowa, Ciężkowic, Bobowej, Muszyny i zaprzyjaźnionej szkoły w Bardejovie. Na hali bój toczyły dziewczęta, natomiast na małej sali - chłopcy. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”- po 10 meczy w grupie dziewcząt i chłopców.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
Dziewczęta
1 miejsce- UKS Góral Muszyna
2 miejsce- UKS Grybów
3 miejsce- UKS Bobowa
4 miejsce- Bardejov
5 miejsce- Ciężkowice

Chłopcy
1 miejsce- UKS Góral Muszyna
2 miejsce- Bardejov
3 miejsce- Bobowa
4 miejsce- Grybów
5 miejsce- Ciężkowice

Z każdego zespołu zostali wyróżnieni i nagrodzeni najlepsi zawodnicy. Wśród miejscowych dziewcząt wyróżniona została ANNA PAWŁOWSKA, wśród chłopców- BARTŁOMIEJ HOMA.

MVP czyli najbardziej wartościowymi zawodnikami turnieju zostali: IZABELA STRÓŻYK z UKS Góral Muszyna i KRZYSZTOF PRZYBYLSKI również z UKS Góral Muszyna.

Wszyscy zawodnicy zostali ugoszczeni pysznym obiadem przygotowanym w naszej stołówce. Kolejny turniej organizowany przez UKS Góral odbędzie się z okazji Mikołajek i na niego zapraszamy już wszystkich fanów siatkówki młodzieżowej w naszym mieście.

Turniej piłki siatkowej 19.10.2011 - fotoTurniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - klasy 6


10 października 2011r. przeprowadzony został pierwszy w tym roku szkolnym turniej mini piłki siatkowej dziewcząt w kategorii czwórki. Turniej odbył się w Krynicy i uczestniczyło w nim 8 zespołów z Krynicy, Piwnicznej i Muszyny.
Nasza drużyna w składzie: Ewelina Pelaczyk, Eliza Pych, Patrycja Flieger, Karolina Peregrym zdobyła I miejsce, natomiast Natalia Hojniak, Julia Hojniak, Ewelina Homa, Magda Zalewska, Wiktoria Pyrć zajęły miejsce VI.
W ogólnej klasyfikacji Muszyna zajęła I miejsce, Piwniczna - II miejsce, Krynica -III miejsce.

Turniej piłki siatkowej Krynica 10.10.2011 - fotoGminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Gimnazjum


6 października 2011 roku na boisku Orlika został przeprowadzony jesienny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Startowały drużyny z trzech gimnazjów gminy: z Muszyny, Powroźnika i Złockiego.
Końcowa klasyfikacja przebiegała następująco: I miejsce- Muszyna, II miejsce- Złockie, III miejsce- Powroźnik

Turniej piłki nożnej Gimnazjum 6.10.2011 - foto Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych


5 października 2011 roku na boisku Orlika przeprowadzona została Jesienna edycja Gminnego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Wzięły w nim udział zespoły ze szkoły podstawowej nr 1 w Muszynie, w Powroźniku i w Złockiem.
Najlepszą okazała się drużyna z Powroźnika, II miejsce zajęła drużyna z Muszyny, III miejsce zajęła szkoła ze Złockiego.

Turniej piłki nożnej SP 5.10.2011 - fotoSPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA


29.09.2011 r. na stadionie piłkarskim „Popradu” Muszyna odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Uczniowie walczyli o nowe rekordy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum i o tytuł Najlepszego Lekkoatlety Szkoły.
Zawodnicy startowali w n/w konkurencjach:
1.Bieg długi
- bieg na 400m -dziewczęta
- bieg na 800m- chłopcy
2. Bieg krótki na 60m
3. Bieg sztafetowy 4x100m
4. Rzut piłeczką palantową
5. Siedmioskok

Najlepsze wyniki w szkole podstawowej uzyskali:
- w kategorii dziewcząt:
• bieg na 400m- Gościńska Kinga /1,27min/
• bieg na 60m- Bieś Katarzyna /9,4s/
• rzut piłeczką palantową- Miczołek Julia /32m/
• siedmioskok- Hojniak Julia /15,35m/
• sztafeta 4x100m- klasa 6a /1.10,86min/
- w kategorii chłopców:
• bieg na 800m- Uryga Michał- /2,57min/
• bieg na 60m- Uryga Michał- /9,32s/
• rzut piłeczką palantową- Uryga Michał /40m/
• siedmioskok- Uryga Michał- /16,4m/
• sztafeta 4x100m-klasa 6b /1.09,08min/

Najlepsze wyniki w gimnazjum uzyskali:
- kategorii dziewcząt:
• bieg na 400m- Wielocha Klaudia /1,24min/
• bieg na 60m- Miczulska Magdalena /8,46s/- rekord szkoły
• rzut piłeczką palantową- Wielocha Klaudia /42m/
• siedmioskok- Miczulska Magdalena /18,6m/
• sztafeta 4x100m- klasa IIc /1.03min/- rekord szkoły
- w kategorii chłopców:
• bieg na 800m- Turek Andrzej- /3,02min/
• bieg na 60m- Kulig Dawid- /8,26s/
• rzut piłeczką palantową- Turek Andrzej /68m/
• siedmioskok- Kowalczyk Paweł- /21,2m/
• sztafeta 4x100m-klasa IIc /0,58min/

Lekkoatletą roku 2011 w szkole podstawowej zostali: Paulina Karczewska i Michał Uryga, a w gimnazjum- Klaudia Wielocha i Polański Daniel.
Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom!!!


Spartakiada lekkoatletyczna - foto

Turniej Tenisa Ziemnego
6-7 lipca w ramach Dni Przyjaciół Almanachu Muszyna został zorganizowany Turniej Tenisa Ziemnego, w którym wzięło udział 49 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Muszyny i zaprzyjaźnionej szkoły z Gliwic, z których to dzieci przebywają corocznie na obozie tenisowym w DW. Lord.
Dla wszystkich uczestników przygotowana była kiełbaska z grilla i suchy prowiant, a najlepsi zdobyli puchary i nagrody. Nagrody wręczyła inicjatorka Dni Przyjaciół Almanachu Muszyna pani Bożena Kruk.

Turniej tenisowy 2011 - fotoIV Turniej Gminnej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych


Dobiegła końca I edycja Gminnej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. 7 czerwca 2011 roku ostatni- IV turniej- rozegrali gimnazjaliści, natomiast 9 czerwca 2011 roku - chłopcy szkół podstawowych.
IV turniej był potwierdzeniem klasy chłopców z gimnazjum ze Złockiego. To właśnie oni w całej lidze wyszli z najwyższą ilością punktów. Byli niezaprzeczalnie najlepsi. Zdobyli 24 punkty. Wygrali wszystkie wcześniejsze cztery turnieje i zdobyli I miejsce. Ale o miejsce II-ie walczyli do samego końca chłopcy zarówno z Powroźnika jak i Muszyny. To właśnie IV turniej zadecydował o końcowej lokacie w tabeli i II miejsce przyznano zespołowi z MUSZYNY!! Wygrał on ilością zdobytych bramek. Brawo chłopcy!!. Trzecie miejsce przypadło bardzo dobremu zespołowi z Powroźnika.

Wśród chłopców szkół podstawowych liderami od pierwszego turnieju byli Muszyniacy z klasy VI. I to właśnie oni zdobyli I miejsce, ale tuż za nimi była szkoła podstawowa ze Złockiego. Nieoczekiwanie III miejsce przypadło najmłodszej drużynie, czyli klasom V-tym z Muszyny. Byli do końca niesamowici i za to ogromne brawa dla nich.
IV miejsce zajęła drużyna z Powroźnika, a V-te drużyna ze szkoły podstawowej nr 2 w Muszynie
Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy, puchary i po 2 piłki dobrej klasy dla drużyny za udział w Lidze. Gratulujemy wszystkim chłopcom i czekamy na kolejne spotkania już we wrześniu.

Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt 28.05.2011 - fotoFESTYN SPORTOWO - REKREACYJNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA


1 czerwca 2011 roku dla naszych najmłodszych milusińskich z przedszkola, zerówki, nauczania zintegrowanego i klas 4-6 naszej szkoły został zorganizowany Festyn Sportowo- Rekreacyjny. Impreza odbyła się przy cudownej pogodzie na boisku wielofunkcyjnym i boisku plażowym przy ZSP Muszyna.
Celem imprezy było uczczenie Międzynarodowego Dnia Dziecka, popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu, zadbanie o aktywny wypoczynek naszych uczniów.
W programie była:
1. Rywalizacja międzyklasowa - przygotowane były konkurencje, w których rywalizowały drużyny z poszczególnych klas 1-6 szkoły podstawowej. Klasy 4-6 rywalizowały w piłce koszykowej, nożnej i siatkowej plażowej, natomiast klasy 1-3 szkoły podstawowej walczyły o zwycięstwo w radosnych konkurencjach na piasku.
Po współzawodnictwie klasowym wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w:
2. Zabawach rekreacyjnych
na placu na poszczególnych stanowiskach przygotowane były zawody zręcznościowe- np. rzuty do celu, wyścigi w workach, gra w badmintona, piłkę siatkową, rzuty piłką ręczną, strzały na bramkę i inne……prowadzone przez uczennice gimnazjum klas I-ych. Każde dziecko mogło zdobyć w nich upominki.
3. Wata cukrowa- W trakcie zawodów i konkursów dzieci miały możliwość kupienia sobie waty cukrowej, napojów i słodyczy w punkcie handlowym na placu boiska.

Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka - fotoGminny Czwórbój Lekkoatletyczny


30 maja 2011 roku na stadionie piłkarskim w Muszynie przeprowadzony został
Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W rywalizacji występowały zespoły 6-cio osobowe dziewcząt i chłopców z każdej szkoły w gminie. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach:
- bieg 60 m
- rzut piłeczką palantową
- siedmioskok
- bieg długi- chłopcy na 1000m. dziewczęta na 600m.

Zawodnicy rywalizowali nie tylko z przeciwnikami, ale także z morderczą pogodą, bowiem upał dawał się we znaki nawet tym, którzy wytchnienia szukali w cieniu.
Wśród dziewcząt szkół podstawowych wygrała drużyna ze szkoły nr 1 w Muszynie, II miejsce zajęły dziewczynki z Żegiestowa. Podobnie było wśród chłopców: I miejsce zajęła drużyna z Muszyny nr 1, a II miejsce zajął Żegiestów.

Wśród gimnazjalistów dziewczyny z Muszyny były bezkonkurencyjne. Natomiast chłopcy walczyli do samego końca. Najwięcej punktów zdobyli startujący z gimnazjum ze Złockiego, II miejsce -gimnazjaliści z Muszyny, a trzecie z Powroźnika.

Gratulujemy wszystkim samozaparcia i silnej woli walki!!! Na najlepsze zespoły czekały puchary i dyplomy, a najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne.

Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny - foto
 IV Majowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców21 maja 2011 r. odbył się IV Majowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców szkół gimnazjalnych. W turnieju wzięło udział 8 zespołów: UKS Góral 1, UKS Góral 2, Marcinkowice, Łapsze Niżne, UKS Dwójka Krynica, Gimnazjum Krynica, Chełmiec, UKS Iskry Grybów.
Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” po dwa sety, a do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z grup, aby grać o awans do finału i puchar za pierwsze miejsce.
A tak przedstawia się końcowa tabela:
Chłopcy:
1 miejsce- UKS Góral 1 Muszyna
2 miejsce- Gimnazjum Krynica

Dziewczęta:
1 miejsce- UKS Iskry Grybów
2 miejsce- UKS Góral Muszyna
3 miejsce- UKS Dwójka Krynica
4 miejsce- Gimnazjum Marcinkowice
5 miejsce- Gimnazjum Chełmiec
6 miejsce- Gimnazjum Łapsze Niżne

Najlepsze trzy zespoły otrzymały dyplom i puchar. Z każdego zespołu jedna osoba dostała nagrodę dla najlepszego zawodnika, a spośród wszystkich graczy wybrany został MVP turnieju, czyli najlepszy gracz turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców, którymi zostali: Karolina Motyka z UKS Iskry Grybów i Paweł Piotrowski z UKS Góral Muszyna.

Majowy Turniej Piłki Siatkowej - foto

2011-05-30  TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT Z OKAZJI DNIA DZIECKA


Dnia 28.05.2011r. na sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Muszynie został zorganizowany Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii „trójki”. W turnieju wzięło udział 11 zespołów z UKS Dwójka Krynica, UKS Ogniwo Piwniczna i UKS Góral Muszyna.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze systemem „ każdy z każdym”. W grupie A aż trzy drużyny miały taką samą liczbę wygranych meczów. Zaledwie 1 punkt zadecydował że do fazy finałowej z pierwszego miejsca wyszedł zespół Muszyna I /Eliza Pych, Ewelina Pelaczyk, Patrycja Flieger/. Natomiast II miejsce w grupie zajął zespół Piwniczna I. W grupie B zdecydowanie I miejsce zajęła Piwniczna II, natomiast drugie miejsce zajęła Muszyna II.

W półfinale zagrały więc: Muszyna I - Muszyna II, oraz Piwniczna I- Piwniczna II. To był półfinał z niespodziankami, bowiem faworyt pierwszego meczu a zarazem faworyt turnieju - Muszyna I uległa 18-20 swoim koleżankom klubowym Muszynie II. Drugi półfinał przebiegł bez niespodzianek. Piwniczna I pokonała Piwniczną II 20-6.

Zatem w finale zagrały Muszyna II i Piwniczna I, a o trzecie miejsce walczyły Muszyna I i Piwniczna II. Piwniczna I pokonała Muszynianki 20-17, natomiast odwet za przegrany wcześniej mecz wzięła Muszyna I i pokonała Piwniczną II 20-11.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce - Piwniczna I /Żytkowicz Iwona, Długosz Barbara, Sekuła Anna/
2 miejsce - Muszyna II /Peregrym Karolina, Hojniak Natalia, Hojniak Julia/
3 miejsce - Muszyna I /Flieger Patrycja, Eliza Pych, Ewelina Pelaczyk/
4 miejsce - Piwniczna II
5 miejsce - Krynica I
6 miejsce - Krynica III
7 miejsce - Muszyna III
8 miejsce - Krynica IV
9 miejsce - Krynica II
10 miejsce - Muszyna IV
11 miejsce - Muszyna V

Najmłodsza uczestniczka turnieju to Daria Prusak uczennica klasy pierwszej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne suweniry z okazji Dnia Dziecka, a dla najlepszych były puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.


Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt 28.05.2011 - foto2011-05-27  III ligowy turniej piłki ręcznej szkół podstawowych


26 maja 2011r. na boisku wielofunkcyjnym w Powroźniku rozegrany został III już Turniej Gminnej Ligi Piłki Ręcznej.
Turniej ten był pełen niespodzianek, a na świetnym obiekcie i przy cudownej pogodzie drużyna z Muszyny pokonała drużyny z Powroźnika i Złockiego i wyszła na prowadzenie w tabeli końcowej.
Ciekawe jakie rozstrzygnięcia przyniesie ostatni turniej, który przeprowadzony zostanie w Muszynie. Czy zaburzy jeszcze kolejność drużyn w rankingu? Przekonamy się o tym już 9 czerwca....

III ligowy turniej piłki ręcznej szkół podstawowych - foto 2011-05-25  III ligowy Turniej Piłki Ręcznej Gimnazjum


24 maja 2011r. odbył się trzeci już turniej piłki ręcznej chłopców gimnazjum w ramach rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Ręcznej. Tym razem turniej przeprowadzony został na sali gimnastycznej w Powroźniku.
Niezawodni i niepokonani również w tym turnieju okazali się chłopcy z Gimnazjum Złockie, ale niespodziewanie drużyna z Muszyny zajęła II miejsce pokonując Powroźnik.
Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej..... w Muszynie. Czy zmieni on końcową klasyfikację, w której na razie prowadzi Złockie przed Powroźnikiem i Muszyną?


III ligowy turniej piłki ręcznej Gimnazjum - foto2011-05-17  Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych


11 maja 2011 r. na boisku „Orlika” przeprowadzony został Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Brały w nim udział zespoły ze szkoły podstawowej w Złockiem, Powroźnika, Żegiestowa, Muszyny nr 1 i zaprzyjaźnionej szkoły w L’ubotinie.
Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, 2x 10 minut. Po 5-ciu godzinach walki z upałem, zmęczeniem i przeciwnikami zwyciężyła drużyna z Powroźnika; II miejsce zajęła drużyna ze szkoły podstawowej nr 1 w Muszynie, III miejsce- Złockie, IV miejsce- L’ubotin, V miejsce- Żegiestów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej walki!!

Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych - foto 2011-05-07  Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych


5 maja 2011 r. na boisku „Orlika” przeprowadzony został Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych. Brały w nim udział zespoły ze szkoły w Złockiem, Powroźnika i Muszyny.
Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, 2x 10 minut. Po zaciekłej i wyrównanej walce zwyciężyła drużyna ze Złockiego; II miejsce zajęła drużyna z Muszyny, III miejsce- Powroźnik.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom walki fair, a zwycięskiej drużynie ze Złockiego awansu do rozgrywek międzygminnych.

Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych - foto2011-04-29  II Bieg Przełajowy „ Szlakami Muszyny”


28 kwietnia 2011 roku został przeprowadzony II Gminny Bieg Przełajowy „Szlakami Muszyny” na stokach góry Suchej na Zapopradziu. W imprezie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Muszyna i zaprzyjaźnionej szkoły słowackiej w L’ubotinie.

Celem imprezy była:
-popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej,
-zadbanie o aktywny wypoczynek naszych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji
zdrowotnych.
-poznanie turystycznych i rekreacyjnych szlaków Muszyny

W biegach terenowych wzięło udział 47 chłopców ze szkół podstawowych, 35 dziewcząt ze szkół podstawowych, 66 chłopców gimnazjum i 18 dziewcząt gimnazjum- w sumie 166 uczestników.

W rywalizacji szkół podstawowych w kategorii chłopcy:

1 miejsce zajął - Kulig Dawid z Żegiestowa
2 miejsce- Bieś Jakub z Muszyny
3 miejsce- Uryga Michał z Muszyny
4 miejsce- Plata Piotr z Muszyny
5 miejsce- Krynicki Jakub z Muszyny
6 miejsce- Karczewski Adrian
7 miejsce- Gałka Maciej
8 miejsce- Sopata Arkadiusz
9 miejsce- Boczek Patryk

W rywalizacji dziewcząt szkół podstawowych:

1 miejsce- Szulikova Marianna z L’ubotina
2 miejsce- Karczewska Paulina z Muszyny
3 miejsce- Gościńska Kinga z Muszyny
4 miejsce- Leśniak Natalia z Muszyny
5 miejsce- Bethoon Julia z Muszyny
6 miejsce- Gościńska Wiktoria z Muszyny
7 miejsce- Kowalczyk Aleksandra z Muszyny
8 miejsce- Gurbowicz Angelika z Muszyny
9 miejsce- Piwowar Basia z Muszyny

W rywalizacji chłopców gimnazjum:

1 miejsce- Milan Chovanec z L’ubotina
2 miejsce- Mariusz Domek z Muszyny
3 miejsce- Homa Andrzej z Muszyny
4 miejsce- Pawłowski Mateusz
5 miejsce- Dulak Daniel

W rywalizacji dziewcząt gimnazjum:

1 miejsce- Obrzud Anna z Muszyny
2 miejsce- Pawłowska Anna
3 miejsce- Herbut Klaudia
4 miejsce- Owsianka Maria
5 miejsce- Skwarczowska Sabina


Bieg przełajowy 28.04.2011 - foto2011-04-17  Turniej piłki siatkowej w Piwnicznej


16.04.2011 roku dziewczęta z klas V-tych i młodszych wzięły udział w Turnieju towarzyskim zorganizowanym w Piwnicznej. Na sali gimnastycznej walczyło dziewięć zespołów trójkowych z Piwnicznej, Krynicy i Muszyny.
Puchar za pierwsze miejsce wywalczyła szkoła podstawowa z Piwnicznej, drugie miejsce szkoła podstawowa z Muszyny, trzecie z Krynicy.
Najlepszy nasz zespół w składzie: Eliza Pych, Patrycja Flieger i Julia Miczołek zdobyły miejsce drugie, dyplomy i medale.
Gratulujemy wszystkim zespołom!!


Turniej siatkarski w Piwnicznej 16.04.2011 - foto2011-04-03  Turniej piłki siatkowej „trójek” w Bobowej


2.04.2011 r. dziewczynki z klas V-tych i młodsze pojechały do Bobowej gdzie odbył się ostatni w tym roku turniej ligowy w kategorii „trójek”. Nasza najlepsza trójka: Ewelina Pelaczyk, Eliza Pyrć, Patrycja Flieger zajęły 4 miejsce w I lidze, kolejna trójka: Ewelina Homa, Wiktoria Pyrć, Zuzia Kluska, Julia Multarzyńska - miejsce 5-te w lidze III.
Życzymy sukcesów młodym siatkarkom w przyszłym sezonie....


Turniej siatkarski w Bobowej 2.04.2011 - foto 2011-04-01  GMINNA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


31.03.2011 r. na naszym boisku wielofunkcyjnym odbył się I turniej Gminnej Ligi Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych. Do rywalizacji w Lidze zgłosiło się sześć zespołów szkół podstawowych z gminy: 2 zespoły ze szkoły podstawowej nr 1 w Muszynie, 2 zespoły ze szkoły nr 2 w Muszynie, zespół ze szkoły z Powroźnika i ze Złockiego. Rywalizacja pomiędzy tymi zespołami toczyć się będzie na sześciu turniejach rozgrywanych raz w miesiącu, za każdym razem na innym boisku. Suma zdobytych punktów na każdym turnieju wyłoni najlepszy zespół w gminie. Pierwsze medale i nagrody rozdane zostaną w czerwcu na czwartym turnieju, na zakończenie roku szkolnego.
W pierwszym turnieju I miejsce zdobyła drużyna - Szkoła Podstawowa w Złockiem
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Muszynie- zespół 1 kl.6
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Powroźniku
IV miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Muszynie- zespół 2 kl.5
V miejsce..- Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie- zespół 1
VI miejsce..- Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie- zespół 2
Gratulujemy wszystkim zespołom i zapraszamy na drugi turniej w kwietniu.

15 kwietnia 2011 roku odbył się II turniej Gminnej Ligi Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych. Mecze rozegrane zostały na hali w Złockiem.
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Muszynie – kl.6
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Złockiem
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Muszynie –kl.5
IV miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie –zespół 1
V miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie- zespół 2
Zespół z Powroźnika nie zgłosił się na II Turniej i przegrał mecze walkowerem.

19 kwietnia przeprowadzony został II Turniej Gminnej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii Gimnazja.
I miejsce zajęła drużyna ze Złockiego
II miejsce- drużyna z Powroźnika
III miejsce- drużyna z Muszyny


Turniej piłki ręcznej 31.03.2011 - foto2011-03-30  RUSZYŁA GMINNA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ


Dnia 29 marca 2011 r. ruszyła Gminna Liga Piłki Ręcznej Chłopców. Właśnie we wtorek swoje pierwsze mecze w lidze rozegrali uczniowie gimnazjów gminy Muszyna: Powroźnik, Złockie i Muszyna. Chłopcy wraz ze swoimi opiekunami, sędzią- Stanisławą Piróg i kibicami rozpoczęli potyczki sportowe, które będą się toczyć na boiskach wielofunkcyjnych przy poszczególnych szkołach- każdego miesiąca jeden turniej rozgrywany za każdym razem na innym boisku. W czerwcu nastąpi rozstrzygnięcie i wyłonienie najlepszego zespołu naszej gminy. Uczniowie walczą o puchar i nagrody rzeczowe. Poza tym walczą z mitem, że najlepsza szkoła w piłce ręcznej to gimnazjum w Złockiem. Czy tak też będzie w tym roku? Turniej ligowy pokaże......

Dzisiaj wyniki potwierdziły na razie tą tezę. Bowiem w meczu Muszyna- Złockie, goście pokonali 14-11 Muszyniaków, Powroźnik- Muszyna , znowu przyjezdni byli lepsi, ale tylko10-9, natomiast lepsze w meczu Powroźnik- Złockie okazało się Złockie wygrywając aż 18-9 z Powroźnikiem.

Gratulujemy wszystkim chłopcom! Na razie po pierwszym turnieju Złockie ma 6 pkt., Powroźnik- 4pkt., Muszyna - 2 pkt. Trzymamy kciuki za naszych chłopców, bo przed nami jeszcze trzy turnieje, które mogą odwrócić tabelę do góry nogami.....

Inauguracja rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców - foto2011-03-28  Turniej młodziczek w Muszynie


27 marca 2011 roku na naszej sali gimnastycznej gościliśmy drużyny z „Sandecji” Nowy Sącz i „Sportowiec” Nowe Brzesko na Turnieju młodziczek w piłce siatkowej.
Turniej rozegrany został systemem Każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Nasza drużyna okazała się niepokonaną- wygrywając zarówno z Sandecją jak i ze Sportowcem 2:0. Na drugim miejscu uplasowała się Sandecja pokonując przyjezdne z Nowego Brzeska również 2:0.
Gratulujemy m.in.: Monice Kawie, Annie Pawłowskiej, Magdzie Peregrym, Agnieszce Guzik, Klaudii Wielocha, Anecie Podgórskiej, Patrycji Chmielowskiej.

Turniej Młodziczek w Muszynie - foto2011-03-28  IV Turniej w kategorii „czwórki” w Bobowej


26 marca 2011 r. nasza młodsza reprezentacja siatkarek uczestniczyła w ostatnim już w tym roku szkolnym Turnieju w kategorii „czwórki” w rozgrywkach Ligi Sądeckiej.
W tej kategorii najlepsza czwórka w składzie: Ewelina Pelaczyk, Eliza Pych, Karolina Peregrym, Wiktoria Pyrć, Jolanta Ruchała zajęła 4 miejsce. Drużyna ta startowała w III lidze.
Kolejna czwórka: Natalia Hojniak, Julia Hojniak, Julia Miczołek, Magda Zalewska, Zuzia Kluska, Gabrysia Hopej zajęły miejsce 6, a startowały w V-tej lidze.
Gratulujemy im tym bardziej, że były to walki z zawodniczkami starszymi od siebie o rok, a dla niektórych nawet o dwa - trzy lata.

IV Turniej w kategorii czwórki w Bobowej - foto
 2011-02-28  Rozgrywki Ligowe Juniorek Młodszych


27.02.2011 roku w II LO w Nowym Sączu rywalizowały drużyny juniorek młodszych: Góral Muszyna, Sandecja Nowy Sącz, Dwójka Brzeszcze.
I miejsce zajął UKS Góral Muszyna, który pokonał obydwa zespoły
II miejsce zajęła Sandecja Nowy Sącz
III miejsce- Dwójka Brzeszcze


Turniej siatkarski w Nowym Sączu - foto2011-02-27  Siatkarski Turniej w Krynicy


26.02.2011 roku nasze najmłodsze siatkarki uczestniczyły w rozgrywkach klubowych w kategorii „trójki” - klas V-tych i w kategorii „czwórki” - klas szóstych.
Na turnieju spędziły 8 godzin, ale w kategorii „ trójek” zajęły pierwsze miejsce w swojej III lidze i awansowały do ligi II, a w kategorii „ czwórek” awansowały do ligi III

Turniej siatkarski w Krynicy - foto2011-02-24  Gimnazjada 2010/2011 w piłce siatkowej


22 lutego 2011 roku na naszym salach rozegrane zostały z drużynami z Krynicy mecze o awans do rozgrywek powiatowych w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt w kategorii gimnazja.
W pierwszym meczu rywalizowali chłopcy. Grali do trzech wygranych setów. Pierwszy i drugi set gładko wygrali Muszyniacy. Trzeci set po zaciętej walce drużyna z Krynicy pokonała drużynę p. B.Prusak. Czwarty set był łatwym łupem krynickiego zespołu, a w tiebreaku losy awansu do powiatu rozstrzygnęli na swoją korzyść goście. Ze spuszczonymi głowami z placu boju schodzili nasi chłopcy. Wszak zwycięstwo było tak blisko....
W drugim meczu rywalizowały dziewczyny. Ale tu nie było niespodzianek. Muszyńska drużyna śmiało awansowała do powiatowych rozgrywek.

2 marca 2011 roku na sali gimnastycznej gimnazjum w Starym Sączu rywalizowały dziewczyny w rozgrywkach powiatowych. Niestety nasze reprezentantki nie wytrzymały presji. Pomimo wygrywanego seta 24-21 ze Starym Sączem przegrały go i kolejnego seta i zajęły II miejsce. Nasze gimnazjum reprezentowały: Izabela Stróżyk, Natalia Michalik, Anna Warowny, Monika Kawa, Anna Pawłowska, Magda Peregrym, Joanna Konieczny, Agnieszka Guzik, Aneta Podgórska, Klaudia Wielocha, Patrycja Chmielowska.

Międzygminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców gimnazjum - foto

2011-02-18  Międzygminne rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych


18 lutego 2011 roku reprezentacja szkoły podstawowej dziewcząt zagrała w międzygminnych rozgrywkach piłki siatkowej, które odbyły się w Krynicy. Nasze dziewczynki zmierzyły się z reprezentacją szkoły podstawowej nr 2. I to właśnie one były lepsze i awansowały do rozgrywek powiatowych. Na pocieszenie zasługuje fakt iż były to dziewczęta starsze od naszych, a mimo to walka była zacięta. Naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Pelaczyk, Karolina Peregrym, Julia Hojniak, Natalia Hojniak, Ewelina Homa, Patrycja Flieger, Magda Zalewska z klasy Va, Kinga Gościńska, Jolanta Ruchała z klasy Vb, Julia Miczołek z klasy IVb i Nikola Wójcik z klasy IIIb. Gratulujemy walki i życzymy sukcesu za rok!!!

Turniej siatkarski 18.02.2011 - foto
Muszynianki w Lipanach


21 grudnia reprezentacja naszych siatkarek wyjechała na turniej piłki siatkowej do Lipan. W zawodach wystartowało 8 zespołów. Jednak nie było lepszych niż nasze dziewczyny. Gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów...

Turniej w Lipanach 21 grudnia 2010 - foto

Nasze siatkarki i siatkarze w Preszowie....


13 grudnia 2010r. grupa dziewcząt z gimnazjum udała się do Preszowa by rozegrać towarzyski turniej piłki siatkowej. Ale jakież było zdziwienie naszych siatkarek gdy zobaczyły, że w turnieju występują 24 zespoły słowackie. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy, z których zwycięzcy awansowali do gry finałowej o pierwsze miejsca.
Po zaciętej i morderczej walce /9 godzin trwał turniej/ dziewczyny z Muszyny zdobyły upragnione I miejsce i puchar i dyplom dla zwycięzców.
Gratulujemy!!!

14 grudnia na taki sam turniej udały się nasze dwie reprezentacje chłopców uprawiających siatkówkę. I oni nie sprawili zawodu. Przywieźli puchar za pierwsze i trzecie miejsce. W ich turnieju rywalizowało 7 zespołów. Gratulujemy!!!

Turniej w Preszovie 13,14 grudnia 2010 - foto
2010-12-16  Szkolna Liga Sądecka Szkół Podstawowych


15 grudnia nasze młode siatkarki reprezentowały Szkołę Podstawową na rozgrywkach Szkolnej Ligi Sądeckiej. Zawody przeprowadzone zostały w Wyższej Szkole Biznesu. Zgłosiło się do nich 28 zespołów dziewcząt ze szkół powiatu nowosądeckiego. Drużyny zostały podzielone na 7 grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Finały zostaną rozegrane 10 stycznia w Wojnarowej. Naszą szkołę reprezentowało 5 zespołów:
Ewelina Pelaczyk, Eliza Pych, Patrycja Flieger;
Karolina Peregrym, Julia Hojniak, Wiktoria Pyrć,
Julia Miczołek, Nikola Wójcik, Natalia Hojniak;
Gabrysia Hopej, Weronika Zielińska, Julia Multarzyńska;
Kinga Gościńska, Jolanta Ruchała, Małgosia Piotrowska.

Trzymamy kciuki za młode nadzieje siatkówki muszyńskiej.........

Zdjęcia z turnieju
2010-12-16  Mikołajkowy Turniej Szkół Podstawowych


8 grudnia 2010 roku zorganizowaliśmy Mikołajkowy Turniej piłki siatkowej Szkół Podstawowych w kategorii „trójki”. W turnieju wzięło udział 18 zespołów z Muszyny, Piwnicznej i Krynicy. Grały dziewczynki z klas 3-6 szk. podstawowej.
Po pasjonujących pojedynkach I miejsce zdobyła .....drużyna Muszyna 1!!!
II miejsce- Krynica 4, III miejsce- Piwniczna 1, IV miejsce- Krynica 5, V miejsce- Piwniczna 3, VI miejsce- Krynica 1, VII miejsce - Muszyna 2, VIII- miejsce - Muszyna 6.
W zawodach wystąpiło 6 drużyn z Muszyny.
Na najlepsze drużyny czekały puchary, dyplomy i nagrody. Nagrody otrzymały również najlepsze zawodniczki z każdej drużyny.
Wyróżnienia otrzymały:
z drużyny Muszyna 1- Ewelina Pelaczyk
Muszyna 2-Ewelina Homa
Muszyna 3- Nikola Wójcik
Muszyna 4- Gabrysia Hopej
Muszyna 5- Kinga Gościńska
Muszyna 6- Basia Piwowar

Wszystkie dziewczynki otrzymały prezenty mikołajkowe i ciepły posiłek.
Gratulujemy wszystkim dziewczynkom i zapraszamy za rok....

Zdjęcia z turnieju2010-12-06  Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Bobowej


4 grudnia 2010 roku najmłodsze nasze siatkarki ze szkoły podstawowej wyjechały do Bobowej, aby zmierzyć się z dziewczętami powiatu nowosądeckiego. Na nowo oddanej wspaniałej hali spotkało się ponad 250 dziewcząt z klas 4-6.
Na ośmiu boiskach rozgrywano mecze w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Wójcik, Julia Miczołek, Weronika Zielińska, Zuzanna Kluska, Ewelina Pelaczyk, Eliza Pych, Karolina Peregrym, Julia Hojniak, Patrycja Flieger, Kinga Gościńska, Wiktoria Pyrć, Małgosia Piotrowska, Natalia Leśniak, Basia Piwowar. Dziewczyny musiały sobie poradzić nie tylko z nowymi warunkami, tłumem zawodników, sędziami, ale i z tremą i zmęczeniem. Gratulujemy im i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach ligowych.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Bobowej 2010 - foto2010-12-06  Andrzejkowy turniej piłki siatkowej 2010


29 listopada i 1 grudnia 2010 roku byliśmy organizatorami IV Andrzejkowego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt. Do Muszyny w poniedziałek zjechały się zespoły chłopców z Bardejova -zaprzyjaźnionego Gimnazjum im. Stokela, z Piwnicznej, Nowego Sącza i z Krynicy. W rywalizacji brały udział dwie drużyny męskie z naszej szkoły.
Turniej otworzyli dyrektor mgr Mirosława Hadała i mgr Andrzej Gancarz. 6 zespołów męskich walczyło systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po długiej, wyczerpującej walce /od godz. 12.00- do godz.18.30/ puchar za pierwsze miejsce odebrała drużyna z Piwnicznej. II miejsce zajęła drużyna z Muszyny, III- z Nowego Sącza, IV- z Bardejova, V- z Muszyny, VI- z Krynicy.
1 grudnia gościliśmy drużyny damskie. Do Muszyny przyjechały zespoły z Lipan oraz Starego Sącza, Marcinkowic i dwa zespoły z Krynicy i dwa z Muszyny. Dziewczęta rozgrywki toczyły w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Do finału A awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup, w finale B starły się zespoły z dalszych lokat.
Rok temu puchar za pierwsze miejsce odebrały dziewczyny ze Starego Sącza. W tym roku niespodziankę sprawiły Muszynianki i w pasjonującym finale pokonały sądeczanki 2:1 tym samym zdobywając upragnione pierwsze miejsce. Brawo!! III miejsce zajęła drużyna z Krynicy, IV- z Lipan, V- z Muszyny!, VI- z Marcinkowic, VII- z Krynicy.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Stróżyk /z Muszyny/, która w nagrodę otrzymała piłkę /moltenę/ z autografami wicemistrzyń Polski z roku 2009/2010.
Najlepsze trzy drużyny zostały nagrodzone pucharami, a najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkich zawodników ugościliśmy ciepłym posiłkiem.
W środę 8 grudnia na parkietach zmierzą się z innymi zawodnikami najmłodsze nasze siatkarki z klas IV i V-tych szkoły podstawowej.

Andrzejkowy turniej piłki siatkowej 2010 - foto© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak