Portal - Muszyna
Strona główna / Aktualności / archiwum 2012/2013
Niedziela - 31 maja 2020 Anieli, Feliksa, Kamili     "Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których największym jest szacunek". Daniel Defoe
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Dziennik elektroniczny
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
REKRUTACJA 2020/2021
Klasy integracyjne
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
polski
archiwum 2012/2013

Na dobry początek wakacji…


1 lipca 43-osobowa grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli udała się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry na Wawelu. Mogliśmy także zobaczyć symbol miasta - Smoka Wawelskiego. Następnie spacerem udaliśmy się w stronę Rynku. Tu nasi wychowankowie robili sobie zdjęcia w towarzystwie mimów. Jednak głównym punktem naszej wycieczki był udział w programie edukacyjnym z zakresu ochrony środowiska. Spotkanie prowadził przyrodnik i dziennikarz Telewizji Polskiej - Gerard Sawicki. Nie zabrakło także dobrej zabawy, gdyż mogliśmy wysłuchać koncertu gwiazdy polskiej estrady - Krzysztofa Krawczyka. W dobrych humorach wróciliśmy do domu.Wakacje, znowu są wakacje :)


28 czerwca 2013 zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2012/2013. Był to bardzo pracowity, a zarazem owocny rok. W lutym obchodziliśmy uroczystość nadania imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej Gimnazjum w Muszynie oraz 25-lecie nadania imienia Kurierów Sądeckich Szkole Podstawowej nr 1 w Muszynie, przez cały rok szkolny w szkole podstawowej realizowany był projekt "Cyfrowa Szkoła", od marca projekt europejski "Edukacja bez granic - w Muszynie i Lubotinie", szóstoklasiści uzyskali najwyższy w historii szkoły wynik ze sprawdzianu a gimnazjaliści z klas III również dobrze wypadli na egzaminie. Nic więc dziwnego, że w dobrych nastrojach kończymy ten rok szkolny. Przyszedł czas na zasłużone wakacje. Uczniowie w ostatnim dniu roku szkolnego uczestniczyli w uroczystych akademiach podsumowujących kończący się rok szkolny. Oglądnęliśmy ciekawe i wesołe programy artystyczne, a Pan Dyrektor wręczył świadectwa absolwentom gimnazjum i szkoły podstawowej oraz najlepszym uczniom naszego Zespołu. Teraz czas na odpoczynek.
Wszystkim życzymy miłych i udanych wakacji!Średnia wyników sprawdzianu uczniów naszej szkoły podstawowej najwyższa w gminie i wyższa niż w powiecie, województwie i kraju.


Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 im. "Kurierów Sądeckich" uzyskali najlepszą średnią w naszej gminie. Ich średnia wyników okazała się również wyższa od średniej wyników w powiecie, województwie i kraju!
Gratulujemy!!!
Poniżej przedstawiamy diagram z wynikami

Wysokie wyniki z egzaminu uczniów naszego gimnazjum na tle gminy, powiatu, województwa i krajuPoniżej przedstawimy diagramy obrazujące wyniki uzyskane przez gimnazjalistów w egzaminie w roku szkolnym 2012/2013.
Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie rezultaty.

Zapraszamy do analizy wyników egzaminu gimnazjalnego :)FESTIWAL KULTURY KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH W SP24 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej odbył się Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych. Został on zorganizowany w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła”. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie klas IV-VI, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia przez 2 miesiące przy użyciu technologii komunikacyjno - informacyjnej.

Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: piosenka anglojęzyczna, projekt o wybranym państwie, układanie puzzli, literowanie nazw miast po angielsku oraz kalambury.

Wyniki festiwalu przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa VIa

II miejsce – klasa IVa

III miejsce – klasa VIb i IVb.

Każda klasa dostała pamiątkowe dyplomy a wszyscy uczestnicy festiwalu pyszne lody :)

Organizatorem festiwalu była p. Agnieszka Skrobacka oraz p. Marzena Lizoń.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie dzisiejszego festiwalu.

Gratulujemy!!!

Do zobaczenia za rok!


Do źródeł rzeki Muszynka – wycieczka rowerowa14 czerwca 2013r. grupka rowerzystów SKKT wyruszyła do źródeł rzeki Muszynka. Malowniczą doliną uczestnicy wycieczki dotarli z Muszyny przez Powroźnik i Tylicz, aż pod Przełęcz Tylicką w okolice Muszynki, gdzie znajdują się źródła rzeki o nazwie tej samej, co miejscowość przez którą przepływa. Na trasie można było zobaczyć w kilku miejscach bociana czarnego, co świadczy o czystości tych terenów. Interesujące było także zwiedzenie wnętrz cerkwi w Tyliczu i Muszynce, drewnianego kościoła oraz Golgoty w Tyliczu. Zdjęcia rzeki wykorzystane zostaną w projekcie „Muszynka – moja rzeka”.

Wycieczka rowerowa 14.06.2013 - foto


Spotkanie w Lubotinie – wizyta w szkole partnerskiej


19 czerwca 2013 r. uczniowie zaprzyjaźnionych szkół z Muszyny i Lubotina spotkali się znowu podczas zajęć plastycznych „Moimi oczami” przygotowanych przez nauczycieli słowackich. Mnóstwa wrażeń dostarczyła wycieczka do Starej Lubovni. Zamek, skansen, pokaz sokolników i rycerze w średniowiecznych zbrojach to tematy, które dzieci najczęściej przedstawiały na swoich rysunkach. Tym razem polscy uczniowie mieli też możliwość zwiedzić szkołę swoich słowackich sąsiadów. Największe zainteresowanie wzbudziły sale przeznaczone do zajęć praktyczno – technicznych.

Zapraszamy do galeriiOSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

KLASA IA

Amelka Multarzyńska, Karolina Multarzyńska, Zuzanna Łęczycka, Zuzanna Sroka – III miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”

Maria Popek – I miejsce w konkursie matematycznym dla klas I
Bartosz Flieger – II miejsce
Jakub Wilczyński – III miejsce

Marcel Stróżyk- III miejsce w Gminnych Rozgrywkach Piłki Nożnej
Jakub Wilczyński- wzorowa frekwencja

Arkadiusz Orszak, Dagmara Tokarz, Zuzanna Łęczycka, Kaja Jaszczowska, Zuzanna Tokarczyk, Oliwia Górecka, Zuzanna Sroka, Maria Popek – wzięli udział w Konkursie plastycznym Samorządu Uczniowskiego „Pisanka wielkanocna”

Arkadiusz Olszak, Dagmara Tokarz, Zuzanna Łęczycka, Amelia Multarzyńska, Kaja Jaszczowska, Amelia Przybylska- wzięli udział w konkursie SU „Laurka dla Mamy”

Arkadiusz Olszak, Dagmara Tokarz, Bartosz Flieger, Zuzanna Sroka, Maria Popek, Amelia Przybylka, Zuzanna Tokarczyk- systematycznie oszczędzali w SKO


KLASA I B

Systematyczne oszczędzanie w SKO
Olaf Homa- I miejsce
Igor Musiał, Julia Kurzawska- II miejsce
Julia Koban – III miejsce

Konkurs matematyczny
Julia Koban – I miejsce
Julia Kurzawska- II miejsce


KLASA II A

Maja Pawlikowska- z formacją taneczną Funky Dolls zdobyła nagrodę GRAND PRIX na III Powiatowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Starym Sączu, III miejsce w konkursie cichego czytania ze zrozumieniem klas II - w roku szkolnym 2012/2013 przeczytała najwięcej książek w klasie

Agnieszka Migas, Zofia Sporek - IV miejsce w konkursie cichego czytania ze zrozumieniem klas II

Maria Wróbel, Jakub Gardoń- V miejsce w konkursie cichego czytania ze zrozumieniem klas II

Kacper Tokarczyk, Joanna Pogwizd – wyróżnienie w Konkursie SU „Najładniejsza pisanka”

Jakub Pyrć – II miejsce w konkursie „Kartka walentynkowa”

Aleksandra Hopej - udział w szkolnym konkursie języka angielskiego

Jędrzej Buszk, Aleksandra Hopej, Jakub Gardoń, Maciej Lach, Maja Pawlikowska, Kacper Tokarczyk- systematycznie oszczędzali w SKO

Maria Gościńska, Jakub Gardoń, Julia Weberbauer, Maria Wróbel- wzięli udział w projekcie „Edukacja bez granic”


KLASA II B

Mateusz Szkrobut- I miejsce w kategorii wag.20 w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Kickboxingu

Gabriela Buliszak – II miejsce
Mateusz Szkrobut – III miejsce w III edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Papież pielgrzym świata”

Patrycja Majerska- wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Łańcuch EkoPokoleń” w ramach projektu „Chrońmy wodny skarb Beskidu”

Jakub Gościński, Adam Maślanka- III miejsce drużynowo Gminnym Konkursie Piłkarskim Młodzików

Gabriela Buliszak, Mateusz Szkrobut, Martyna Koza- wzięli udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”

Gabriela Buliszak- I miejsce
Dominik Jędrzejek- II miejsce w w konkursie cichego czytania ze zrozumieniem klas II

Klasa II b zespołowo zajęła I miejsce w kategorii klas I- III w turnieju sportowym z okazji Dnia Dziecka


KLASA III A
ZUZANNA BARNOWSKA- zajęła I miejsce w konkursie z j. angielskiego,PLAKAT AUTUMN TREE”, IV miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym ,, Las i jego mieszkańcy”, wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym ,,Papież pielgrzym świata”,
ZUZANNA BULISZAK- zajęła I miejsce w gminnym festiwalu piosenki ,,Muszyńskie nutki”,
DOMINIKA GIERSZEWSKA zajęła IV miejsce w zawodach narciarskich na Jaworzynie Krynickiej,
SZYMON HOPEJ – zajął II miejsce w turnieju tańca break-dance w Bardejowie,
EMILIA STACHNIK – zajęła II miejsce w konkursie z j. angielskiego ,,PLAKAT AUTUMN TREE”, wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym ,,Papież pielgrzym świata”,
MAGDALENA ŚLIWIŃSKA - zajęła I miejsce w gminnym festiwalu piosenki ,,Muszyńskie nutki”, I miejsce w gminnym konkursie plastycznym ,,Papież pielgrzym świata”, III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym ,, Nie dla czadu”

NIKA MURZYN zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie ,,MISTRZ ENGLISH ADVENTURE”, I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym ,,Nie dla czadu”

ARTUR JEŻOWSKI zajął III miejsce w turnieju taekwondo na Słowacji w Koszycach , III miejsce w IV turnieju olimpijskim taekwondo w Lipnicy Cup

KATARZYNA LACH zajęła III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym ,,Moje miejsce na ziemi”, II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym ,,Nie dla czadu”

ANNA KOWALCZYK zajęła I miejsce w konkursie bibliotecznym na plakat do wierszy Juliana Tuwima,

KAMILA HOMA zajęła I miejsce w konkursie szkolnym SU „Kartka walentynkowa” i „Pisanka wielkanocna”

ALEKSANDRA MICZOŁEK zajęła I miejsce w szkolnym konkursie SU na laurkę z okazji Dnia Matki

AGNIESZKA MAJKA zajęła II miejsce w szkolnym konkursie na laurkę z okazji Dnia Matki
Wszyscy uczniowie tej klasy otrzymali dyplom Burmistrza Muszyny za udział w konkursie ,,Maskotka Miasta Muszyny”
W międzynarodowym konkursie matematycznym udział wzięli: Krzysztof Heilman, Wiktoria Gruca, Wiktor Heilman, Emilia Stachnik, Aleksandra Miczołek, Anna Kowalczyk, Zuzanna Barnowska.
WZOROWA FREKWENCJA:
ZUZANNA BARNOWSKA, ARTUR JEŻOWSKI, MATEUSZ KIEBLESZ, AGNIESZKA MAJKA, WERONIKA PIKSA

SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAJĄ W SKO: OLIWIA JAWOR, ANNA KOWALCZYK, ZUZANNA BULISZAK, ZUZANNA BARNOWSKA, WIKTOR OŚLIZŁO, EMILIA STACHNIK, KATARZYNA LACH, ALEKSANDRA MICZOŁEK,


KLASA III B

Julia Górecka – VI miejsce w Gminnym konkursie środowiska społeczno- przyrodniczego dla klas trzecich „Las i jego mieszkańcy
Kacper Faron- wyróżnienie w konkursie plastycznym SU „Pisanka wielkanocna”
Eleni Pasiut- wyróżnienie w Gminnym konkursie „Papież- pielgrzym świata”

Paweł Wachna- I miejsce w kategorii L-C, P- F Pucharu Polski w Kickboxingu
Konrad Smyda, Marek Rychwa- I i V miejsce w turnieju piłki nożnej

Karolina Gałka- VII miejsce w Gminnym konkursie języka angielskiego English Aventure

Emilia Łukasik, Julia Górecka, Wiktoria Faron- V miejsce w turnieju piłki siatkowej

Cała klasa zdobywała I miejsce w czytelnictwie w każdym miesiącu roku szkolnego 2012/2013
Karolina Gałka, Eleni Pasiut- wyróżnienie

Karolina Gałka, Mateusz Ruchała, Marek Rychwa, Paweł Wachna, - wzorowa frekwencja

Emilia Łukasik, Kacper Faron, Mateusz Ruchała, Karolina Polańska, Wiktoria Skwarczowska, Julia Górecka, Eleni Pasiut- systematycznie oszczędzali w SKO

Karolina Gałka, Wiktoria Faron, Aleksandra Drozd, Julia Gorecka, Emilia Łukasik, Karolina Polańska, Eleni Pasiut- wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „ Muszyńskie nutki”


KLASA IV A
Konkurs recytatorski „ Moja Muszyna” Michał Wachna – I miejsce
Aleksandra Mirek - wyróżnienie
Konkurs Opowiadania Baśni Andersena: Aleksandra Mirek, Karolian Hans – I miejsce
Anna Poręba – II miejsce
Emilia Janusz – wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Języka angielskiego” EDI” – Aleksandra Mirek
Aleksandra Mirek, Anna Poręba, Emilia Janusz, Piotr Jarecki - wzięli udział
Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii - Aleksandra Mirek, Anna Poręba – wzięły udział
Powiatowy konkurs Plastyczny „Moje miejsce miejsce na Ziemi – bliska sercu Sądecczyzna” – Jan Śliwiński – I miejsce
Międzyszkolne rozgrywki w piłce nożnej -
Półfinał Rozgrywek w mini piłce siatkowej – Klaudia Furkawy, Julia Stoińska –
I miejsce
Finał rozgrywek w mini piłce siatkowej – Klaudia Furkawy, Julia Stoińska –
III miejsce
Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej „ Muszyńskie nutki” - Dominika Hojniak, Anna Poręba
Konkurs Tańca Nowoczesnego w Starym Sączu – Aleksandra Mirek, Karolina Hans
Powiatowe Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim – Julia Stoińska – III miejsce
Wojewódzkie Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim – Julia Stoińska – III miejsce
Międzyszkolne rozgrywki w piłce nożnej w Powroźniku – Jakub Prusak, Franciszek Glapś, Dawid Kantor, Michał Wachna, Piotr Jarecki, Gabriel Peregrym
Międzyszkolne rozgrywki w piłce nożnej i ręcznej w Złockiem – Jakub Prusak
Międzyszkolne rozgrywki w piłce ręcznej – Jakub Prusak


KLASA IV B

W konkursie „Opowiadamy baśnie Andersena” – Justyna Król zajęła III miejsce

W konkursie plastycznym „Moje miejsce na Ziemi – bliska sercu Sądecczyzna” zorganizowanym pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki - Dominika Matiaszek i Wiktoria Matiaszek uzyskały wyróżnienie
Wszyscy uczniowie klasy 4 b wzięli udział w konkursie „Maskotka Miasta Muszyny”
Wzorowa frekwencja – Krystian Gumulak
Konkurs plastyczny „Plakat do wybranego wiersza J. Tuwima” - Natalia Smyła - I miejsce


KLASA V A
Żaneta Białas- I miejsce w konkursie bibliotecznym na „Plakat do wybranego wiersza J. Tuwima”
Julia Multarzyńska, Gabriela Hopej- III miejsce w turnieju wojewódzkim –trójki siatkarskie Kinder+Sport
Marcin Lipnicki – I miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym „Wspólna rzeka, wspólna sprawa”
Monika Lorenc, Agata Hojniak- III miejsce w gminnych zawodach piłki ręcznej
Aleksandra Wiśniowska, Gabriela Hopej- I miejsce konkursie bibliotecznym ze znajomości książki „Tajemniczy ogród”
Wiktoria Homa – I miejsce w zawodach narciarskich slalom gigant
Mateusz Hojniak- I miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”
Adrian Bajtel- złoty medal w XIX edycji Pucharu Świata w Kickboxingu w Szeged(Węgry) kategoria 42 kg- kadet, I miejsce w Mistrzostwach Polski, Puchar Polski w Krynicy- I miejsce
Julia Multarzyńska- II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu, III miejsce w Pucharze Polski w Krynicy, III miejsce w barażach do finału Mistrzostw Polski w siatkarskich dwójkach Kinder+Sport
Gabriela Hopej - IV miejsce w barażach do finału Mistrzostw Polski w siatkarskich dwójkach Kinder+ Sport
Marcin Lipnicki, Dominik Mitro, Agnieszka Gościńska, Małgorzata Ruchała – wyróżnienie w konkursie „Legendy Państwa Muszyńskiego”
Aleksandra Gierszewska - III miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim „Moja Muszyna”


KLASA V B

Paulina Buliszak – III miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim „Moja Muszyna”, II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Po Kurierskich Szlakach”, III miejsce w konkursie plastycznym „Zagospodarowanie przestrzeni na terenie gminy”, III miejsce w zawodach balonowych
Paulina Cisowska – Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Po Kurierskich Szlakach”
Katarzyna Domek – II miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”,
Wiktoria Furca – II miejsce w III powiatowym konkursie tańca nowoczesnego w Starym Sączu, Wyróżnienie w szkolnym konkursie plastycznym „Po Kurierskich Szlakach”
Aleksandra Gacek – II miejsce w III powiatowym konkursie tańca nowoczesnego w Starym Sączu, I miejsce w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury ,,Tajemniczy ogród’’
Natalia Grabowska – II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Po Kurierskich Szlakach”, I miejsce w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury „Tajemniczy ogród”
Patrycja Śliwińska – II miejsce w III powiatowym konkursie tańca nowoczesnego w Starym Sączu, III miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”,
Nicola Wójcik – I miejsce w turnieju piłki siatkowej w Nowym Sączu, II miejsce w szkolnym mikołajkowym turnieju piłki siatkowej, I miejsce w mistrzostwach TZPS w piłce siatkowej, III miejsce w finałach wojewódzkich piłki siatkowej w kategorii „trójek”, III miejsce w zawodach balonowych
Natalia Bajdas – III miejsce w zawodach balonowych

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne zdobyło II miejsce w kategorii szkół podstawowych podczas 49. Zlotu Młodzieży na Jaworzynie Krynickiej


KLASA VI A

Gabriela Pyrć - I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim „Moja Muszyna”, I miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”, udział w ogólnopolskim konkursie „Wygraj sukces”
Oksana Makowska- II miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim „Moja Muszyna”
Weronika Zielińska – wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”

Adrianna Dzidzik – I miejsce w polsko-słowackim konkursie języka angielskiego „Elmo”

Jakub Luberadzki, Kamil Luberadzki - I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, udział w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych w Krynicy

Jakub Stachnik - III miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Kacper Markowski – II miejsce

Weronika Zielińska, Gabriela Pyrć, Zuzanna Peregrym, Anna Przybysz, Dorota Lech, Agnieszka Ruchała, Adrianna Dzidzik - II miejsce w powiatowym przeglądzie tańca nowoczesnego w Starym Sączu

Konrad Helak, Kacper Markowski, Krzysztof Michalik, Szymon Bugajski, Klaudiusz Żywczak- II miejsce w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej

Konrad Helak, Kacper Markowski, Klaudiusz Żywczak, Krzysztof Michalik, Kamil Luberadzki- I miejsce w międzyszkolnym turnieju piłki ręcznej


KLASA VI B

Łukasz Trela - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”

Wiktoria Gościńska - II miejsce konkursie plastycznym „Chrońmy wodny skarb Beskidu”, IV miejsce w zawodach modeli szybowców OPP Muszyna, III miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Po Kurierskich Szlakach”

Marek Tokarczyk, Julia Miczołek, Joanna Miejska, Patryk Boczek, Kacper Błaszczyk, Paulina Karczewska- I miejsce gminnym turnieju piłki ręcznej w Złockiem

Justyna Buszek - II miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym „Wspólna rzeka, wspólna sprawa”

Julia Miczołek - II miejsce w polsko- słowackim konkursie języka angielskiego „Elmo”, wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Moja Muszyna”

Łucja Gumulak - I miejsce w konkursie recytatorskim „Moja Muszyna”
Joanna Miejska - wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Moja Muszyna”MOJA MAŁA OJCZYZNA19 czerwca 2013 roku klasa klasa VI a zaprezentowała młodszym koleżankom i kolegom projekt edukacyjny pt. „Tu mieszkam”, realizowany w ramach cyfrowej szkoły. Uczniowie pracowali w pięciu grupach zbierając i opracowując materiały o naszym mieście, jego historii, zabytkach, ludziach zasłużonych dla środowiska lokalnego, atrakcjach turystycznych. Przeprowadzali wywiady z mieszkańcami miasta oraz gośćmi odwiedzającymi nasze uzdrowisko. Posługując się technologią informacyjno- komunikacyjną opracowali foldery, ulotki reklamowe oraz prezentacje multimedialne. Należy podkreślić ich duże zaangażowanie w realizację powierzonych im zadań.

Projekt edukacyjny "Tu mieszkam" - foto


Wycieczka do TrójmiastaW dniach 09.06-13.06.2013 Uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami - panem Dyrektorem Andrzejem Gancarzem, panią Dorotą Sopatą, panią Moniką Faron oraz Panem Lesławem Drozdem wyruszyli do Trójmiasta.
Punktualnie o godzinie 20 wyjechaliśmy z Muszyny. Przed nami było 11 godzin podróży, jednak mimo tego wszystkim dopisywał humor. Po drodze napotkała nas burza, ale w Gdańsku zastaliśmy piękną i słoneczną pogodę. Około godziny 8 byliśmy na miejscu. Zostaliśmy zakwaterowani w Domu Pojednania i Spotkań im. M. Kolbego. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy zwiedzać Stare Miasto. Po południu popłynęliśmy w rejs starym Galeonem na Westerplatte połączony ze zwiedzaniem portu i pomnika Obrońców Wybrzeża. Przewodnikami byliśmy my sami-oczywiście wcześniej odpowiednio przygotowani oraz Pan Dyrektor, który uzupełniał nasze wypowiedzi ciekawostkami i dodatkowymi informacjami. Wieczorem wróciliśmy do budynku, w którym mieszkaliśmy, a tam czekała na nas pyszna kolacja.
Następnego dnia zaraz po śniadaniu udaliśmy się zwiedzać fortyfikacje miejskie oraz Muzeum Narodowe, gdzie wzięliśmy udział w warsztatowych zajęciach muzealnych pt.”Symbolika obrazu Sąd Ostateczny”. Poszliśmy pod pomnik Obrońców Poczty Polskiej a potem udaliśmy się pod Pomnik Ofiar Grudnia ’70 na Plac Solidarności. Kolejnym punktem naszego programu była Stocznia Gdańska i zwiedzenie wystawy „Drogi do Wolności”. Tam zamiast biletu otrzymaliśmy kartki żywnościowe, które obowiązywały w czasach PRL-u. Potem. Po krótkim odpoczynku wsiedliśmy do naszego autokaru i pojechaliśmy do Sopotu. Spacerowaliśmy (niestety w deszczu) po najdłuższym w Europie molo. Następnie mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zakupy, posiłek a nawet plażowanie! Późnym popołudniem wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.
Ostatniego dnia naszej wycieczki, po śniadaniu spakowaliśmy bagaże i opuściliśmy Dom Pojednania i Spotkań. Pojechaliśmy do Oliwy-jednej z dzielnic Gdańska. To tam został min. podpisany pokój oliwski w 1660 roku, kończący Potop Szwedzki. Spacerowaliśmy po parku cystersów i zwiedziliśmy katedrę gdzie odbyła się prezentacja słynnych organów oliwskich. Po wysłuchaniu dziesięciominutowego koncertu organowego pojechaliśmy do Gdyni. Tam naszym celem było Muzeum Marynarki Wojennej-ORP „Błyskawica”, Akwarium Morskie, pomnik Josepha Conrada oraz Skwer Kościuszki. Potem mieliśmy chwilę wolnego czasu. O 17 udaliśmy się w drogę powrotną. Już w autokarze niektórzy z nas chcieli wybrać się na wycieczkę ponownie. Jak twierdzą-„Było świetnie!” . Kierowcy zadbali o nasze bezpieczeństwo, o 4.45 szczęśliwie dotarliśmy do Muszyny. Pożegnaliśmy się i ponownie spotkamy się w piątek w szkole.
Pobyt w Trójmieście będziemy wspominać z wielkim sentymentem. Zawiązaliśmy tam nowe znajomości, poznaliśmy historię naszego kraju a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy! Dziękujemy opiekunom naszej wycieczki, kierowcom autokaru oraz zakonnikom i pracownikom budynku w którym mieliśmy przyjemność być gośćmi.

Autorzy: Natalia Strojny i Paulina Buszek


Wycieczka do Trójmiasta - foto


MUSZYNA W MAKROREGIONIE!!!!!7 czerwca 2013 roku w ZSP nr 1 w Kielcach odbył się Makroregion w mini piłce siatkowej dziewcząt, który był barażami wyłaniającymi dwie drużyny, które awansować miały do Ogólnopolskiego Finału w mini piłce siatkowej Kinder - Sport.
Uczestnikami baraży były drużyny z miejsc II i III z województw: świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, łódzkie /pierwsze miejsca awansowały bezpośrednio/
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A
II miejsce świętokrzyskie
III miejsce łódzkie
II miejsce małopolskie
III miejsce podkarpackie

Grupa B
II miejsce łódzkie
III miejsce świętokrzyskie
II miejsce podkarpackie
III miejsce małopolskie

W grupach rozgrywano mecze każdy z każdym, jeden set do 25 punktów. Drużyna, która zajęła miejsce pierwsze w grupie walczyła z drugim miejscem z grupy drugiej. Zwycięzcy tych meczy grali o miejsce 1 i 2 Makroregionu i awansowały do Finału Polski, który odbędzie się 2 lipca w Zielonej Górze.
Dziewczęta naszego Klubu UKS Góral Muszyna awansowały do Makroregionu aż w dwóch kategoriach wiekowych- „dwójki”- klasy czwarte i „trójki” – klasy piąte!!!
W kategorii trójek Nikola Wójcik, Julia Multarzyńska i dwie dziewczynki z Gorlic, które doszły do naszego zespołu- Ania i Kamila w ostatecznym rozrachunku wywalczyły miejsce trzecie !!!! Miejsce pierwsze zajął zespół Sparta Kraków, a drugie Niepołomice i to one awansowały do Finału Polski.
Natomiast w kategorii dwójek Gabrysia Hopej, Julia Stoińska, Klaudia Furkawy otarły się o Finał Polski!!!!

Niesamowite, ale zdobycie jednego punktu było na wagę awansu do Finału!! W swojej grupie nasze dziewczynki wygrały wszystkie mecze. W półfinale grały z Aleksandrowem Łódzkim i prowadziły z nimi 24:21!!! Niestety ten jeden punkt nie był dany naszej drużynie. Przegrałyśmy 27:25!

Ostateczna kolejność :
1 Ekstrim Gorlice - awans
2 Aleksandrów Łódzki - awans
3 Tomaszów Mazowiecki
4 Góral Muszyna
5 SP 9 Kielce
6 SP 3 Tarnobrzeg
7 Vega Stalowa Wola
8 SP 34 Kielce

Mimo wszystko ogromny sukces naszych dziewcząt, które po raz pierwszy w historii Klubu w tych kategoriach wiekowych doszły tak daleko - III miejsce w kategorii klas piątych /Nikola Wójcik i Julia Multarzyńska/ i IV miejsce w kategorii klas czwartych /Gabrysia Hopej, Julia Stoińska, Klaudia Furkawy/. Ogromne gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Makroregion w mini piłce siatkowej dziewcząt - foto


VI MAJOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW23 maja i 6 czerwca 2013 r. na salach Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie rozegrany został VI Majowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: 6 żeńskich: Iskry Grybów, UKS Góral Muszyna I i II, Salos Staniątki, UKS Dwójka Krynica, Płomień Limanowa, oraz 6 męskich: UKS Góral Muszyna, Preszów, Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej- Zdroju, UKS Grybów, UKS Gorlice, MKS Bobowa.
23 maja drużyny damskie podzielone zostały na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W finale o pierwsze miejsce spotkały się zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w grupach, o miejsca 3,4 walczyły zespoły, które zajęły miejsca drugie w grupach, natomiast o miejsca 5,6 walczyły zespoły z miejsc trzecich w grupach. Mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Staniątki
II miejsce – Krynica
III miejsce- Grybów
IV miejsce- Muszyna I
V miejsce- Muszyna II
VI- miejsce- Limanowa
Wyróżniono najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów:
Sylwia Kukiełko- z Grybowa, Karolina Kosztyła - z Muszyny I, Dominika Stawińska- z Muszyny II ,
Iwanicka Joanna – ze Staniątek, Aleksandra Jurkiewicz z Limanowej, Klaudia Litawa z Krynicy.


6 czerwca mecze rozgrywali chłopcy. Grali do dwóch wygranych setów. Po pierwszych meczach wiadomo było, że jest dwóch faworytów: Bobowa i Preszów. I to właśnie między tymi drużynami toczony był mecz finałowy, który zwycięsko zakończył się dla drużyny polskiej.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Bobowa
II miejsce- Preszów
III miejsce- Gorlice
IV miejsce- Muszyna
V miejsce – Grybów
VI miejsce- Piwniczna

Wyróżniono najlepszych zawodników z poszczególnych zespołów: z Muszyny- Pawła Piotrowskiego, z Piwnicznej- Rafała Żytkowicza, z Bobowej- Tomasza Ślipka, z Grybowa- Kamila Szczepańca, Karola Janasa z Gorlic, Petera Minca z Preszowa.


Majowy turniej siatkarski - foto Dzień Dziecka na pograniczu


3 czerwca 2013 roku z okazji Dnia Dziecka na hali sportowej został zorganizowany Festyn Sportowo - Rekreacyjny dla dzieci szkoły podstawowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Muszynie, w którym uczestniczyli również uczniowie partnerskiej Szkoły Podstawowej z L’ubotina uczestniczący w projekcie „Edukacja bez granic – w Lubotinie i w Muszynie”
Imprezę otworzył dyrektor mgr Andrzej Gancarz składając życzenia wszystkim dzieciom i częstując ich koszem pełnym cukierków.
Pierwszym punktem Festynu była rywalizacja międzyklasowa. Drużyny reprezentujące poszczególne klasy walczyły o tytuł najlepszej klasy w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 1-3. W zawodach trzeba było wykazać się szybkością, sprytem i zawziętością pokonując różnego rodzaju konkurencje szybkościowo- sprawnościowe. W jednej z konkurencji punktowali również nauczyciele- wychowawcy klas trafiając piłkami do wózków. Uwieńczeniem rywalizacji było oczywiście… przeciąganie liny!
Kolejnym punktem wyczekiwanym przez wszystkie dzieci był festyn z różnymi zadaniami na poszczególnych stanowiskach przeznaczonych dla wszystkich dzieci. Po wykonaniu danego zadania dzieci mogły zdobyć przeróżne nagrody. A musiały np. ułożyć wieżę z kubków, trafić sersem na tyczki, przejść po ławeczce z deseczką na której leżała piłka, która nie mogła z niej spaść, trafić piłkami do wózków, czy do parasolek, odbić piłkę tenisową kijem do unihoka do koszyczka, przeprowadzić dmuchaną bańkę mydlaną przez zawieszoną obręcz i wiele innych.
Wspaniała rywalizacja, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sprawnościowych, integracja grup słowackich i polskich na płaszczyźnie sportowej to tylko niektóre cele, które zostały zrealizowane tego dnia. A dzieci już pytają o konkurencje przyszłoroczne...

Dzień Dziecka 2013 - foto


Finał Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz English Adventure" dla klas 2-3.24 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Muszynie odbył się finał konkursu "Mistrz English Adventure" dla klas 2-3 SP. Grupa najlepszych uczniów z 4 szkół: SP nr 2 w Muszynie, SP w Żegiestowie, SP w Powroźniku oraz SP nr 1 w Muszynie (organizator) rywalizowała o tytuł "Mistrza English Adventure" (Zakres materiału obejmował treści zawarte w podręcznikach "English Adventure 1-3"). Zwycięzcą została uczennica klasy 3a SP nr 1 w Muszynie: Nika Murzyn.

Wyniki konkursu (5 pierwszych miejsc):

1 miejsce: Nika Murzyn - klasa 3a (SP nr 1 w Muszynie)

2 miejsce: Patrycja Bołoz - klasa 2 (SP Żegiestów)

3 miejsce: Alicja Trawka - klasa 2 (SP nr 2 w Muszynie)

4 miejsce: Kacper Galik - klasa 3 (SP Powroźnik)

5 miejsce: (ex aequo)- Dominika Małek (SP nr 2 Muszyna, Emilia Stachnik (SP nr 1 Muszyna) i Tomasz Smyda (SP Powroźnik)

Nagrody, ufundowane przez firmę Pearson, wręczyła p. dyrektor Janina Dziedzina.

Organizatorem konkursu była p.Marzena Lizoń.

Serdecznie gratulujemy uczniom. Zapraszamy za rok!

więcej informacji na stronie English - ZSP Muszyna :)


Z drugiej strony Tatr – Muszyna i Lubotin poznają najwyższe góry Słowacji27-29 maja 2013r. Trzy, niezapomniane i pełne wrażeń dni, spędzili, w ostatnim tygodniu maja, uczniowie szkoły podstawowej z Muszyny (20 os) i Lubotina (20 os) w Tatrach Wysokich na Słowacji. W ramach realizowanego między partnerskimi szkołami projektu „Edukacja bez granic – w Lubotinie i w Muszynie” dzieci zapoznały się z kulturą, historią i sposobem życia ludzi gór. Bogaty program wycieczki obejmował wyjazd kolejką na Hrebieniok, spacer przy wodospadach Zimnej Wody, zwiedzanie malowniczo położonej miejscowości Szczyrbskie Pleso oraz przepięknej Jaskini Bielskiej i starówki w Spiskiej Sobocie. Największą atrakcją był dla uczestników pobyt na terenie kąpieliska termalnego Aqacity Poprad oraz kąpiele w kompleksie Aqua Relax w Tatrzańskiej Łomnicy. Wspólne przebywanie pozwoliło zawiązać i wzmocnić przyjaźnie polsko – słowackie. Uczniowie coraz częściej kontaktują się ze sobą nie tylko podczas kolejnych wspólnie organizowanych przez nasze szkoły imprez, ale także za pomocą Internetu (mail, Facebook).

Zdjęcia z wycieczki w Tatry


Kangur Matematyczny 2013

W bieżącym roku szkolnym w tym matematycznym konkursie międzynarodowym wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły.
Wyróżnienie otrzymali:
Łukasz Trela – klasa 6b szkoły podstawowej
Marcin Tokarczyk – klasa Ia gimnazjum


Akcja „Czyste Szlaki” - 49. Zlot Młodzieży na Jaworzynie Krynickiej18 maja 2013r. dwudziestu dwóch uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie włączyło się w akcję czyszczenia gór. Podczas wędrówki zielonym szlakiem z miejscowości Złockie na szczyt Jaworzyny zebrano trzy worki śmieci szpecących piękno naszych lasów. Wspomniana akcja połączona była ze zlotem młodzieży, w trakcie którego uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu topografii Beskidu Sądeckiego, historii Krynicy – Zdroju oraz pierwszej pomocy. Zdobyliśmy II miejsce w kategorii szkół. Podobnie uplasowali się także Jakub Luberadzki, Mateusz Hojniak i Szymon Brzęk w rywalizacji drużynowej. Piękną wizytówką naszej szkoły byli skauci, którzy opowiadali o wrażeniach z rajdu przed kamerami telewizji małopolskiej.


Akcja "Czyste szlaki" 2013 - foto Święto Polskiej Niezapominajki 201316 maja 2013r. w naszej szkole, po raz kolejny, odbył się ekologiczny apel z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Młodzi przyrodnicy wcielając się w postaci zwierząt i Marsjan przekazali koleżankom i kolegom z klas 4-6 przesłanie niezapominajkowego święta: „dbajmy o naszą Ziemię, którą mamy tylko jedną; zróbmy coś dla siebie, swojej rodziny, środowiska”.

Święto Polskiej Niezapominajki 2013 - foto


Praga, Amsterdam, Berlin, Kolonia, Dortmund, Bonn w 10 dniJuż 7 czerwca 16 uczniów Gimnazjum i LO w Muszynie weźmie udział w kolejnej wymianie Polsko – Niemiecko – Słowackiej podczas której zwiedzi Pragę, Amsterdam, Berlin i inne miasta niemieckie ( szczegółowy program będzie znany w ciągu najbliższych dni). W trakcie pobytu uczniowie nie tylko będą zwiedzać i zaznajamiać się z kulturą Niemiec lecz również będą mieć okazję do doskonalenia swoich umiejętności językowych i komunikacyjnych, jak i zawiązywania nowych znajomości a nawet przyjaźni.


UCZTA NA OLIMPIE14 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się turniej mitologiczny dla klas piątych.
W trakcie konkursu uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami. Prezentowali zaproszenia, plakaty o tematyce mitologicznej, własne mity o tym, skąd wzięły się wulkany, rozwiązywali testy. Mieli okazję wcielić się w postaci bogów i bohaterów Olimpu. Jak każe tradycja na uczcie nie zabrakło również boskiej ambrozji i nektaru.
Zespoły klasowe bardzo dobrze wywiązały się ze swoich zadań i jury miało spore kłopoty, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie przewagą 4 punktów wygrała klasa 5a. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Turniej mitologiczny 2013 - foto


Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja30 kwietnia w naszej szkole odbyła się Akademia poświęcona 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie trwania uroczystości przypomniane zostały ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Poznaliśmy najważniejsze założenia majowej Konstytucji oraz nazwiska jej twórców. Wysłuchaliśmy również kilku pieśni patriotycznych.
Akademia była krótką, artystyczną lekcją historii i wychowania patriotycznego. Została przygotowana przez uczniów kl. IV a i VI b oraz gimnazjum pod opieką p. Marzeny Lizoń i p. Moniki Faron oraz p. Hanny Wołowiec.

Akademia 3 Maja 2013 - foto


TEGO JESZCZE NIE BYŁO!!! III miejsce w Finałach Wojewódzkich aż w dwóch kategoriach wiekowych!!! w mini piłce siatkowej dziewczątDługa droga prowadziła nasze najmłodsze siatkarki z UKS Góral Muszyna z klas IV-tych i V-tych do Finałów Wojewódzkich.

Rozgrywki ligowe drużyna dwójek zakończyła na trzecim miejscu i wraz z trzema innymi zespołami z naszego rejonu- Ekstrim 1 Gorlice, Poprad 2 Stary Sącz, Bociek 1 Wojnarowa musiały walczyć w Półfinale Wojewódzkim, aby starać się o wejście do Finału. 13 kwietnia 2013 roku dziewczęta w składzie: Gabrysia Hopej, Julia Stoińska i Klaudia Furkawy o godz. 6-tej rano wyjechały do Kęt oddalonych od Muszyny o 187 km, aby wraz z piętnastoma innymi zespołami z innych rejonów walczyć o Finał Wojewódzki. W Kętach nie było mocnych na nasze dziewczynki. Gładko rozgromiły pozostałe zespoły z Andrychowa, Wieliczki, Sparty Kraków, Oświęcimia, Gorlic, Wojnarowej i Chrzanowa i zajęły pierwsze miejsca w Półfinałach i awansowały do Finałów Wojewódzkich.

Finał Wojewódzki w kategorii Dwójki odbył się również 28 kwietnia 2013 r. w Nowym Sączu. O awans do FINAŁU POLSKI walczyły zespoły: Ekstrim 2 Gorlice, Andrychów 1, Bociek Wojnarowa, Kęczanin Kęty, Chrzanów 1, Poprad 4 Stary Sącz, Chrzanów 2, Poprad 2 Stary Sącz, Wieliczka 1, Sparta 2 Kraków, Ekstrim 1 Gorlice, Oświęcim, Sparta 1 Kraków, Wieliczka 2, Muszyna 1, Andrychów 2. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których toczono walki każdy z każdym. W grupie Muszyna zajęła II miejsce przegrywając ze Spartą 1 Kraków 13:25 i wygrywając z Wieliczką 2- 25:11 oraz z Andrychowem 2- 25:10. Awansowaliśmy z drugiego miejsca do następnej fazy rozgrywek-meczów półfinałowych, gdzie spotkaliśmy się ze Spartą 2 Kraków, Ekstrim 1 Gorlice i Spartą 1 Kraków. W tych rozgrywkach pokonaliśmy Spartę 2 25:13, Ekstrim Gorlice 25:11 i niestety przegraliśmy ze Spartą 1 Kraków 13:25 /mecz zaliczony z rozgrywek grupowych/. Awansowaliśmy do ścisłego finału walcząc o miejsca 1-4 turnieju.

W Finale spotkały się zespoły: Ekstrim 2 Gorlice, Poprad 4 Stary Sącz, Sparta 1 Kraków i UKS Góral Muszyna 1. Po ciężkich bojach udało nam się pokonać Poprad 4 Stary Sącz 25:19, natomiast za silne okazały się zespoły ze Sparty 1 /13:25 wynik z eliminacji grupowych/ i Ekstrim 2 Gorlice19:25. Ostateczna kolejność FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH przedstawia się następująco:

I miejsce- Sparta 1 Kraków

II miejsce – Ekstrim 2 Gorlice

III miejsce – UKS Góral Muszyna 1

IV miejsce- Poprad 4 Stary Sącz

To właśnie Sparta 1 Kraków uzyskała bezpośredni awans do Finału Polski, który rozegrany zostanie 1 lipca w Zielonej Górze, natomiast zespoły z miejsca II i III- Ekstrim 2 Gorlice i UKS Góral Muszyna 1 walczyć będą jeszcze w barażach o wejście do FINAŁU POLSKI. To ogromny sukces naszych dziewcząt!!!

Drugi ogromny sukces odniosły dziewczynki UKS Góral Muszyna w kategorii trójki!!

W kategorii „trójek” nasze dziewczęta od początku sezonu prezentowały się bardzo dobrze. W lidze zajęły pierwsze miejsce i awansowały bezpośrednio razem z zespołem z Sandecji Nowy Sącz do Finału Wojewódzkiego!!!

Podobnie jak Finał dwójek , FINAŁ WOJEWÓDZKI w kategorii Trójki odbył się również 28 kwietnia 2013 r. w Nowym Sączu.

Zagrało w nim 16 najlepszych zespołów województwa małopolskiego. O awans do Finałów Polski walczyły zespoły: Chrzanów 1, Muszyna 1, Sparta Kraków 2, Ekstrim Gorlice 1, Andrychów 1, Sandecja Nowy Sącz 1, Oświęcim 1, Kęty, Wieliczka 2, UKS 22 Kraków 1, Oświęcim 2, UKS 22 Kraków 2, Sparta Kraków 1, Wieliczka 1, Sandecja Nowy Sącz 2, UKS Dwójka Krynica.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Muszyna pokonała Chrzanów 25:13, Spartę 2- 25:17 i Ekstrim Gorlice 1-25:16 i pierwszego miejsca awansowała do półfinałów turnieju gdzie spotkała się z Ekstrimem /który awansował z drugiego miejsca/ , Oświęcimiem 1 i Sandecją Nowy Sącz 1. W półfinałach Muszyna wygrała z Ekstrimem 25:16 /zaliczenie meczu z eliminacji/, wygrała z Oświęcimiem 25:18 i ze Sandecją Nowy Sącz 25:19 i awansowała do ścisłego finału walcząc o miejsca 1-4. W finale spotkały się zespoły: UKS 22-1, Sparta Kraków 1, Muszyna 1 i Sandecja Nowy Sącz 1. Z Sandecją wygraliśmy 25:19 /zaliczenie meczu z półfinału/. Ale niestety kolejne mecze pomimo ogromnego zaangażowania dziewcząt nie ułożyły się po naszej myśli. Przegraliśmy z UKS 22-1- 18:25, a ze Spartą 1- 21:25. Ostatecznie

I miejsce zajął- UKS 22 Kraków 1,

II miejsce - Sparta 1 Kraków

III miejsce – UKS Góral 1 Muszyna

IV miejsce – Sandecja 1 Nowy Sącz.

Bezpośredni awans do FINAŁU POLSKI uzyskał zespół UKS 22 Kraków 1, natomiast zespoły z miejsca II i III – Sparta 1 Kraków i UKS Góral 1 Muszyna walczyć jeszcze będą w czerwcu w barażach o wejście do Finału Polski. Gratulujemy dziewczętom ogromnego sukcesu!!

W drużynie grają: Nikola Wójcik, Gabrysia Hopej, Julia Multarzyńska.

Jest to ogromny sukces naszych dziewczynek i naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Góral, który nigdy dotąd nie zdobył takich wyników w takich kategoriach wiekowych, a dodatkowo w tym roku jest to jedyny Klub naszego powiatu nowosądeckiego, który aż w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt uzyskał awans do baraży o wejście do Finału Polski. Trenerem obu zespołów jest Dorota Sopata. Cieszymy się ogromnie z sukcesu i mocno trzymamy kciuki za nasze młode nadzieje siatkarskie!!!!!

Mistrzostwa województwa - foto


 Dzień Modlitw SkautówDnia 23 marca 2013 roku w Grybowie odbył się Dzień Modlitw pod hasłem „Wiara czyni Cuda!”. Jest to najważniejszy dzień dla wszystkich Skautów. Skauci z całej małopolski zjechali na modlitwę za cały Skauting Europejski i nie tylko.
O godzinie 11:00 Skauci z rodzicami i innymi gośćmi udali się na mszę świętą do Kościoła. W mszy świętej uczestniczył ks. Biskup Władysław Bobowski, który bardzo pragną odprawić mszę podczas tej uroczystości. Zaraz po mszy wszyscy goście udali się na obiad do szkoły, a skauci musieli przyrządzić sobie obiad na ognisku. Śnieg spowodował, że dodatkowo można było zaliczyć zadanie, które polegało na rozpaleniu ogniska w każdych warunkach. Wszystkim udało się nasycić, a dzięki temu każdy miał dużo energii. Po posiłku Skauci zamaskowali swoje miejsca ogniska i od razu po tym odbył się „Apel”. Natychmiast było słychać wiele okrzyków zastępów. Dla kilku Skautów był to bardzo ważny „Apel” ponieważ mieli wtedy Przyrzeczenie, które przyjmowało ich do wielkiej rodziny Skautów Europy. Przyrzeczenie m. in. złożyło trzech skautów z Muszyny, z zastępu Eskulapa: Michał Hadała i Konrad Helak, a z zastępu Niedźwiedź: Bartosz Smektalski. Po apelu rozpoczęła się gra „terenowa”. Na koniec tego dnia Skauci, Skautki i Wilczki zebrali się na apel kończący.
Wszyscy zakończyli ten dzień z wielkim uśmiechem na twarzy.

Konrad Helak

 Dzień Modlitw - foto


 „Moja Muszyna”20 marca 2013 roku w szkole podstawowej odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 24 uczniów klas IV - VI. Mieliśmy okazję posłuchać interpretacji wierszy Adama Ziemianina, Janiny Kumorek i innych autorów. Zastępca dyrektora Pani mgr Janina Dziedzina pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Gabriela Pyrć 6a, Łucja Gumulak 6b
II miejsce - Oksana Makowska 6a, Michał Wachna 4a
III miejsce - Paulina Buliszak 5b, Aleksandra Gierszewska 5a

Wyróżnienia zdobyli:
Aleksandra Mirek 4a
Julia Miczołek 6b
Joanna Miejska 6b


Zdjęcia z konkursu recytatorskiego


Dzień Św. Patryka w SP

 

W dniu 15 marca 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. „Saint Patrick’s Day” to irlandzkie święto narodowe i religijne, które przypada na 17 marca. W tym dniu Irlandczycy na całym świecie nie tylko upamiętniają patrona swego kraju, ale także witają budzącą się wiosnę.
W piątek nasza szkoła zamieniła się w Szmaragdową Wyspę, pełną legend, wierszy, muzyki i symboli irlandzkich, a na każdym kroku widać było kolor zielony. Uczniowie klas 3 oraz klasy 4a uczęszczający na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany przez p. Lizoń oraz p. Skrobacką.
Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Świętego Patryka bardzo serdecznie dziękujemy!!
Klasa 3a: Nika Murzyn, Zuzia Barnowska, Ola Miczołek, Oliwka Jawor, Ania Kowalczyk i Emilka Stachnik.
Klasa 3b: Karolina Polańska, Wiktoria Skwarczowska, Ewelinka Franczyk i Emilka Łukasik.
Dziękujemy za Waszą współpracę, ciekawe pomysły, bezbłędną recytację wierszy oraz Wasze fantastyczne zielone stroje :)

Gratulujemy :)


Dzień św. Patryka w SP - Foto


Spotkanie z okazji Dnia Kobiet


W piątek 8 marca 2013r. w świetlicy ZSP w Muszynie odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość uświetnili uczniowie naszego gimnazjum i liceum oraz szkoły podstawowej, którzy przygotowali ciekawy program artystyczny. Panowie pod przewodnictwem Pana Dyrektora Andrzeja Gancarza wcielili się w rolę kelnerów i częstowali ciasteczkiem, kawą i herbatą. Złożyli również życzenia swym koleżankom i wręczyli im kwiaty.
Panie również nie zapomniały o swych kolegach i w ramach rewanżu przygotowały oryginalne prezenty.

Fotorelacja z imprezyGitarowy koncert


21 lutego br. uczniowie Zerówki, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięli udział w koncercie zespołu Wirtuoz. Zaprezentowane zostały instrumenty strunowe szarpane. Mogliśmy posłuchać różnych utworów granych na gitarach, bandżo, mandolinie i ukulele. Koncert obfitował w różnorodne zagadki muzyczne i konkursy. Miło i ciekawie spędziliśmy czas.

Wirtuoz 2013 - foto


Podziękowania za wsparcie w organizacji uroczystości.
Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie składają serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji uroczystości z okazji 25 – rocznicy nadania imienia „Kurierów Sądeckich” Szkole Podstawowej nr 1 i nadania imienia „Straży Granicznej II RP" Gimnazjum w Muszynie następującym osobom i instytucjom:

Jan Golba - Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie
Jan Golonka - Starosta Powiatu Nowosądeckiego
Maria Janas - Prezes Spółdzielni Pracy „Muszynianka”
Ryszard Mosur - W-ce Prezes Spółdzielni Pracy „Muszynianka”
Ryszard Konstanty - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Meblo-Dom” z Krakowa
Jan Sarata - Firma Usługi Remontowo - Budowlane z Muszyny
Stanisław Cechini - Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych w Muszynie
Maciej Palej - Prezes Banku Spółdzielczego Muszyna-Krynica Zdrój
Tomasz Włodyga - Zakład Usług Budowlano-Stolarskich z Powroźnika
Michał Jasnosz - Przedsiębiorstwo Handlowo–Usługowe ”JAS-POL” z Tylicza
Piotr Jarosz - Zakład Elektroniczny P.A.Jarosz s.c. Krynica-Muszyna
Mariusz Rymarczyk - Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Muszynie
Paweł Macur - Prezes Rady Nadzorczej PGK w Muszynie
Jerzy Witecki - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jerzy Witecki-Marek Kawula
Michał Gumulak - Firma Handlowo-Usługowa z Leluchowa
Henryk Abram - Delikatesy „Abra” z Muszyny
Teresa Korona - Prezes Sanatorium Uzdrowiskowego „Korona” w Muszynie
Joanna Mikołajczyk - Sanatorium Uzdrowiskowe „Korona”
Ludwik Sajdak - Dyrektor Centrum Zdrowia i Rekreacji „Geovita” z Muszyny
Rafał i Janina Klimek - Hotel „Klimek” z Muszyny
Grzegorz Romańczyk - Przedsiębiorstwo Handlowo–Usługowe z Muszyny
Renata Maślanka - Prezes Zarządu Instytutu Zdrowia Człowieka z Muszyny
Lucjan Sekuła - Piekarnia „Sekuła” z Krynicy
Tomasz Konicki - Sklep Spożywczo-Przemysłowy z Muszyny
Szymon Gierszewski - Firma „Lux-Stolar” z Muszyny i Restauracja „Kuźnia” z Krynicy
Mariusz Długosz - Firma „Lux-Stolar” z Muszyny i Restauracja „Kuźnia” z Krynicy
Barbara Janiszewska - Prezes Zarządu Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Jaga” w Muszynie
Jarosław Hans - Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe z Muszyny
Jarosław Heilman - Firma Foto „Heilman” z Muszyny
Stanisława Homa - Kwiaciarnia „Dalia” z Muszyny
Agnieszka i Ryszard Barnowscy - Restauracja „Rzym” z Muszyny
Marlena Sało - Sklep Spożywczy z Muszyny
Adam Hutek - Bar „Kinga” z Muszyny
Lesław i Ryszard Szymańscy - Zakład Remontowo-Budowlany Złockie
Robert Buliszak - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Robert Buliszak w Muszynie
Andrzej Pyrć - Firma „Mineral Complex” z Krynicy
Krzysztof Łęczycki - Zakład Usług Elektrycznych z Krynicy
Urszula Rożalska - Bank BPS Grupa BPS z WarszawyNiecodzienna uroczystość w naszej szkole!


Dnia 1 lutego 2013 roku w szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Świętowaliśmy nadanie naszemu Gimnazjum imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej i 25. rocznicę nadania Szkole Podstawowej imienia Kurierów Sądeckich. Święto Szkoły rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Józefa. Następnie wszyscy udali się do szkoły.. Dyrekcja powitała przybyłych na uroczystość. Byli to przedstawiciele władz gminnych z Burmistrzem Janem Golbą, przedstawiciele władz powiatowych na czele ze Starostą Janem Golonką, władze kościelne, wojskowe, oświatowe, społeczność uczniowska i rodzice.
Mieliśmy okazję przeżyć krótką chwilę z patronem oglądając program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Następnie Dyrektor szkoły Andrzej Gancarz zapoznał zebranych z historią muszyńskiej oświaty. Później przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów gimnazjum. Nasi wychowankowie przedstawili historię SG i poruszający montaż słowno- muzyczny, nawiązujący do smutnych kart historii ojczyzny. Program uczniów uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna SG.
Po odczytaniu przez Przewodniczącego Rady MiGU Muszyna Jerzego Majkę uchwały o nadaniu Gimnazjum imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej delegacja udała się pod tablicę pamiątkową. Tam nastąpiło uroczyste odsłonięcie i złożenie kwiatów.
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie przed pocztem sztandarowym Zespołu Szkolno- Przedszkolnego.
Na zakończenie głos zabrali zaproszenie goście, którzy nawiązali do patriotycznego charakteru obu patronów, podkreślając rangę wychowania młodzieży w duchu miłości do Ojczyzny. Należy zwrócić uwagę, że Gimnazjum w Muszynie jest jak dotąd jedyną szkołą noszącą imię „Straży Granicznej II Rzeczpospolitej”.

Uroczystość nadania imienia Straży Granicznej II RP Gimnazjum w Muszynie oraz 25-lecia nadania imienia Kurierów Sądeckich Szkole Podstawowej nr 1 w Muszynie - foto

Materiał filmowy z uroczystościUroczystość nadania imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej Gimnazjum w Muszynie oraz 25-lecia nadania imienia Kurierów Sądeckich Szkole Podstawowej nr 1 w Muszynie
Dyrekcja, Nauczyciele, Rada Rodziców i Uczniowie
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie
informują, że w dniu 1 lutego 2013 r.
w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Muszynie ul. Rynek 13,
odbędzie się uroczystość nadania imienia
„Straży Granicznej II Rzeczpospolitej” Gimnazjum w Muszynie
oraz 25-lecia nadania imienia „Kurierów Sądeckich”
Szkole Podstawowej nr 1 w Muszynie.


Program uroczystości:

   900    Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa w Muszynie

1030     Uroczystość nadania imienia „Straży Granicznej II  Rzeczpospolitej”

                 Gimnazjum w Muszynie oraz 25-lecia nadania imienia

                „Kurierów Sądeckich” Szkole Podstawowej nr 1 w Muszynie

                z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej 

                z Nowego Sącza

1230    Poczęstunek dla Oficjalnych Gości

Konkurs plastyczny w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w MuszynieZ okazji uroczystości nadania imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej Gimnazjum w Muszynie oraz 25-lecia nadania imienia Kurierów Sądeckich Szkole Podstawowej nr 1 w Muszynie został zorganizowany konkurs plastyczny. Konkurs dla gimnazjalistów nosił nazwę „Straż Graniczna II Rzeczpospolitej”, zaś dla uczniów szkoły podstawowej „Na Kurierskim Szlaku”. Na konkurs wpłynęło 176 prac (78 w gimnazjum i 96 w szkole podstawowej), z których wyłonione zostały najlepsze. A oto wyniki konkursu:
Szkoła Podstawowa - „Na Kurierskim Szlaku”
1 m-ce Aleksandra Wiśniowska kl. 5a
2 m-ce Natalia Grabowska kl. 5b
2 m-ce Paulina Buliszak kl. 5b
3 m-ce Wiktoria Gościńska kl. 6b
3 m-ce Joanna Miejska kl. 6b
wyr. Julia Żywczak kl. 5a
wyr. Dominika Matiaszek kl. 4b
wyr. Wiktoria Furca kl. 5b
Prace zakwalifikowane do wystawy: Paulina Cisowska kl. 5b, Maks Homa kl. 6a, Dominik Weberbauer kl. 4a, Wiktoria Matiaszek kl. 4b

Gimnazjum – „Straż Graniczna II Rzeczpospolitej”
1 m-ce Lena Szubryt kl. Ia
2 m-ce Angelika Hadała kl. Ib
3 m-ce Gabriel Romuzga kl. Ib
wyr. Kinga Gościńska kl. Ib
wyr. Patrycja Fliegier kl. Ia
wyr. Patryk Murzyn kl. Ic
Prace zakwalifikowane do wystawy: Marcin Tokarczyk kl. Ia, Michał Gościński kl. Ia, Małgorzata Śliwa kl. Ib, Michał Bajorek kl. Ia, Patrycja Wiatr kl. Ic, Iga Kozioł kl. Ib, Małgorzata Piotrowska kl. Ia
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!


Rozstrzygnięcie konkursu o Straży GranicznejW ramach przygotowań do uroczystości nadania naszemu gimnazjum imienia Straży Granicznej II RP, młodzież zapoznawała się z historią i dokonaniami przyszłych patronów na lekcjach wychowawczych i historii. W wyniku konkursów wewnątrzklasowych zwycięzcy wzięli udział w ogólnoszkolnym konkursie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i dobrym przygotowaniem.

Zwycięzcami konkursu "Straż Graniczna II Rzeczpospolitej" zostali:

1 miejsce - Patryk Murzyn klasa I c

2 miejsce - Wiktor Potok klasa III b

3 miejsce- Kinga Gościńska klasa I b

Gratulujemy!!!


Sukcesy uczniów gimnazjum


W roku szkolnym 2012/2013 uczennica Justyna Hnatiuk z kl. IIb została stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w Warszawie. Przyjęto ją do grona uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym w roku szkolnym 2012/2013 w grupie o zainteresowaniach plastycznych.

Najbliższy wyjazd na konsultacje plastyczne będzie miał miejsce w sobotę 12 stycznia 2013 roku. Doroczna wystawa prac plastycznych stypendystów w tym i Justyny odbędzie się w Galerii Abakus Stołecznego Centrum Edukacji Kulturowej na Starym Mieście w Warszawie w terminie od 14 marca do 14 kwietnia 2013 roku.
Przewodniczący Funduszu profesor Jan Madej pismem z dnia 2 października 2012 roku pogratulował Justynie, jej Rodzicom i nauczycielom oraz zapewnił, że Fundusz wspierać będzie rozwój jej uzdolnień i zainteresowań oraz promował będzie jej osiągnięcia.
Justyna Hnatiuk brała również w udział w Małopolskim Konkursie Geograficznym, gdzie awansowała do etapu rejonowego oraz Małopolskim Konkursie Historycznym awansując do etapu rejonowego a następnie do etapu wojewódzkiego. Justynka jest więc Finalistką Małopolskiego Konkursu Historycznego i będzie walczyć o tytuł Laureata tego konkursu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dużym sukcesem w dziedzinie plastyki było zajęcie II miejsca przez Patrycję Wiatr z kl. Ic w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Maski i figurki afrykańskie”.
Inne osiągnięcia uczniów naszego gimnazjum w I półroczu roku szkolnego 2012/2013 to: udział w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Matematycznego Pauliny Buszek z kl. IIIa, udział w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Informatycznego Marcina Kuliga i Jarosława Zagórowskiego. Warto zaznaczyć, że Marcin Kulig uzyskał 44 punkty a do finału wojewódzkiego kwalifikowani byli uczniowie od 45 punktów. Sukcesem było również zdobycie I miejsca przez uczniów naszej szkoły w gminnym konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Poza tym uczniowie naszego gimnazjum odnoszą znaczne sukcesy sportowe o czym szerzej w dziale sport.OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2012/2013


KLASA I A

Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza

I miejsce-Marcel Stróżyk
II miejsce- Daniel Kantor
III miejsce- Zuzanna Sroka
IV miejsce -Maria Popek
V miejsce- Amelka Multarzyńska

Cała klasa zdobyła I miejsce w kategorii klas I-III w konkursie „Najładniejsza choinka”

Wzorowa frekwencja
Bartosz Flieger
Zuzanna Sroka
Marcel Stróżyk
Jakub Wilczyński

Systematycznie oszczędzali w SKO
Bartosz Flieger
Arkadiusz Olszak
Dagmara Tokarz
Maria Popek
Zuzanna Łęczycka

Zuzanna Tokarczyk i Kaja Jaszczowska wzięły udział w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”

Marcel Stróżyk, Zuzanna Sroka, Jakub Wiczyński, Amelka Multarzyńska, Karolina Multarzyńska, Zuzanna Łęczycka, Kaja Jaszczowska, Oliwia Górecka wzięły udział w konkursie plastycznym patron szkoły „Kurier Sądecki”

Maria Popek zajęła I miejsce w konkursie z jęz. angielskiego dla klas I – „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.


KLASA I B

Asia Majerska- wyróżnienie w konkursie Radia RMF „Choinka moich marzeń”

Systematycznie oszczędzali w SKO
Olaf Homa
Igor Musiał
Michał i Wiktoria Gumulak
Julia Kurzawska
Julia Koban

Najwięcej książek przeczytali:

Weronika Gościńska
Karolina Wójcik
Kamila Toczek

Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” (jęz. angielski) dla klas I:

Oliwia Wiśnia – II miejsce
Weronika Gościńska – III miejsce


KLASA IIA

Wzorowa frekwencja
Maciej Tokarczyk

Najwięcej książek przeczytali:
Maja Pawlikowska
Zofia Sporek
Agnieszka Migas

W konkursie informatycznym „Bóbr” udział wzięli:
Maria Wróbel
Jakub Pyrć
Jakub Gardoń

Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza
Maria Gościńska - II miejsce
Maria Wróbel - IV miejsce

Konkurs czytelniczy
Joanna Pogwizd - I miejsce

Konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy
Jakub Migoń - I miejsce

Systematycznie oszczędzali w SKO
Aleksandra Hopej
Maja Pawlikowska
Jakub Gardoń
Maciej Lach
Kacper Tokarczyk


KLASA II B

Wzorowa frekwencja
Cisowski Paweł
Czyżycki Mateusz
Jędrzejek Dominik
Skwarczowski Adam

BIEG ULICZNY O PUCHAR BURMISTRZA

II miejsce – Cisowski Paweł
III miejsce - Maślanka Adam

KONKURS LITERACKI „CZY ZNASZ TĘ BAJKĘ „

WYRÓŻNIENIA ;
Jędrzejek Dominik, Siuta Kacper , Szkorbut Mateusz

Za udział w szkolnych Jasełkach organizowanych przez Świetlicę wyróżnienie otrzymują :
Buliszak Gabriela
Górka Justyna
Koza Martyna
Szkorbut Mateusz

Za aktywny udział w zajęciach klubu „POPRAD – Muszyna” wyróżnienie otrzymuje : Maślanka Adam

Za aktywny udział w zajęciach ZESPOŁU TANECZNEGO MGOK wyróżnienie otrzymują : Gruca Karolina, Maślanka Adam

Za aktywny udział w zajęciach sportowych – siatkówka
wyróżnienie otrzymuje: Koza Martyna


KLASA IIIA

ZUZANNA BARNOWSKA- zajęła II miejsce w Festynie Rowerowym ,,Niech się kręci” w Krynicy – Zdroju

ZUZANNA BULISZAK- zajęła II miejsce w konkursie plastycznym,, Małe, wielkie marzenia” organizowanym przez bank Kasy Stelczyka

KRZYSZTOF HEILMAN- udział w konkursie z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej ,, BÓBR”

WIKTOR HEILMAN- - udział w konkursie z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej ,, BÓBR”

WIKTOR OŚLIZŁO- zajął I miejsce a zawodach latawcowych
SZYMON HOPEJ – zajął I miejsce w lotach wysokościowych modeli, III miejsce w zawodach latawcowych, I miejsce w Sylwestrowych zawodach lotów balonów.
EMILIA STACHNIK – zajęła III miejsce w zawodach lotów latawców płaskich, oraz brała udział w konkursie z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej "BÓBR"

MAGDALENA ŚLIWIŃSKA - zajęła III miejsce w konkursie plastycznym "Małe, wielkie marzenia" organizowanym przez bank Kasy Stefczyka , a wyróżnienia w tym konkursie i nagrody otrzymali również: Wiktoria Gruca, Nika Murzyn, Emilia Stachnik, Anna Kowalczyk, Oliwia Jawor, Agnieszka Majka, Katarzyna Lach, Jakub Tłuszcz

W BIEGU O PUCHAR BURMISTRZA MUSZYNY IV miejsce zajął Szymon Hopej, V Antoni Ojrzanowski, VI Anna Kowalczyk.

WZOROWA FREKWENCJA: ZUZANNA BARNOWSKA, WIKTORIA GRUCA, KATARZYNA LACH, ALEKSANDRA MICZOŁEK, NIKA MURZYN,

SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAJĄ W SKO :, OLIWIA JAWOR, ANNA KOWALCZYK, ZUZANNA BULISZAK, ZUZANNA BARNOWSKA, WIKTOR OŚLIZŁO, EMILIA STACHNIK, KATARZYNA LACH, ALEKSANDRA MICZOŁEK, AGNIESZKA MAJKA


KLASA III B

Wzorowa frekwencja

Karolina Gałka
Kornelia Hamernik
Eleni Pasiut
Mateusz Ruchała
Marek Rychwa
Rafał Skwarczewski

Systematycznie oszczędzali w SKO

Emilia Łukasik
Kacper Faron
Wiktoria Skwarczowska

Karolina Nowacka – I miejsce w konkursie plastycznym „Małe, wielkie marzenia” organizowanym przez bank Kasy Stelczyka

Konkurs informatyczny „Bóbr”- udział wzięli:

Marek Rychwa, Dawid Faron, Kacper Faron

Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza

Mateusz Ruchała- II miejsce
Emilia Łukasik – III miejsce

Konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy

Karolina Polańska- III miejsce

V i VI miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej zdobyły: Emilia Łukasik, Kornelia Hamernik, Julia Górecka, Wiktoria Faron

Konrad Smyda, Marek Rychwa- VI miejsce w Turnieju Piłki Nożnej

Sylwestrowe zawody balonowe

Eleni Pasiut- XII miejsce

Najwięcej książek przeczytały
Karolina Gałka i Eleni Pasiut
Cała klasa zajmowała I miejsce w każdym miesiącu I półrocza w czytelnictwie- 927 wypożyczonych książek


KLASA IV A

Konkurs z języka angielskiego: Mistrz literowania klas IVtych:
I miejsce – Emilia Janusz
II miejsce: Jakub Prusak
III miejsce: Dominik Weberbauer, Aleksandra Mirek

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii:
Udział: Anna Poręba, Jakub Prusak

Szkolny konkurs literacki „Patron naszej szkoły”
II miejsce: Anna Poręba

Konkurs Historyczny o Kurierach Sądeckich:
Michał Wachna

Bieg o Puchar Burmistrza:

IV miejsce: Piotr Jarecki
V miejsce: Jakub Prusak

Turniej mikołajkowy w piłce siatkowej:
I miejsce: Julia Stoińska


KLASA IV B

Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny

Justyna Skwarczowska- III miejsce
Gabriela Mikusz – V miejsce

Konkurs języka angielskiego dla klas IV „Mistrz literowania”

Natalia Smyła – I miejsce

W tym konkursie wzięli także udział Justyna Król, Natalia Rudka, Patryk Szmurło

Dominika Matiaszek i Wiktoria Matiaszek wzięły udział w szkolnym konkursie na stroik bożonarodzeniowy oraz w konkursie „Małe wielkie marzenia” organizowanym przez bank Kasa Stelczyka.

Wzorowa frekwencja
Krystian Gumulak


KLASA VA

Krystian Hnatiuk – II miejsce w zawodach latawcowych, III miejsce w Zawodach Balonowych o Puchar Burmistrza

Adrian Bajtel- I miejsce w Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza
III miejsce w Mistrzostwach Polski w Kick Boksingu (kat. do 42 kg)
I miejsce w zawodach Kick Boksingu „Między nami góralami” w Nowym Sączu

Mateusz Hojniak - II miejsce w konkursie na stroik bożonarodzeniowy

Krzysztof Pawlik, Jakub Zarzycki- II miejsce w turnieju tenisa stołowego

Julia Multarzyńska, Gabriela Hopej- II miejsce
Agnieszka Gościńska, Małgorzata Ruchała- III miejsce

Monika Lorenc, Agata Hojniak- II miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej

Julia Multarzyńska, Gabriela Hopej - I miejsce w turnieju minisiatkówki w Nowym Sączu

Julia Multarzyńska, Gabriela Hopej- I miejsce w turnieju minisiatkówki Kinder+ Sport w Nowym Sączu

Gabriela Hopej – I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym


KLASA V B

Klasa 5b zajęła I miejsce w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą choinkę”.

Paulina Cisowska – 4 miejsce w Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza

Dawid Maczuga – 11 miejsce w turnieju piłki siatkowej w Nowym Sączu

Natalia Bajdas – 5 miejsce w turnieju piłki siatkowej w Nowym Sączu
Nicola Wójcik – 1 miejsce w turnieju piłki siatkowej w Nowym Sączu,
2 miejsce w szkolnym turnieju piłki siatkowej

Michał Drozd – 1 miejsce w pływaniu kraulem, 2 miejsce w pływaniu stylem klasycznym w II szkolnych zawodach pływackich

Filip Urban, Mateusz Cisowski, Michał Drozd – udział w międzynarodowym konkursie informatycznym „Bóbr”

Michał Drozd, Szymon Brzęk, Hubert Piksa – udział w licznych meczach hokejowych na terenie Polski (KTH Krynica-Zdrój)


KLASA VI A

Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza „Orlik 2012”

II miejsce- Krzysztof Michalik, Konrad Helak, Klaudiusz Żywczak, Szymon Bugajski, Kacper Markowski, Kamil Liberadzki

Konkurs literacki „Patron naszej szkoły”
Weronika Zielińska – I miejsce

Szkolny Konkurs Ortograficzny
Alicja Jaszczowska- II miejsce, Dorota Lech- III miejsce

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii (etap szkolny)

Jakub Luberadzki, Kamil Luberadzki – I miejsce
Kacper Markowski- III miejsce

Aleksandra Kowalczyk zajęła I miejsce w Biatlonie na Słowacji

Jakub Stachnik
III miejsce w zawodach latawców skrzynkowych
II miejsce w zawodach latawców płaskich
III miejsce w zawodach rakietowych „Big Show”
IV miejsce w rakietach ze spadochronem

Wzorowa frekwencja:

Anna Przybysz
Gabriela Pyrć


KLASA VI B

Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza

Patryk Boczek- III miejsce
Paulina Karczewska –I miejsce
Justyna Buszek – I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym
I miejsce w Biatlonie na Słowacji
III miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii
I miejsce w turnieju tenisa stołowego

Dawid Cempa – III miejsce w zawodach pływackich

Wiktoria Gościńska- I miejsce w turnieju tenisa stołowego

Julia Miczołek- II miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym

Joanna Miejska – I miejsce w zawodach pływackich, III miejsce w konkursie literackicm „Patron naszej szkoły”


Osiągnięcia sportowe uczniów szkoły podstawowej w I półroczu 2012/2013:

- II miejsce chłopców i II miejsce dziewcząt w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza „Orlik 2012”

-I miejsce w Sądeckiej Lidze Dziewcząt w kategorii dwójki- klasy czwarte i I miejsce w Sądeckiej Lidze dziewcząt w kategorii trójek- klasy piąte

- I miejsce w Turnieju Niepodległości i Urodzin Miasta Nowego Sącza w mini piłce siatkowej szkół podstawowych powiatu nowosądeckiego klas V-tych w Nowym Sączu

- I miejsce w Mikołajkowym Turnieju w mini piłce siatkowej szkół podstawowych powiatu nowosądeckiego klas IV-tych w Nowym Sączu

- I miejsce dziewcząt i I miejsce chłopców w Biatlonie w L’ubotinie

- II miejsce w Mikołajkowym Turnieju mini piłki siatkowej Muszyna 2012 w kategorii trójek i I miejsce w kategorii dwójek.
Apel do mieszkańców Miasta i Gminy Muszyna w związku z uroczystością nadania imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej Gimnazjum w Muszynie.


W związku z planowaną na dzień 1 lutego 2013 roku uroczystością nadania imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej Gimnazjum w Muszynie Dyrekcja Szkoły informuje, że poszukuje dokumentów archiwalnych (zdjęcia, dokumenty osobiste, itp.) związanych z funkcjonowaniem Straży Granicznej na terenie Gminy Muszyna w okresie międzywojennym. Gdybyście Państwo posiadali w swoich archiwach domowych w/w dokumenty i zechcieli je udostępnić w celu wykonania fotokopii bardzo prosimy o kontakt z Dyrektorem Szkoły.
Materiały te chcemy wykorzystać do stworzenia stałej ekspozycji historycznej upamiętniającej działalność Straży Granicznej na terenie Ziemi Muszyńskiej.Wigilia 2012


20 grudnia 2012 roku w świetlicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego odbyło się spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Muszynie. Na spotkanie przybyli także: Burmistrza Muszyny Pan Jan Golba, ksiądz Piotr Kruczyński, delegacja z zaprzyjaźnionego Gimnazjum z Bardejowa na czele z Dyrektorem Panem Marcelem Trybusem, emerytowani pracownicy szkół oraz przedstawiciele rodziców.
Spotkanie rozpoczęło się od refleksyjnej inscenizacji przygotowanej przez dzieci z świetlicy szkolnej pod przewodnictwem Pań Angeliki Buliszak i Agnieszki Szkrobut. Następnie młodzież z Liceum i Gimnazjum przedstawiła swój program słowno - muzyczny wprowadzający w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Po występach uczniowie wręczyli Dyrekcji i gościom pięknie wykonane stroiki świąteczne. Następnie wspólne życzenia dla przybyłych przekazali Pani Dyrektor Mirosława Hadała, Pani Dyrektor Izabela Łabuś i Pan Dyrektor Andrzej Gancarz. Do życzeń dołączył się również Burmistrz Muszyny Pan Jan Golba i ksiądz Piotr Kruczyński, który poświęcił opłatki. Po wspólnej modlitwie wszyscy tradycyjnie łamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Po życzeniach opłatkowych przyszedł czas na poczęstunek potrawami wigilijnymi i wspólne kolędowanie.

Wigilia 2012 - foto
Andrzejki w SP 2012Andrzejki to idealny czas na zabawę. I właśnie z tej okazji w naszej szkole 29.11.2012r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI. Największą atrakcją imprezy okazały się wróżby i zabawy a także losowanie drobnych upominków „niespodzianek”.
Wszystkim uczniom dziękujemy za super zabawę i zapraszamy na następną dyskotekę!!

Andrzejki 2012 - foto
KONKURS „Moja przygoda z Festiwalem Biegowym”Zapraszamy uczniów naszej szkoły, którzy uczestniczyli w Festiwalu Biegowym lub pasjonują się bieganiem do uczestnictwa w konkursie literackim „Moja przygoda z Festiwalem Biegowym".
Celem konkursu jest promocja wśród dzieci i młodzieży aktywności sportowej, w szczególności biegów jako sposobu spędzania wolnego czasu. Prace konkursowe będą publikowane w całości lub we fragmentach na stronie www.festiwalbiegowy.pl i www.sadeczanin.info. Będzie to również promocja szkoły.
1. Organizatorem konkursu literackiego pod tytułem „Moja przygoda z Festiwalem Biegowym” zwanego dalej "Konkursem" jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich z Warszawy, ul. Solec 85, 00-382 Warszawa.
2. Konkurs trwa od 20 listopada 2012 do 20 grudnia 2012 roku.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 stycznia 2013 roku na stronie www.festiwalbiegowy.pl.
4. Opowiadanie powinno być napisane czcionką ARIAL, rozmiar 14. Objętość pracy od 1 do 3 stron maszynopisu. Za stronę maszynopisu przyjmuje się 1800 znaków ze spacjami.
5. Uczestnik powinien wysłać opowiadanie na adres: konkurs@isw.org.pl podając:
imię i nazwisko,
klasa,
nazwa, numer i adres szkoły,
imię i nazwisko nauczyciela odpowiedzialnego za konkurs.

6. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży i organizowany jest w trzech kategoriach wyznaczonych według rodzaju szkół i wieku uczestników;
Kategoria I – dla uczniów szkół podstawowych,
Kategoria II – dla uczniów klas gimnazjalnych,
Kategoria III – dla uczniów szkół średnich, ponadgimnazjalnych.
7. Nagrodą główną w każdej z trzech kategorii wiekowych jest: stypendium szkolne w wysokości 150 zł miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy.
8. W Konkursie przyznana zostanie także druga i trzecia nagroda, w każdej z trzech kategorii, które stanowić będą nagrody rzeczowe.


Akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z uroczystością przekazania sztandaru przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - Gimnazjum w Muszynie.12 listopada 2012r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Muszynie odbyła się uroczysta akademia poświęcona 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, połączona z przekazaniem pod opiekę Gimnazjum sztandaru Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Muszynie. Honorowymi gośćmi tej uroczystości byli kombatanci: Prezes Koła kapitan Stefan Małecki, pan Józef Winczura i pan Bolesław Sekuła. Akademię zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna pan Jan Golba. Pan Stefan Małecki w przygotowanym referacie odczytanym przez jednego z nauczycieli, zapoznał uczniów i zebranych z historią i znaczeniem takich symboli jak godło, flaga, sztandar, chorągiew, proporzec. Następnie odbył się uroczysty akt przekazania sztandaru przez Prezesa Koła Stefana Małeckiego Dyrektorowi ZSP Andrzejowi Gancarzowi. Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego podziękował kombatantom muszyńskim za to szczególne wyróżnienie i obiecał, iż sztandar ten będzie godnie reprezentowany i wystawiany przez uczniów Gimnazjum podczas wszystkich ważnych uroczystości gminnych i szkolnych. Burmistrz Jan Golba zwracając się do uczniów podkreślił doniosłość tego wydarzenia oraz mówił o odpowiedzialności i obowiązkach wobec ojczyzny, podkreślając znaczenie takich haseł jak: Bóg, Honor i Ojczyzna. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

Akademia z okazji Święta Niepodległości - foto
 Olimpijczyk Paweł Zygmunt z wizytą w naszej szkole

 

5 listopada na sali gimnastycznej gościliśmy olimpijczyka , wielokrotnego Mistrza Polski panczenistę Pawła Zygmunta.
Paweł Jan Zygmunt (ur. 15 lipca 1972 w Krośnie) – polski łyżwiarz szybki, olimpijczyk, wielokrotny mistrz kraju. Wystąpił na igrzyskach w Lillehammer w 1994, Nagano w 1998, Salt Lake City w 2002 i Turynie w 2006. Jest 40-krotnym Mistrzem Polski na dystansach 1000 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, 10 000 m i w wieloboju łyżwiarskim oraz rekordzistą Polski na dystansach 3000 m, 5000 m, 10 000 m i w wieloboju łyżwiarskim. Paweł Zygmunt zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Erfurcie w 2002 na dystansie 10 000 m, jest też brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2002 w Heerenveen na dystansie 10 000 m i Mistrzostw Europy 2003 na 5000 m.
W 2006 zakończył karierę zawodową. Jest członkiem Komisji Technicznej Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Działa też w Polskim Komitecie Olimpijskim. Jego żoną jest Katarzyna Zygmunt, sędzia hokeja na lodzie, psycholog sportu.
W swoim wystąpieniu przedstawił rozwój olimpizmu na świecie i w Polsce. Zachęcił młodzież do uprawiania sportu. Paweł Zygmunt przeprowadził wśród młodzieży konkurs wiedzy o olimpizmie. Główną nagrodę – Telefon Samsung Galaxy wygrał Szymon Brzęk z klasy 5b.

Olimpijczyk Paweł Zygmunt z wizytą w naszej szkole - fotoŚlubowanie uczniów klas 1 SPW piątek 26 października 2012 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Na uroczystość przybyła dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie klas 0 – 3 oraz zaproszeni goście. Pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz witając pierwszoklasistów przybliżył im pojęcia ślubowania i pasowania oraz przedstawił zadania jakie stoją przed nimi w szkole.
Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali piękny program artystyczny recytując wiersze i śpiewając piosenki. Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie przez uczniów klas pierwszych i ich rodziców uroczystego ślubowania. Po tej ważnej deklaracji odbyło się pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich. Tradycyjnie dokonali tego aktu Pan i Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego ucznia wielką kredkę.

Ślubowanie klas 1 Szkoły Podstawowej nr 1 - fotoPaździernikowa dyskoteka SPW dniu 25 października uczniowie klas IV-VI wzięli udział na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili tańcząc w rytmie ulubionej muzyki przygotowanej przez uczniów z Gimnazjum. Dodatkową atrakcją okazały się zabawy i konkursy przygotowane przez p.Lizoń, podczas których można było zdobyć drobne nagrody. Śmiechu i dobrego humoru nie brakowało :)
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za organizację dyskoteki. Z niecierpliwością czekamy na następną!

Dyskoteka SP 25.10.2012 - fotoBiatlon w L’ubotinie 2012

 

18 października 2012 roku grupa naszych gimnazjalistów i uczniów ze szkoły podstawowej wzięła udział w Biatlonie, którego organizatorem była Zakladna Szkola w L’ubotinie. Słowacy przyjęli nas jak zwykle bardzo ciepło chociaż temperatura na dworze nie była zbyt wysoka - zwłaszcza o godzinie dziesiątej gdy rozpoczęły się zawody.
W programie był bieg na dystansie 1500m dla dziewcząt i 2000m dla chłopców, strzelanie z wiatrówki w leżeniu, rzut granatem do celu, wyznaczanie azymutu, trafianie z pompy strażackiej wodą do celu.
Dla naszych uczniów były to nie lada zawody, na których świetnie się bawili, zdobyli czołowe lokaty i puchary i skosztowali pysznej słowackiej zupy z kociołka.

Zawody biatlonowe 2012 - fotoSzkolny konkurs plastyczny na LOGO Gimnazjum im. Straży Granicznej II RP w Muszynie

W związku z planowanymi uroczystościami nadania imienia Straży Granicznej II RP Gimnazjum w Muszynie, zostaje ogłoszony szkolny konkurs plastyczny na LOGO Gimnazjum.

Zasady konkursu:
1.Prosta forma
2.Ograniczona liczba kolorów – do 3 maksymalnie (im mniej tym lepiej)
3.Symbol powinien kojarzyć się pozytywnie (bez motywów kompozycji spadającej)
4.Znak i tekst potraktować należy oddzielnie (nie mogą na siebie nachodzić)
5.Należy brać pod uwagę możliwość zmniejszenia znaku do 2x2 cm (pole) – logo nie może mieć drobnych elementów
6.Należy unikać cieniowania oraz cienkich konturów (obrysów)
7.Format: pole projektu 10x10 (15x7 itp) na formacie A4
8.Technika: dowolna w tym dopuszcza się techniki komputerowe
9.Termin: do 30 listopada 2012 r.

Głównym koordynatorem konkursu jest Pani mgr Krystyna Tomasiak.
Bliższych informacji związanych z konkursem można zasięgnąć również w bibliotece szkolnej.
Zapraszamy!Nauczyciel z pasją!!!Dnia 15 października 2012 r. w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Sali Fontany odbyła się konferencja pod hasłem „Nauczycielskie pasje inspiracją dla uczniów”.
Spośród nauczycieli województwa małopolskiego wyłoniono dziesięciu pasjonatów, którzy przygotowali prezentacje swoich pasji i zamiłowań w dziedzinie: przedmiotów artystycznych, zawodowych, matematyki, przyrody, języków obcych, działalności charytatywnej oraz prezentacje aktywności sportowej. Wśród wyróżnionych nauczycieli znalazła się aż dwójka nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie: Pani mgr Krystyna Tomasiak - plastyk oraz Pan mgr inż. Bartłomiej Tokarczyk - instruktor modelarstwa. Konferencję prowadziła Pani mgr Elżbieta Lęcznarowicz, a gościem honorowym omawiającym „Wpływ pasji nauczycieli pasjonatów na wybór drogi życiowej młodych ludzi” był dyrektor Teatru Ludowego, poseł RP Pan Jerzy Fedorowicz. W I części konferencji zaprezentowano: zespół taneczny, zespół muzyczny, plastykę, florystykę, elektronikę, natomiast w II : matematykę, język polski i chiński, modelarstwo, działalność charytatywną oraz szachy.

Pani Krystyna Tomasiak w swojej prezentacji rozwinęła myśl Margaret Fuller „Jeśli posiadasz wiedzę, pozwól, by inni mogli od niej zapalić swoje świece”. Zwróciła uwagę na to, jak ogromną inspiracją do pracy artystycznej ucznia jest bezpośredni kontakt z dziełem nauczyciela. To szacunek, wspólne zamiłowania, wzajemne zrozumienie, tworzą specyficzny klimat, rodzi się szczególna więź – wtedy zwykły nauczyciel staje się mistrzem a młody człowiek niesie swe zamiłowania gdziekolwiek przyjdzie mu żyć. Prezentując swoje prace i opowiadając o swojej pasji przedstawiła wybitnie utalentowaną uczennicę Justynę Hnatiuk – ubiegłoroczną stypendystkę Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie, tegoroczną stypendystkę Almanachu Muszyny oraz stypendystkę Krajowego Funduszu Pomocy Dzieciom w Warszawie - laureatkę konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych. Justyna jako jedyna reprezentantka uczniów opowiedziała o swojej ośmioletniej przygodzie ze sztuką, prezentując dziewięć swoich prac plastycznych. Zwróciła uwagę na to jak ważną rolę w jej edukacji odegrały zajęcia dodatkowe.

Pan Bartłomiej Tokarczyk swoją przygodę z modelarstwem rozpoczął w wieku 12 lat, a sukcesy sportowe stały się inspiracją do kontynuowania przygody z modelarstwem. Udokumentował fotografiami swoją pracę z młodzieżą uzdolnioną, wśród której znalazł się pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Maciej Paluszek. Ogromną atrakcją było również zaprezentowanie modeli rakiet sportowych oraz makiety polskiej rakiety METEOR. Ogromną rolę kół modelarskich docenił polski kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski odwiedzając dwukrotnie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. To właśnie od modelarstwa zaczęła się jego pasja lotnicza.
Pan Tokarczyk, zwrócił uwagę na to jak modelarstwo skutecznie przyczynia się do rozwoju myślenia technicznego i motywuje młodych ludzi do podejmowania studiów w kierunkach technicznych. Modelarstwo to odskocznia od problemów, to dodatkowa praca, dzięki której młodzi ludzie znajdują zajęcie poza lekcjami, budując swoje charaktery oraz poznając siebie poprzez sportowe zmagania.
Konferencję podsumowała Pani doc. dr Teresa Olearczyk omawiając rolę nauczyciela – mistrza w kreowaniu sukcesów ucznia. Podczas wykładu zwróciła uwagę na szczególną rolę placówek wychowania pozaszkolnego w których to młodzi ludzie mogą zaistnieć i rozwijać swoje pasje.

Na zakończenie Pani Elżbieta Lęcznarowicz z okazji święta Edukacji Narodowej życzyła wszystkim sukcesów zawodowych dużo szczęścia, radości której źródłem jest pasja nauczania.

Nauczyciel z pasją - fotoPierwsza zbiórka Skautów Europy w ZSP w MuszynieSobotnia zbiórka Skautów Europy zgromadziła 20 uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Muszynie.
Pierwsze godziny zajęć pokazały, że w grze harcerskiej liczy się przede wszystkim zapał, refleks i wola walki.
Kluczowe jest współdziałanie w grupie, dlatego też powstały 3 zastępy, które będą się przygotowywać do 3-dniowego wyjazdu w terminie 9-11 listopada.
Szef każdej grupy czyli zastępowy, będzie miał prawo nosić proporzec z wybranym przez chłopców zwierzęciem, stanowiącym nazwę zastępu.
Pozostało już tylko kilka tygodni żeby zmierzyć się ze skautami z Gorlic i Nowego Sącza w umiejętnościach: gotowania na ogniu, posługiwania się mapą, udzielania pierwszej pomocy itp.
Ciekawostką okazała się mapa wydrukowana na materiale wyglądającym jak papier, który nie pozwalał się rozerwać i był wodoodporny.
Czuwaj! Tym okrzykiem pozdrawiają się skauci w Polsce, a wspólne mundury można spotkać od Portugalii aż po Ukrainę.

Piotr Synowiec, szczepowy I szczepu krakowskiego.

P.S.
Chętnych do włączenia się w działalność harcerską prosimy o kontakt z Dyrektorem Szkoły Panem Andrzejem Gancarzem.
Więcej informacji o działalności skautów można znaleźć pod adresem: www.skauci-europy.pl

Pierwsza zbiórka Skautów Europy w ZSP w Muszynie - foto

Zdjęcia ze zbiórki cd


 

XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny12.10.2012r. odbył się XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny. W Biegu wzięły udział dzieci Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Andrzejówce i Szkoły Podstawowej w Powroźniku.
Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych: dzieci z zerówki- 28 startujących, dzieci z klas pierwszych-26 osoby, klasy drugie- 30 osób, klasy trzecie- 44 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 45 zawodniczki i chłopcy z klas IV-VI- 48 zawodników. W sumie w zawodach wystartowało 221 osób.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 100m dla najmłodszych - do 1000m dla najstarszych. Przeprowadzony został na ulicy Słonecznej, a meta biegu umiejscowiona była na bieżni stadionu piłkarskiego.
Wyniki XVII Biegu Ulicznego:
Klasy „0”:
1 miejsce- Podgórni Elżbieta /Andrzejówka/
2 miejsce- Stec Adrian
3 miejsce- Gruca Oliwier
4 miejsce- Franczyk Paulina
5 miejsce- Wachna Natalia
6 miejsce- Prusak Cyprian /Andrzejówka/
Klasy „1”
1 miejsce- Stróżyk Marcel
2 miejsce- Kantor Daniel
3 miejsce- Sroka Zuzia
4 miejsce- Popek Marysia
5 miejsce- Multarzyńska Karolina
6 miejsce- Multarzyńska Amelia
Klasy „2”
1 miejsce- Hopej Ola
2 miejsce- Cisowski Paweł
3 miejsce- Maślanka Adam
4 miejsce- Wróbel Marysia
5 miejsce- Buliszak Gabrysia
6 miejsce- Gościńska Marysia
Klasy „3”
1 miejsce- Prusak Daria /Andrzejówka/
2 miejsce- Ruchała Mateusz
3 miejsce- Łukasik Emilka
4 miejsce- Hopej Szymon
5 miejsce- Ojrzanowski Antek
6 miejsce- Kowalczyk Ania
Dziewczęta klasy „4-6”
1 miejsce- Karczewska Paulina
2 miejsce- Głąb Weronika /Powroźnik/
3 miejsce- Skwarczowska Justyna
4 miejsce- Cisowska Paulina
5 miejsce- Mikusz Gabrysia
6 miejsce- Buszek Justyna

Chłopcy klas „4-6”
1 miejsce- Bajtel Adrian
2 miejsce- Krzak Norbert /Powroźnik/
3 miejsce- Boczek Patryk
4 miejsce- Tomasiak Daniel /Powroźnik/
5 miejsce- Prusak Kuba
6 miejsce- Jarecki Piotr

Najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii otrzymało medale, puchary, dyplomy, najlepsza szóstka- nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wrażeń, walki fair play i kondycji.


XVII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza - fotoSpotkanie z okazji Dnia Nauczyciela12 października 2012 roku w świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie oraz rodzice. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek - ciasteczko, kawę i herbatę, a całą uroczystość uświetnił piękny, urozmaicony i wesoły program artystyczny. Przygotowali go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Muszynie. Po części artystycznej młodzież i rodzice złożyli życzenia dla nauczycieli obdarowując ich kwiatami i laurkami. Życzenia przesłał również Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jan Golba. Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.

Dzień Nauczyciela 2012 - fotoXXVII Rajd im. Romana Nitribitta22 września 2012r. wzięliśmy udział w corocznym rajdzie jesiennym dla szkół zorganizowanym przez PTTK Oddział w Krynicy – Zdroju. Malowniczym odcinkiem żółtego szlaku biegnącego wokół Krynicy dotarliśmy przez Jaworzynkę i Przełęcz Krzyżową na Czarny Potok, gdzie przy ognisku zaprezentowaliśmy swój program artystyczny. W kategorii klas podstawowych zajęliśmy III miejsce. Mateusz Hojniak otrzymał II nagrodę za wykonanie piosenki turystycznej „Krajka”.

Rajd Nitribitta 2012Rajd gimnazjalny 2012W czwartek 27 września 2012 roku odbył się tradycyjny rajd gimnazjalny. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie klas I i II muszyńskiego gimnazjum. Trasa tegorocznego rajdu prowadziła do gospodarstwa agroturystycznego „Rumcajsówka” na Jasieńczyku. Odległość jaką musieli przemierzyć uczestnicy rajdu była niemała, ale ciepło i piękna pogoda zachęcały do pokonania takiej trasy. Niektórzy po raz pierwszy mogli podziwiać te zakątki Muszyny i Złockiego.
Po przybyciu na miejsce rozpoczęły się wspólne gry i zabawy, które przygotował Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem opiekunki Pani Anny Zasadni. Miłym akcentem i dużą niespodzianką było przybycie z krótką wizytą na miejsce pikniku Pana Dyrektora Andrzeja Gancarza oraz Pani V-ce Dyrektor Janiny Dziedziny. Wszyscy mieli okazję na lepszą integrację, poprzez wspólne rozmowy, zabawy oraz wspólne pieczenie kiełbasek.
Cieszy, że tradycja integracyjnego rajdu gimnazjalnego jest podtrzymywana, ponieważ podczas takich imprez możemy miło spędzić czas, porozmawiać o własnych sprawach i lepiej się poznać.

Rajd gimnazjalny 2012WYMIANA MIĘDZYNARODOWA W POLSCE I NA SŁOWACJI – WRZESIEŃ 2012r.Po czerwcowej wizycie w Niemczech nadszedł czas na przyjęcie partnerów z Niemiec w Polsce i na Słowacji. Z niecierpliwością czekaliśmy na tę wizytę mając nadzieję, że uczniom z Niemiec spodoba się u nas tak samo jak nam spodobało się u nich. Powitaliśmy my ich bardzo ciepło późnym wrześniowym wieczorem na rynku w Muszynie. Jednym z punktów programu wymiany było zwiedzanie Bardejova i Bardejovskich Kupeli, a następnie organizatorzy ze Słowacji (Gimnazjum im. Leonarda Stockela) zabrali nas na spływ Dunajcem.  Piątek był szczególnym dniem, ponieważ w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Panią Sekretarz Katarzyną Rymarczyk – Wajdą, która pogratulowała nam tak wspaniałej współpracy i życzyła dalszych sukcesów na tym polu nadmieniając, że sama brała udział w podobnej wymianie we Francji. My z naszym Panem Dyrektorem i Panią Agnieszką Skrobacką przygotowaliśmy pożegnanie dla Pani Helen Menzies z Niemiec, która odchodzi na emeryturę. Był pokaz zdjęć z poprzednich wymian, występy wokalne oraz ciastko i kawa dla wszystkich uczestników spotkania. Zwiedzanie Muszyny zaczęliśmy od Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego, następnie udaliśmy się na Basztę, na Zapopradzie oraz do Ogrodów Sensorycznych, które wszystkim się bardzo podobały. Po obiedzie w szkolnej stołówce wyjechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę. W niedzielę zwiedziliśmy Obozy koncentracyjne w Oświęcimiu i Brzezince, co dla wszystkich było bardzo mocnym przeżyciem zobaczyć na własne oczy świata terroru i ludobójstwa dokonanego na 1,1 miliona ludzi przez nazistów. Wieczorem odbyliśmy spacer po Kazimierzu, żydowskiej dzielnicy Krakowa oglądając z zewnątrz synagogi, cmentarze oraz miejsca pamięci Żydów wymordowanych w czasie okupacji nazistowskiej. Kolejne dwa dni upłynęły na poznawaniu historii Krakowa zaczęliśmy od Podziemnego Muzeum Sukiennice, w którym to odbyliśmy podróż w czasie. Wykorzystano tam liczne nowoczesne techniki multimedialne, np. urządzenia holograficzne do prezentacji rekonstrukcji budynków, mające stworzyć w muzeum atmosferę pozwalającą wczuć się w Kraków sprzed siedmiuset lat. Udaliśmy się też do kolejnego Muzeum – Fabryki Schindlera, gdzie mogliśmy zobaczyć Kraków z czasów okupacji nazistowskiej a także dowiedzieć się więcej o życiu Oskara Schindlera. Zobaczyliśmy Uniwersytet Jagielloński, Wawel oraz Smoka Wawelskiego. W ostatni wieczór  wdychając atmosferę Krakowa pospacerowaliśmy wspólnie po Krakowskim rynku. We wtorek kontynuowaliśmy zwiedzanie Krakowa, aby następnie pożegnać nowych przyjaciół z łezką w oku obiecując sobie nawzajem utrzymywanie kontaktu i rychłe spotkanie.
AS

Wymiana międzynarodowa w Polsce i na Słowacji - wrzesień 2012 - foto25 program wymiany młodzieży z Muszyny i Unny (RFN)Dnia 14 września 2012r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Muszynie odbyło się spotkanie przedstawiciela Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Pani Sekretarz Katarzyny Rymarczyk - Wajdy z uczniami trzech szkół: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie, Ernst - Barlach Gymnazium w Unnie (RFN) oraz Gimnazjum im. Leonarda Stockela w Bardejovie (Słowacja) biorącymi udział w wymianie międzynarodowej pod hasłem „Korzenie Europy – odkrywanie ludów i ich tradycji”.
Pani Sekretarz przywitała gości, pogratulowała tak prężnej współpracy życząc dalszych sukcesów na tymże polu oraz powodzenia w utrzymywaniu więzi między uczniami z różnych krajów. Nie zapomniała również o podarunkach zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów.
Warto również wspomnieć, że podczas tego spotkania Dyrektor ZSP w Muszynie Andrzej Gancarz zaznaczył, że jest to już 25 program realizowany wspólnie przez młodzież z Unny i Muszyny. Następnie pożegnał długoletnią organizatorkę i prekursorkę tejże wymiany po stronie niemieckiej Panią Helen Menzies - Esskuchen, która w przyszłym roku przechodzi na emeryturę i nie będzie już brała w niej udziału. Całość spotkania została okraszona słodkim poczęstunkiem oraz wokalnymi występami uczniów ZSP. Tegoroczny program był dofinansowane przez Fundację Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży. Koordynatorem i tłumaczem spotkania była Pani Agnieszka Skrobacka, która od 2 lat zajmuje się organizacją wymiany polsko – niemiecko – słowackiej.

Wymiana międzynarodowa wrzesień 2012 - fotoInauguracja roku szkolnego 2012/2013W poniedziałek 3 września 2012r. rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny 2012/2013. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie rozpoczęli go od Mszy Św. Następnie w szkole odbyły się akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Podczas akademii do zgromadzonych zwrócił się Pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz, przedstawiając plan działań na nowy rok szkolny. Dyrektor prosił również aby każdy wyznaczył sobie własne zadania i konsekwentnie je realizował.
- W tym roku szkolnym czeka nas wiele zadań, wydarzeń i inwestycji.
Powstaje plac zabaw dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w ramach projektu „Radosna Szkoła”, przystępujemy do pilotażu programu „Cyfrowa Szkoła” , rozwijana jest współpraca polsko-słowacka poprzez złożenie wspólnego projektu, którego realizacja planowana jest od marca 2013 roku. Na wiosnę planowany jest remont związany z termoizolacją budynku szkoły podstawowej (nowa elewacja, wymiana okien i grzejników). W tym roku szkoła podstawowa będzie obchodziła 25-lecie nadania imienia Kurierów Sądeckich, a gimnazjum czeka nadanie imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej, które to uroczystości zaplanowano na 1 lutego 2013 roku – mówił Dyrektor.
Podczas akademii uczczono minutą ciszy pamięć tych, którzy poświęcili swe życie dla ojczyzny podczas II wojny światowej.
Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim dobrego, pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.
 


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak