Portal - Muszyna
Strona główna / Aktualności / archiwum2014/2015
Niedziela - 31 maja 2020 Anieli, Feliksa, Kamili     "Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których największym jest szacunek". Daniel Defoe
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Dziennik elektroniczny
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
REKRUTACJA 2020/2021
Klasy integracyjne
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
polski
Archiwum 2014/2015


Kultywujemy zwyczaje naszego regionu.W czerwcu odbyła się Biesiada Muszyńsko-Lubotińska. Podczas spotkania przedstawiono obrzęd chrztu i wesela muszyńskiego. Mieliśmy okazję obejrzeć tańce regionalne i zaśpiewać biesiadne piosenki. Goście z Lubotina także zaprezentowali tradycje swojego regionu. Uczniowie klasy piątej przygotowali inscenizację legendy „O Bartłomieju, co ludzi leczył”. Na biesiadnym stole nie zabrakło regionalnych potraw. Takie spotkania pomagają pielęgnować dawne zwyczaje.

Biesiada Muszyńsko-Lubotińska - foto


Wycieczka drugich klas do SandomierzaPierwszego czerwca, akurat w dzień dziecka klasy drugie pod opieką pani Iwony Bach- Buliszak, pani Marzeny Marmuszewskiej oraz pani Magdaleny Lelito pojechały na dwudniową wycieczkę szkolną do pięknego Sandomierza. Pierwszą z atrakcji było odwiedzenie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce. Odwiedziliśmy również Koziołka Matołka przejeżdżając przez Pacanów. Pogoda była wspaniała, co polepszyło nasze humory w czasie spaceru po Sandomierzu. Pani Przewodnik, która towarzyszyła nam w czasie zwiedzania miasta w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam jego historię. Również interesującą częścią naszej wycieczki było przejście podziemiami Sandomierza. Oczywiście bardzo ważny punkt planu naszej wycieczki stanowił nocleg w ośrodku wypoczynkowym. Było bardzo wesoło, integrowaliśmy się do 22:00... Jak można się domyśleć nasi opiekunowie bardzo ciekawie spędzili noc :) Odwiedziliśmy również późnorenesansowy Zamek w Baranowie Sandomierskim i poznaliśmy jego długie dzieje. Nie jeden z nas chciałby tam zamieszkać. Podsumowując: wycieczkę uważamy za naprawdę udaną, słońce jak i świetne humory nie opuszczały nas przez te dni :)
Zuzia PeregrymKONKURS "MISTRZ ENGLISH ADVENTURE" 2015Już po raz ósmy spotkaliśmy się w szkole w Muszynie, aby wziąć udział w konkursie dla klas III "Mistrz English Adventure", przygotowanego i przeprowadzanego co roku przez p.Marzenę Lizoń. Grupa 15 uczniów wyłonionych z etapu szkolnego, rywalizowała o tytuł najlepszego ucznia w naszej gminie. Zakres materiału obejmował treści zawarte w podręczniku "English Adventure I-III" oraz "Footprints I-III".
I miejsce: Roksana Majda (SP Powroźnik)
II miejsce: Bartosz Smyda (SP Powroźnik)
III miejsce: Dagmara Tokarz (SP nr 1 Muszyna)
Wyróżnienie: Julia Kurzawska (SP nr 1 w Muszynie)
oraz Emilia Polańska (SP Powroźnik)

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła p.dyrektor Janina Dziedzina.
Do zobaczenia za rok!!!

KONKURS "MISTRZ ENGLISH ADVENTURE" 2015 - fotoEkologiczne święta


Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, obchodzimy w naszej szkole ekologiczne święta: Święto Polskiej Niezapominajki i Światowy Dzień Ochrony Środowiska.
3 czerwca młodzi przyrodnicy klas piątych zaprosili szkolną społeczność do ekologicznej zabawy. Podczas inscenizacji : Przygody leśnego krasnala” i „Przebudzenie” zastanawialiśmy się nad problemem globalnego zanieczyszczenia środowiska, nad tym, co możemy zrobić, by uczynić świat piękniejszym.

Uczniowie realizujący projekt pod hasłem: „Znajdź właściwe rozwiązanie” uświadomili nam, że my ludzie, też jesteśmy cząstką przyrody, a nasze życie i zdrowie zależy od stanu otaczającego środowiska i od naszych zachowań i wyborów. Uczniowie zaprezentowali przygotowane plakaty i ulotki o tematyce antynikotynowej.

Ekologiczne święta - foto


Międzynarodowy Dzień Dziecka w Lubotinie 2015r.


2 czerwca 2015r. na zaproszenie partnerskiej szkoły słowackiej uczniowie klasy 6b wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka w Lubotinie. Tradycyjnie, z okazji święta wszyscy uczniowie tamtejszej szkoły uczestniczą w pikniku sportowym. Na zakończenie gier i zawodów sportowych wszyscy zajadają się pysznym gulaszem, który od rana gotuje się w wielkich kotłach przy szkole.

Dzień Dziecka w Lubotinie - fotoDzień Dziecka w klasie 5bDzień Dziecka w klasie 5b zaplanowałam dość aktywnie . Wybraliśmy się do Krynicy, spacerkiem przez Deptak na pyszne lody po czym udaliśmy się do "KUŹNI KOŁODZIEJA", którego właścicielem jest znany i bardzo sympatyczny polski bokser Paweł Kołodziej. Specjalnie dla nas przeprowadzony został 1,5 godzinny trening ogólnorozwojowy z podstawowymi elementami boksu. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki dzielnie ćwiczyły ciosy proste, haki i sierpowe. Mam cichą nadzieję , że poznane elementy nie będą wykorzystywane w Szkole. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za tak miłe spotkanie i za upominki , które dostał każdy Uczeń w postaci ołówków, toreb lnianych i koszulek z logo KUŹNIA KOŁODZIEJA. My za to odwdzięczyliśmy się Rafaello oraz dużym plakatem na którym było podziękowanie, zdjęcie Pawła Kołodzieja z podpisami wszystkich uczniów klasy 5b. Wszyscy zmęczeni ale z uśmiechem na twarzy udaliśmy się w drogę powrotną do Muszyny. Panu Pawłowi życzymy powodzenia i samych sukcesów w dalszej karierze sportowej.

Spotkanie z Pawłem Kołodziejem - foto


Festiwale Języka Angielskiego28 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej odbył się II Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie klas IV-VI, którzy wzięli udział w następujących konkurencjach:
- piosenka anglojęzyczna
- prezentacja wykonanej mapy
- prezentacja przygotowanej flagi
- prezentacja multimedialna - ciekawostki.
Wyniki festiwalu przedstawiają się następująco:
I miejsce - klasa IVa
II miejsce - klasa VIa
III miejsce - klasa Va
Każda klasa dostała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Organizatorem festiwalu byli nauczyciele uczący języka angielskiego.

Wcześniej w marcu nasza szkoła tradycyjnie zamieniła się w Szmaragdową Wyspę, pełną legend, wierszy, muzyki i symboli irlandzkich, a na każdym kroku widać było kolor zielony. To Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne.17 marca Irlandczycy na całym świecie nie tylko upamiętniają patrona swego kraju, ale także witają budzącą się wiosnę.
Uczniowie klas 3 oraz klasy 4b, uczęszczający na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany przez p. Lizoń.
Rozstrzygnięty został również konkurs na "najładniejszy" zielony strój oraz najciekawszy zielony kapelusz Leprechauna.
I miejsce - Zuzanna Łęczycka (klasa 3a)
II miejsce - Arkadiusz Olszak (klasa 3a)
III miejsce - Maria Popek (klasa 3a)
Najładniejszy kapelusz: Zuzanna Sroka (klasa 3a)
Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Świętego Patryka oraz Festiwalu Kultury Krajów Anglojęzycznych bardzo serdecznie dziękujemy!! Zapraszamy za rok!!

Festiwal kultury krajów anglojęzycznych - foto

Festiwal kultury krajów anglojęzycznych i Dzień Św. Patryka - foto


Zlot Młodzieży na Jaworzynie Krynickiej połączony z akcją „Czyste góry”


W minioną sobotę 16.05.2015r. wzięliśmy udział w kolejnym rajdzie zorganizowanym przez PTTK Oddział w Krynicy – Zdroju. Prawdziwie wiosenna słoneczna pogoda pozwoliła nam cieszyć się pięknem budzącej się do życia przyrody. W drodze na Jaworzynę Krynicką zbieraliśmy śmieci zalegające na trasie przy zielonym szlaku od strony Muszyny. Na mecie rajdu obie nasze drużyny ambitnie walczyły o zwycięstwo w konkursie wiedzy o Krynicy, Beskidzie Sądeckim i znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. W kategorii szkół podstawowych zdobyliśmy II miejsce. Drużyna w składzie: Dominika Matiaszek, Eleni Pasiut, Angelika Turek otrzymała nagrody za II lokatę w kategorii drużynowej.

Zlot na Jaworzynie Krynickiej 2015 - foto


 NIEZWYKŁA PODRÓŻ W CZASIE!!!


14 maja bieżącego roku szkolnego mieliśmy okazję odbyć niezwykłą podróż w czasie. Znaleźliśmy się w starożytnej Grecji. Było to możliwe dzięki prezentacji projektu edukacyjnego pt. „ W mitologicznym kręgu”. Bogowie Olimpu opowiadali nam swoją historię. Mogliśmy pogłębić wiedzę o tym, co inspirowało starożytnych artystów. Nie zabrakło także boskiej ambrozji. Młodzi aktorzy z klasy 5b opowiedzieli nam historię pewnego jabłka, a uczniowie klasy 5a pokazali dzieje pyszałkowatego i nazbyt gadatliwego Syzyfa.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy na temat wierzeń starożytnych ludzi.

Mitologia 2015 - foto


70 rocznica zakończenia II wojny światowej - lekcja historii regionalnej.Okrągłą rocznicę zakończenia najokrutniejszej i najstraszniejszej wojny w historii świata uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią.
W części artystycznej przygotowanej przez panią Iwonę Bach-Buliszak, panią Monikę Faron i młodzież wzięli udział nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Podczas tegorocznej akademii oprócz wiedzy dotyczącej II wojny światowej uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi losów Muszyny i jej mieszkańców w czasie II wojny światowej. Przygotowana prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom fakty dotyczące początku wojny w Muszynie, życia ludności pod okupacją niemiecką, działalności ruchu oporu w naszym mieście, tajnego nauczania, postaci, które angażowały się w działalność konspiracyjną, zagłady ludności wyznania mojżeszowego oraz wyzwolenia Muszyny. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów zdjęcia Muszyny z czasów wojny, działaczy podziemia oraz niemieckich żołnierzy na naszym terenie.
Dyrektor ZSP pan Andrzej Gancarz, w krótkim wystąpieniu podkreślił tragizm i okrucieństwo wojen, ich skutki oraz zagrożenie jakie niosą ze sobą zbrodnicze ideologie: faszyzm i komunizm.
Akademię uświetniły utwory na bardzo wysokim poziomie w wykonaniu zespołu wokalno –instrumentalnego prowadzonego przez panią Monikę Faron. Usłyszeć można było uczniów wykonujących ballady Bułata Okudżawy: „Buty” oraz „Trzy miłości”. Wykonawcami byli: Gabriela Pyrć, Katarzyna Domek, Patrycja Piwowar, Natalia Chmielowska oraz Michał Bajorek.

Majowa akademia - foto


Pokaz ZUMBYW dniu 16.04.2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie odbył się pokaz ZUMBY, którą poprowadziła dla Uczennic Gimnazjum Renata Krzaczkowska - instruktor ZUMBY. Zajęcia okazały się niezwykle dynamiczne, energiczne z dużą dawką uśmiechu na twarzach dziewcząt. Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy gościć w Naszej Szkole Panią Renatę.

Pokaz Zumby - foto


Sukces gimnazjalistów z Muszyny w finale regionalnym konkursu „Zawód nie zawodzi”


28 kwietnia w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie odbył się jedne, z trzech finałów regionalnych III edycji konkursu promującego zawody techniczno- informatyczne „Zawód nie zawodzi”.
Uczniowie z pobliskich gimnazjów po szkolnych eliminacjach przystąpili do etapu regionalnego, sprawdzając swoją wiedzę w trzech, wybranych obszarach konkursowych: informatycznym, motoryzacyjnym i gastronomicznym.
Zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatora- Humaneo oraz partnerów: Inventum oraz Toyotę Kobos Nowy Sącz. W dniu finału w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie nie zabrakło atrakcji. Gimnazjaliści mogli poznać profile kształcenia także od praktycznej strony.
Listę najlepszych poszczególnych obszarów konkursowych prezentujemy poniżej.
Obszar informatyczny
MIEJSCE I: Paula Czachura, ZSP Gimnazjum w Powroźniku
MIEJSCE II: Konrad Helak, ZSP Gimnazjum w Muszynie
MIEJSCE III: Mateusz Gawlak, ZSP Gimnazjum w Powroźniku
Obszar motoryzacyjny
MIEJSCE I: Eryk Długosz, ZSP Gimnazjum w Muszynie
MIEJSCE II: Kamil Skalniak, ZSP Gimnazjum w Muszynie
MIEJSCE III: Kacper Sosnowski, ZSP Gimnazjum w Powroźniku
Obszar gastronomiczny:
MIEJSCE I: Joanna Miejska, ZSP Gimnazjum w Muszynie
MIEJSCE II: Dorota Lech, ZSP Gimnazjum w Muszynie
MIEJSCE III: Ewa Miazga, ZSP Gimnazjum w Powroźniku
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Kolejne finały regionalne odbędą się 29 kwietnia - w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej oraz 30 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej. Wielki finał dla zwycięzców z wszystkich regionów będzie miał miejsce 22 maja w ZSTI w Mszanie Dolnej. Obszarem konkursowym będą zasady savoir vivre. Patronem finału jest Akademia Dyplomacji i Wizerunku.
Organizatorem Konkursu jest stowarzyszenie Humaneo: www.humaneo.pl


"Zawód nie zawodzi 2015" - foto


Wycieczka do rezerwatu lipowego „Obrożyska”Rezerwat „Las Lipowy Obrożyska” został utworzony w 1919r. na zboczach góry Mikowa na terenie Muszyny w celu zachowania fragmentu lasu będącego pozostałością pierwotnych lasów modrzewiowo-lipowych w Karpatach. Obecnie zajmuje on powierzchnię 100,38 ha. Najstarsze drzewa osiągają tutaj ponad 200 lat. Świetlisty, stary las z niewielka domieszką innych gatunków stanowi jeden z największych skarbów Popradzkiego Parku Krajobrazowego.
23.04.2015r. (czwartek) 16 członków koła LOP i SKKT wyruszyło wraz z opiekunami panią Urszulą Drozd i Anną Zielińską ścieżką przyrodniczą przez rezerwat. Pogoda sprzyjała wędrówce. Słońce mocno przygrzewało pomiędzy bezlistnymi jeszcze drzewami oświetlając wspaniałe kobierce wiosennych kwiatów. Uczniowie rozpoznawali poznane wcześniej na kółku przyrodniczym rośliny przygotowując się w ten sposób do konkursu przyrodniczego. Żal było tylko, że stawek na szczycie, który kilka lat temu był miejscem rozmnażania płazów (traszka karpacka, kumak górski) obecnie zupełnie wysechł. To była pierwsza wycieczka SKKT po przerwie zimowej, krótka, ale bardzo udana.

Obrożyska kwiecień 2015 - foto


Realizacja projektu „Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę”.

 

Po raz kolejny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie realizuje projekty współfinansowane przez Fundusz Partnerstwa Kropli Beskidu. W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt „Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę”. W ramach projektu zmodernizowano infrastrukturę wodną w budynku szkoły (wymiana baterii umywalkowych i prysznicowych) oraz systematycznie monitorowano zużycie wody. Na lekcjach biologii odbyły się zajęcia dotyczące oszczędzania wody w szkole i w domu mające na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej i promowanie postaw pro-środowiskowych wśród uczniów. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne obejmujące zasady oszczędzania wody. W ramach konkursu na najciekawszy plakat dotyczący oszczędzania wody uczniowie przygotowali ekspozycję w sali biologicznej oraz korytarzu szkolnym. Przygotowano również ulotki, plakaty i tablicę informacyjną promującą realizowany projekt.
Projekt zakłada nie tylko poprawę oszczędności wody w budynku szkoły, ale również jest ciekawą porcją wiedzy kierowanej do uczniów.

"Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę" - foto
 


ŚWIĘTA WIELKANOCNE NA POGRANICZU


Z okazji Świąt Wielkanocnych zaprzyjaźnione szkoły polska – z Muszyny i słowacka – z Lubotina gościły grupy szkolne na akademiach poświęconych tradycjom świątecznym.
24 marca dzieci z klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 1 w Muszynie uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Domu Kultury w L’ubotinie, na których wspólnie z dziećmi słowackimi malowały woskiem pisanki, robiły zajączki z ziaren jęczmienia, wykonywały kurczaczki z biszkoptów i nutelli, malowały kartki wielkanocne.
31 marca grupa słowacka gościła w Muszynie gdzie uczestniczyła w akademii szkolnej poświęconej tradycjom świątecznym naszych sąsiadujących narodów. Po prezentacji wspólnie z uczniami klasy 5a udały się do Muzeum Regionalnego w Muszynie gdzie spotkały się z miejscowymi artystkami- panią Kosibą i panią Gałuś. Panie pokazywały jak wykonać w prosty, ale ciekawy sposób ozdoby świąteczne- koszyczki, jajka, tacki, kwiatki do wazonów.
Ciekawa forma warsztatowa bardzo urozmaica spotkania grup polsko- słowackich, na których dzieci nie tylko uczą się nowych technik plastycznych, ale przede wszystkim mają możliwość kontaktowania się z uczniami słowackimi, poznają inne tradycje i zwyczaje i aktywnie spędzają czas.

"Wielkanoc na pograniczu 2015" - foto
OLIMPUSEK 2015


W ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK startowało 4835 uczniów klas I, 5473 uczniów klas II, 4826 uczniów klas III. W naszej szkole 8 stycznia 2015 r. z zadaniami konkursu zmierzyło się 20 uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zaprezentowali oni wysoki poziom wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, społeczno – przyrodniczej i matematycznej. 

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:
KLASA I 
MAJA KEKLAK: 12 miejsce

KLASA II
MIRIAM KEKLAK: 9 miejsce
ANNA WRÓBEL: 14 miejsce
JAKUB ZACZYK: 16 miejsce
ADAM DŁUGOSZ: 18 miejsce
JAKUB PRZYBYLSKI: 24 miejsce
MAGDALENA MICHALIK: 27 miejsce
OLIWIER GRUCA: 28 miejsce
JAKUB KIERZEK: 29 miejsce
AMELIA GRUCA: 33 miejsce
WIKTORIA HOJNIAK: 35 miejsce

KLASA III
JULIA KURZAWSKA: 12 miejsce
OLIWIA WIŚNIA: 13 miejsce
ALEKSANDRA BULISZAK: 13 miejsce
KAROLINA WÓJCIK: 19 miejsce
JULIA KOBAN: 19 miejsce
DANIEL KANTOR: 26 miejsce
BARTOSZ FLIEGER: 31 miejsce
MARIA POPEK: 33 miejsce
ZUZANNA ŁĘCZYCKA: 35 miejsce

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy!REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE MŁODYCH 2015REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE MŁODYCH
Muszyna 04 - 06.03.2015


„Nie bój się wziąć do siebie Jezusa…”


Środa 04.03.
08.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży Gimnazjum.
09.30 - Spotkanie z Chrystusem
10.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży Liceum i Techn. 
11.00 - Spotkanie z Chrystusem
11.00 - Msza św. z nauką dla dzieci.

Czwartek 05.03. 
08.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży Gimnazjum.
09.30 - Spotkanie z Chrystusem
10.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży Liceum i Techn. 
11.00 - Spotkanie z Chrystusem
11.00 - Nauka dla dzieci.

Piątek 06.03. Dzień spowiedzi
08.00 - Spowiedź dla Gimnazjum.. /do godz.09.00/ 
09.00 - Msza św. z nauką dla Gimnazjum /przerwa w spowiedzi/.
10.00 - Spowiedź św. dla Lic. i Techn. /do godz.11.00/
11.00 - Msza św. z nauką dla Liceum i Technikum 
14.30 - Spowiedź dla dzieci /do godz. 15.30/
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci /Ks. z Parafii/
19.00 - Droga Krzyżowa dla młodzieży. / ks. z Parafii/


„Sukcesem rekolekcji jest stałość w postanowieniach”
Za przyczyną Św. Józefa
Szczęść Boże!


Rekolekcje wygłosi: 
Ks. dr. Paweł Kochaniewicz
dyr. Zespołu Szkół Katolickich w Nowym SączuW Tłusty Czwartek -"pączkujemy"!!!


"Zamiast brzucha urośnie Ci serce". 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Tłusty Czwartek był bardzo słodki a to dlatego, że po raz pierwszy dołączyliśmy się do akcji "Wyślij pączka do Afryki". Jest to akcja społeczna. Organizatorem jest Fundacja Kapucyni oraz Misje z Krakowa. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na projekty edukacyjne, charytatywne oraz na pomoc głodującym dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej. 
Samorząd Uczniowski od samego rana zachęcał Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów oraz innych pracowników Szkoły do zakupu pączka oraz chrustu. Udałyśmy się również do Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie gdzie gościłyśmy u Pana Burmistrza dr Jana Golby oraz w-ce Burmistrza Włodzimierza Tokarczyka. Odwiedziłyśmy również innych pracowników Urzędu, którzy chętnie włączyli się do akcji. 
Kolejnymi miejscami, które odwiedziłyśmy, to Bank Spółdzielczy w Muszynie, Bank PKO oraz Poczta. 
Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel ale również Osobą dzięki którym ta akcja była możliwa do zrealizowania. Gorące podziękowania należą się Pani Agnieszce Barnowskiej, Pani Elżbiecie Grucy, Panu Lucjanowi Sekule z Piekarni Sekuła, który ofiarował nam 350 pączków, Księdzu Tomaszowi Fajtowi oraz Powiatowemu Zespołowi Szkól Muszynie. 
Podziękowania kierujemy również do Siatkarek "Polskiego Cukru" Muszynianka Muszyna, które nie oparły się słodkiej pokusie.
Łącznie udało nam się sprzedać około 600 pączków a suma, którą uzyskaliśmy to - 1.210zł. 
"Nie utyjesz od pączkowych kalorii, za to rozkwitnie Twoje serce dzięki pomocy drugiemu człowiekowi. A wydane przez Ciebie pieniądze - przez ręce misjonarzy - trafią do potrzebujących". 

Pączek do Afryki - foto


KARNAWAŁ! KARNAWAŁ!


10 lutego 2015 roku uczniowie klas 4-5 bawili się na dyskotece karnawałowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Uczniowie prezentowali się w różnych kreacjach karnawałowych z baśni, mitów, a nawet z horrorów. Dopisywał świetny humor i super zabawa!


Dyskoteka karnawałowa - foto


 ŚWIĘTO SZKOŁY 2015


21 stycznia w rocznicę wyzwolenia Muszyny obchodziliśmy święto naszej Szkoły Podstawowej. W tym dniu odbył się uroczysty apel poświęcony Kurierom Sądeckim - naszym patronom. Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego deklamowali wiersze patriotyczne, a zespół wokalno – instrumentalny wykonał piękne pieśni partyzanckie i żołnierskie. 
Również w tym dniu nasze Gimnazjum obchodziło rocznice nadania imienia Straży Granicznej II Rzeczpospolitej. Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski oraz grupę wokalno - artystyczną naszego gimnazjum. Piękny program słowno - muzyczny połączony z prezentacją multimedialną pozwolił zgłębić wiedzę o działalności i losach obrońców naszych granic. Podczas akademii uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.
Takie uroczystości uczą nas szacunku dla tych, którzy gotowi byli oddawać swoje życie za Ojczyznę. 

Święto Szkoły Podstawowej - foto
Rocznica nadania imienia Gimnazjum - foto Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015


11 stycznia 2015 r. w całej Polsce po raz 23 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Muszyna tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną. Wzorem poprzednich lat sztab został utworzony w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie, jego szefem została Izabela Bajorek – dyrektor MGOK a członkami: Katarzyna Homa – Kocot – z ramienia MGOK oraz Monika Fabisiak i Anna Długosz – nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego w Muszynie. Opiekunem wolontariuszy z ramienia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie była Anna Zasadni – nauczyciel ZSP Gimnazjum w Muszynie.
Od wczesnych godzin porannych wolontariusze kwestowali pieniądze do puszek na terenie miasta i gminy a o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie rozpoczął się program artystyczny, podczas którego wystąpiły zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie. Podczas wieczornej imprezy na przybyłych czekał także kiermasz słodkich wypieków a wśród przysmaków nie zabrakło lukrowanych serduszek piernikowych oraz czekoladowych jeżyków upieczonych przez panie ze świetlic wiejskich z Jastrzębika Andrzejówki oraz Koło Aktywnych Kobiet z Żegiestowa działających przy MGOK-u w Muszynie. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano quiz pn. „Kto da więcej”. Podczas tej zabawy można było nabyć gadżety WOŚP, aniołki szydełkowe oraz wiele innych ciekawych przedmiotów przekazanych na ten szczytny cel przez ludzi wielkiego serca. Ogromnym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się krawaty przekazane przez dyrektora ZSP w Muszynie, które stanowią rodzaj przywileju uczniowskiego. Jeśli uczeń przyjdzie do szkoły w krawacie, nie zostanie w tym dniu wezwany do odpowiedzi a tym samym uniknie słabej oceny. Oryginalny pomysł, który sprawił wszystkim wiele radości spodobał się zarówno dzieciom, młodzieży jak i rodzicom uczniów tej szkoły.
Na terenie lodowiska „Zapopradzie” można było zostać dawcą szpiku kostnego. W tą akcję włączyła się Katarzyna Krzeszowska – Miss Polski 2012 roku . Popołudniu podziwiano pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu dzieci i młodzieży prowadzonej pod czujnym okiem Doroty Piękoś – Dwukrotnej Mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Europy. Tradycyjnie jak co roku dochody z ostatniej ślizgawki zostały w całości przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Tego roku Muszyna zebrała ponad 14 000,00 zł.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy nie zostali obojętni na pomoc dla najmłodszych i najstarszych, tym razem pomagaliśmy dzieciom i seniorom.
Organizatorami tego wydarzenia na terenie MiGU Muszyna byli:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie, Powiatowy Zespół Szkół – Liceum Ogólnokształcące w Muszynie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie a także Firma Hans-Sport z Muszyny.

Artykuł z: 
http://www.muszyna.pl/pl/13641/144506/Wielka_Orkiestra_Swiatecznej_Pomocy_2015.htm


„Szlachetna Paczka” już po raz drugi w Muszynie.


"Szlachetna Paczka" to ogólnopolski program pomocy rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, którego koordynatorem jest ks. Jacek |Stryczek.
W 2014r. po raz drugi w Muszynie, w tejże akcji udział wzięło Gimnazjum im. Straży Granicznej II RP. Pomysłodawcami oraz wolontariuszami "Szlachetnej Paczki" byli: Samorząd Uczniowski Gimnazjum z opiekunem Anną Zasadni oraz opiekun grupy Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia - Danuta Tomczyk – Kajfasz. 
Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" po wnikliwej analizie sytuacji materialnej i lokalowej, zgłosili do projektu trzy Rodziny z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
Od 20 listopada do 10 grudnia 2014 roku na terenie szkoły trwała zbiórka konkretnych produktów potrzebnych Rodzinom. Były to m.in. produkty żywnościowe i słodycze, pościel, artykuły szkolne, środki czystości, artykuły higieniczne, odzież oraz obuwie. Dodatkowo, za środki uzyskane od darczyńców będących osobami prywatnymi lub właścicielami firm zakupiona została pralka dla potrzebującej Rodziny oraz kilka par obuwia. 
Akcja po raz kolejny przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Młodzież naszego Gimnazjum doskonale sprawdziła się w krzewieniu idei wolontariatu, którą realizuje już od kilku lat. Uczniowie, rodzice uczniów, wychowawcy, jak i inni darczyńcy okazali się ludźmi o wielkim sercu, potrafiącymi dzielić się z innymi. Dzięki tej hojności udało się przygotować podarunki dodatkowo dla sześciu rodzin, które nie były objęte akcją Szlachetnej Paczki. 
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu tego projektu. Dziękujemy przede wszystkim uczniom, ich Rodzicom i nauczycielom. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom - Pani Annie Ferek, Pani Aleksandrze Wojtyra , Panu Stanisławowi Cechini , Panu Józefowi Cechini, Panu Dariuszowi Milerowi , Państwu Ewie i Krzysztofowi Łęczyckim , Państwu Renacie i Ireneuszowi Maślankom. Dziękujemy właścicielom sklepów, którzy udzielili rabatów przy zakupie wielu artykułów, a także Urzędowi Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie, za umożliwienie transportu paczek do rodzin. Podziękowania składamy również Państwu Iwonie i Markowi Skalniakom, Super W z Rejonu Stary Sącz, którzy również zorganizowali paczki od darczyńców. 
12 grudnia br. odbył się wielki finał "Szlachetnej Paczki" w naszej Szkole. Zebrane i zakupione rzeczy zostały dostarczone potrzebującym Rodzinom, które z wielką radością przyjęły z rąk wolontariuszy paczki wypełnione wszelakim dobrem, ale również ciepłem serc i życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Na twarzach maluchów uśmiech i radość wywołały przygotowane dla nich upominki, będące spełnieniem ich dziecięcych marzeń.
Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" w dniu 17 grudnia w podziękowaniu za dar serca oraz dobry przykład zadedykowali wszystkim Rodzicom koncert świątecznych kolęd.
Miło nam poinformować, że z rąk przedstawiciela regionalnego Szlachetnej Paczki Pani Iwony Skalniak, nasze Gimnazjum otrzymało Certyfikat Szlachetnej Paczki. 
Anna Zasadni
Danuta Tomczyk-Kajfasz

Szlachtna Paczka 2014 - foto


 ”…Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie...!”


11 listopada 2014 roku na cmentarzu w Muszynie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablic z nazwiskami mieszkańców Muszyny i okolic poległych w okresie II Wojny Światowej. 
Wśród obecnych znajdowali się między innymi: Burmistrz Muszyny- Pan Jan Golba, współorganizator uroczystości Dyrektor ZSP Gimnazjum im. Straży Granicznej II RP w Muszynie Pan Andrzej Gancarz, Kapitan Stefan Małecki – pomysłodawca budowy pomnika, kombatanci: Pan Józef Winczura oraz Pan Wojciech Hadała, rodziny poległych, delegacje instytucji i zakładów pracy z Muszyny. 
Dzień 11 listopada to również rocznica Odzyskania Niepodległości. Zaproszeni goście, uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy miasta wzięli udział w uroczystej mszy świętej. za Ojczyznę.
Następnie wszyscy udali się na cmentarz, gdzie przy pomniku poległych wysłuchali części artystycznej, przygotowanej przez uczniów Gimnazjum w Muszynie pod opieką Pani Anny Zasadni i Pani Iwony Bach-Buliszak. Po wysłuchaniu wierszy i pieśni patriotycznych głos zabrał Kapitan Stefan Małecki, który streścił historie powstawania pomnika. 
Odsłonięcia tablic dokonali Kapitan Stefan Małecki, Pan Jan Golba, Pan Andrzej Gancarz, natomiast tablice poświęcił Proboszcz naszej parafii- Ks. Paweł Stabach.
Całej ceremonii towarzyszyła Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza, 

„ Boże Miłosierdzia, spraw aby cnota ludzkości, bohaterstwo i gorąca miłość do ojczyzny, tych naszych braci i sióstr- poległych w jej obronie, znajdowały w nas: wdzięczność i pobudzały nas do coraz piękniejszego życia dla Boga, Ojczyzny i honoru. Niech żyje z Bogiem wolna, niepodległa, szczęśliwa Polska! Amen” 

Cześć Bohaterom muszyńskiej ziemi poległym na polu chwały oddał Kapitan Ryszard Koniewski przeprowadzając Apel Poległych. Ich pamięć uczczono także utworem pt. „Trąbka ciszy”.
Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Uroczystość ta była bardzo podniosła i była wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Odsłonięcie tablic na cmentarzu w Muszynie 11.11.2014r. - fotoSPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W LUBOTINIE


15 grudnia bieżącego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły udali się do Lubotina, by wziąć udział w spotkaniu wigilijnym w słowackiej szkole. W tym roku program artystyczny zaprezentowali nasi wychowankowie klasy IIa oraz Va. W Domu Kultury w Lubotinie mogliśmy posłuchać słowackich kolęd, obejrzeć tańce świąteczne, dowiedzieć się więcej o zwyczajach tamtego regionu. Nasi uczniowie skosztowali tradycyjnych wigilijnych potraw, a także otrzymali upominki od św. Mikołaja.

Jasełka w Lubotinie 2014 - foto
Zabawa Andrzejkowa Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia


Tym razem to nasi gimnazjaliści, działający pod opieką pedagoga szkolnego Pani Danuty Tomczyk-Kajasz, byli gospodarzami dorocznego spotkania andrzejkowego grup Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia funkcjonujących w 7 szkołach na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Do Muszyny zawitała młodzież z Krynicy-Zdroju, Złockiego oraz Wielogłów. 
W poprzednich latach uczestniczyliśmy w spotkaniach andrzejkowych organizowanych przez Gimnazjum w Złockiem. 
Zabawa udała się dzięki zaangażowaniu wszystkich liderów z naszej szkoły , którzy przygotowali smaczny i elegancki poczęstunek, pięknie udekorowali salę , przygotowali wróżby andrzejkowe. Świetna zabawa była również możliwa dzięki naszym starszym kolegom z Powiatowego Zespołu Szkół , którzy poprowadzili dyskotekę. 
Jak co roku, impreza stała się dla młodych ludzi znakomitą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do ponownego spotkania się i odnowienia przyjaźni zawiązanych w czasie trwania wrześniowego obozu szkoleniowego MLPZ w Sidzinie. 

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie , którym będzie bal karnawałowy , tradycyjnie odbywający się w Wielogłowach.

Zabawa Andrzejkowa Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia 2014 - fotoTurniej piłki ręcznej szkół podstawowych i gimnazjalnych


26 listopada na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Złockiem odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
Nasza szkoła wystawiła drużyny w każdej kategorii wiekowej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Nasze drużyny świetnie radziły sobie z przeciwnikami. Zarówno dziewczęta Gimnazjum jak i chłopcy Szkoły Podstawowej przegrali swoje mecze, ale różnica jedno bramkowa daje wiarę w sukces naszych drużyn w rundzie wiosennej. O dużym pechu mogą mówić dziewczynki ze Szkoły Podstawowej, które czterokrotnie nie wykorzystały stuprocentowej sytuacji trafiając to w poprzeczkę, to w słupki bramki. Świetnie natomiast poradzili sobie chłopcy Gimnazjum i zdecydowanie ograli drużynę ze Złockiego zdobywając pierwsze miejsce.
Gratulujemy naszej młodzieży wyników sportowych, ale przede wszystkim zawodów fair play i postawy godnej sportowców.

Turniej piłki ręcznej 26.11.2014 - fotoPiłka nożna halowa w wydaniu najmłodszych


18 listopada miał miejsce niesamowity turniej! Na parkietach sali gimnastycznej naszej szkoły zmierzyli się po raz pierwszy chłopcy klas 1-3 szkół podstawowych gminy Muszyna. Gościliśmy piłkarzy z Milika, Andrzejówki, Muszyny nr 2, Złockiego, Jastrzębika. Zawody otworzyła pani dyrektor Janina Dziedzina. 
Jakże cudowne to były mecze! Ręce same składały się do braw. Ileż emocji, zawzięcia, poświęcenia i serca włożyli wszyscy chłopcy- zarówno ci którzy byli na boisku jak również ci którzy siedzieli na ławkach jako rezerwowi! Rywalizację sportową wygrała drużyna z Muszyny! Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Jastrzębika, trzecie z Andrzejówki. Pasjonujące mecze nie zawsze rozstrzygały wyniki. O miejscach niejednokrotnie decydowały rzuty karne. Wszystkie drużyny otrzymały piłki nożne halowe i ogromne gratulacje. Najlepsi zawodnicy pamiątkowe piłkarskie suweniry. 
Już myślimy o kolejnych spotkaniach piłkarskich i mamy nadzieję znaleźć w naszym regionie następcę Roberta Lewandowskiego.

Turniej halowej piłki nożnej 18.11.2014 - fotoSpektakl teatralny „Hobbit”13 listopada bieżącego roku szkolnego oglądaliśmy spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „Hobbit”. Wraz z Bilbo Baginsem i jego towarzyszami rozpoczęliśmy wyprawę na Samotną Górę. Po drodze czyhało wiele niebezpieczeństw, spotkanie z trollami, wielkim pająkiem czy wizyta w królestwie goblinów. Przedstawienie zrobiło na nas wielkie wrażenie. Na uwagę zasługiwały ciekawe kreacje aktorskie oraz wiele efektów specjalnych. Jak obchodziliśmy Święto Niepodległości
12 listopada 2014 roku w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademia dla uczniów szkoły podstawowej rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy Va przedstawili trudną drogę naszego narodu do wyzwolenia spod niewoli zaborców. Zwrócili uwagę na nasze symbole narodowe i należny im szacunek. Przedstawienie wzbogaciły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno - instrumentalnego.

Akademia 11 listopada 2014 - fotoSidzina 2014 – klasy pierwsze integrują się!


W dniach 29-31 października 2014r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie. Jak co roku dopisywała pogoda i humor. Wyjazd miał na celu zintegrowanie klas ze sobą. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji i przeżyć, które pojawiały się każdego roku.
Uczniowie wraz z wychowawcami brali udział w warsztatowych zajęciach integracyjnych, których celem było poznawanie samego siebie oraz wzajemne poznawanie się uczniów chodzących do tej samej klasy. Pobyt w Sidzinie nie składał się tylko z zajęć. Towarzyszyło mu, także wiele atrakcji, takich jak m.in. dyskoteki, wycieczka w góry, wyjścia na plac zabaw i boisko sportowe, liczne gry i turnieje, ognisko połączone z wspólnym pieczeniem kiełbasek. Uczniowie bardzo chętnie przystępowali do udziału w zabawach i turniejach. Podczas ogniska słychać było głośne śpiewanie i widać było mocną rywalizację w grupach. Wyjazd jak co roku udał się. Wszyscy wrócili zadowoleni i z uśmiechem na twarzy. Ostatniego dnia wszyscy żegnaliśmy się z niezwykle miłym personelem ośrodka, który zapewnił nam różne atrakcje oraz wiele niezapomnianych chwil. 
Dziękujemy serdecznie pracownikom wspomnianego ośrodka oraz naszym wychowawcom: Pani Jolancie Smydzie, Pani Anecie Wróbel oraz Pani pedagog- Danucie Tomczyk-Kajfasz za opiekę, cierpliwość, wyrozumiałość i pomysłowe zorganizowanie nam czasu.
Mamy nadzieje, że zawarte nowe znajomości, wspólne spędzenie tych kilku dni razem pozwolą nam na łatwiejsze zrozumienie się i uniknięcie jakichkolwiek problemów w trakcie dalszej nauki w gimnazjum. Aleksandra Gacek, kl. Ib

Wyjazd integracyjny do Sidziny - foto


Program "Trzymaj Formę"Dnia 28.10.2014r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się szkolenie z IX edycji programu edukacyjnego "Trzymaj Formę" skierowanego do uczniów klas V - VI Szkół Podstawowych oraz I - III Gimnazjum. Nasza Szkoła otrzymała CERTYFIKAT z XIII edycji tego programu. Ma on na celu zainteresować i zachęcić młodzież szkolną do aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety,która jest kluczem do zachowania zdrowia.


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SP


Dnia 17 października 2014r. na sali gimnastycznej obyła się barwna, ale też bardzo uroczysta ceremonia ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej tegorocznych sześcio i siedmiolatków. Trzy pierwsze klasy po głównej, oficjalnej części przedstawiły program artystyczny odpowiadający treściom przedstawionym w scenografii.
Na uroczystości pojawili się wszyscy zaproszeni goście: Pan Dyrektor Andrzej Gancarz, Nauczyciele, Katecheci, Rodzice, Koleżanki i Koledzy z klas II i III. Obecnością swoją zaszczycił nas gość honorowy Pan Burmistrz MiGU Muszyna dr Jan Golba, który pogratulował pierwszoklasistom przyjęcia nowej roli w swoim życiu i życzył sukcesów. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy upominek od Pana Burmistrza. Prezenty również przekazali: drugo i trzecioklasiści, Pani Sekretarz szkoły - legitymacje szkolne, w imieniu Banku Spółdzielczego książeczki SKO wręczył Pan Adam Bartusiak, Siostra Katechetka przekazała okolicznościowe obrazki, Pan Dyrektor obdarowały klasy słodyczami, Rodzice przygotowali poczęstunek i upominki książkowe.
Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie przekazali książki, albumy do biblioteki szkolnej.
Był to dzień pełen wrażeń i przeżyć, które na długo zostaną w pamięci.
Dziękujemy starszym Kolegom z Samorządu Szkolnego - Aleksandrze Mirek i Jakubowi Jareckiemu - za prowadzenie głównej części uroczystości.
TV Muszyna zrealizowała krótki reportaż z tego wydarzenia.

Relacja TV MuszynaXIX BIEG ULICZNY O PUCHAR BURMISTRZA MUSZYNY8.10.2014r. odbył się XIX Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Muszyna. Impreza została przeprowadzona na ulicy Jasnej i obiektach stadionu piłkarskiego. To właśnie Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Jan Golba, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie mgr Andrzej Gancarz i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku Jacek Zaweracz wręczali najlepszym zawodnikom puchary, medale, dyplomy i nagrody.
W Biegu wzięła udział rekordowa liczba startujących dzieci -377 !!! z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Andrzejówce, w Miliku, w Żegiestowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Powroźniku, z Przedszkola Niepublicznego „Pszczółka Maja” w Muszynie.
Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych: dzieci z zerówki- 52 startujących, dzieci z klas pierwszych-50 osób, klasy drugie- 70 osób, klasy trzecie- 65 startujących, dziewczęta z klas IV-VI- 62 zawodniczki i chłopcy z klas IV-VI- 78 zawodników.
Bieg w zależności od grupy wiekowej miał różną długość - od 150m dla najmłodszych - do 800m dla najstarszych. Biegi były bardzo pasjonujące w każdej grupie wiekowej. Ileż wysiłku, determinacji i żądzy zwycięstwa wkładały dzieci w swoje biegi – to mogą poświadczyć wszyscy, którzy byli świadkami tego święta sportu. W pamięci utkwią nam wyścigi tych najmłodszych- w przydługich koszulkach, przewracających się na murawie i wstających aby dalej biec, ale również profesjonalne rozegranie zawodów przez rodzeństwo Darię i Jakuba Prusaków, którzy w swoich kategoriach wiekowych pokonali ponad 60 zawodniczek /w przypadku Darii/ i ponad 70 zawodników / przypadku Kuby/ i zdobyli laur zwycięzców. Ręce składały się same do oklasków.
Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiają się następująco:

Grupa „0”
1 miejsce- Maja Keklak /Muszyna/
2 miejsce- Piotr Długosz /Muszyna/
3 miejsce- Oskar Bołoz /Żegiestów/
4 miejsce- Ania Kmietowicz /Muszyna/
5 miejsce- Szymon Jawor /Muszyna/
6 miejsce- Grzegorz Małobłocki /Muszyna/

Klasa I:
1 miejsce- Aleksander Hojniak /Muszyna/
2 miejsce- Kacper Bołoz /Żegiestów/
3 miejsce- Krystian Tarasek /Muszyna/
4 miejsce- Cyprian Łacny /Żegiestów/
5 miejsce- Natalka Zielińska /Muszyna/
6 miejsce- Krystian Szymczyk /Muszyna/

Klasa II:
1 miejsce- Jakub Tokarczyk /Andrzejówka/
2 miejsce- Julian Semczyszak /Andrzejówka/
3 miejsce- Jakub Czajka /Powroźnik/
4 miejsce- Oliwier Gruca /Muszyna/
5 miejsce- Karol Długosz /Milik/
6 miejsce- Cyprian Prusak /Andrzejówka/

Klasa III:
1 miejsce- Marcel Stróżyk /Muszyna/
2 miejsce- Piotr Dziedzina /Milik/
3 miejsce- Daniel Kantor /Muszyna/
4 miejsce- Dawid Lorek / Powroźnik/
5 miejsce- Mikołaj Majewski /Powroźnik/
6 miejsce- Jakub Klimczak /Powroźnik/

Dziewczęta - Klasa IV-VI:
1 miejsce- Daria Prusak /Muszyna/
2 miejsce- Emilia Łukasik /Muszyna/
3 miejsce- Agnieszka Migas /Muszyna/
4 miejsce- Małgorzata Barna /Żegiestów/
5 miejsce- Justyna Skwarczowska /Muszyna/
6 miejsce- Julia Stoińska /Muszyna/

Chłopcy - Klasa IV-VI:
1 miejsce- Jakub Prusak /Muszyna/
2 miejsce- Jakub Gościński /Muszyna/
3 miejsce- Daniel Tomasiak /Powroźnik/
4 miejsce- Marcin Jasiński /Powroźnik/
5 miejsce- Oskar Wiśniewski /Muszyna/
6 miejsce- Kacper Tokarczyk /Muszyna/

XIX Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Muszyny - fotoJak co roku w Sidzinie…


W dniach 17.09-22.09.2014r. 10-osobowa grupa Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia z naszego Gimnazjum wraz z opiekunem - Panią Danutą Tomczyk - Kajfasz, przebywała w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie na obozie szkoleniowym. 17 września w godzinach popołudniowych zebraliśmy się przed szkołą i wyjechaliśmy z Muszyny. Wraz z uczniami z naszej szkoły wybrali się tam również liderzy ze Złockiego, Krynicy- Zdroju, Wielogłów, Tylicza, Piorunki oraz Mochnaczki. Bezpiecznie i w dobrych humorach dotarliśmy na miejsce.
Po przyjeździe zostaliśmy zapoznani z regulaminem i przydzieleni do pokojów przez dyrektora ośrodka. Już sam początek pobytu był przepełniony śmiechem, zabawą i radością. Od pierwszego dnia zawieraliśmy nowe znajomości i umiejętności. Z nieukrywaną radością witaliśmy się z koleżankami i kolegami z którymi już w poprzednim roku spotkaliśmy się w tym magicznym miejscu. Główną atrakcją tego dnia okazał się wieczór wspólnych skeczy, zabaw i przedstawień.
17.09 Zostaliśmy podzieleni na grupy warsztatowe. Wszyscy byli z nich zadowoleni. Zajęcia prowadziły wykwalifikowane, wyrozumiałe i zawsze uśmiechnięte Panie. Przez następne dni pracowaliśmy w tych grupach budując pozytywny obraz samego siebie, rozwijając umiejętności społeczne takie jak komunikacja, współpraca w grupie , rozwiązywanie konfliktów i sytuacji problemowych. Dyskutowaliśmy nad problemami dzisiejszej młodzieży i społeczeństwa a także uczyliśmy się jak być dobrym liderem i wolontariuszem.
Tego dnia po kolacji odbyły się także gry i zabawy proponowane przez mieszkańców każdego pokoju.
18.09 Po przebytych zajęciach warsztatowych i zjedzonym obiedzie przyszedł czas na basen lub Zamek tzw. „Mały Wawel” w Suchej Beskidzkiej. Zostaliśmy podzieleni na grupy, które wybrały zwiedzanie i te, które wolały popływać. W zamku mieliśmy okazję poznać wiele ciekawostek z zycia jego byłych mieszkańców. Najbardziej ekscytująca była sala tortur… Z wielkimi uśmiechami pozowaliśmy do zdjęć w przepięknym parku. Dobry humor nie opuszczał także grupy na basenie. Po powrocie odbyła się dyskoteka.
19.09 W tym dniu przedpołudnie minęło na warsztatach, a po południu wybraliśmy się na boisko, gdzie podczas różnych rozgrywek sportowych jeszcze bardziej zacieśniły się nasze znajomości, po czym udaliśmy się na kolację i z niecierpliwością czekaliśmy na nadchodzący pokaz mody. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi modele i modelki prezentując stroje dopasowane do wymyślonych postaci. Świetna atmosfera sprawiła, że wszyscy zasypiali z uśmiechem.
20.09 Przed obiadem jak zwykle odbyły się zajęcia warsztatowe a po południu zostaliśmy podzieleni na grupy, które wybrały się na Halę Krupową (trudniejsza trasa) lub na Kamyckiego (prostsza trasa). Dzięki zapałowi uczestników i ich wytrzymałości większość młodzieży pokonała trudniejszą trasę. Po powrocie czekało nas ognisko, na którym odbył się konkurs śpiewów.
21.09 Po południu wybraliśmy się na Mszę Świętą do kapliczki obok ośrodka. Po powrocie ponownie wyszliśmy na boisko, a po kolacji czekała nas dyskoteka pożegnalna lub kibicowanie polskiej drużynie w piłce siatkowej (wygrali dzięki naszemu dopingowi  ).
22.09 Niestety nadszedł dzień wyjazdu. Wszyscy ze smutnymi minami i łzami w oczach żegnaliśmy się z przemiłym personelem ośrodka, nowymi przyjaciółmi i miejscem. Autokarem ruszyliśmy w drogę powrotną.
Z pewnością wszyscy chcielibyśmy podziękować personelowi za dobrą opiekę, świetne zorganizowanie nam czasu, cierpliwość i wyrozumiałość oraz przepyszne posiłki a także Pani Danucie Kajfasz za opiekę nad liderami, którzy wrócili z pięknymi wspomnieniami, mobilizacją do pracy i kreatywnymi pomysłami.
Kinga Gościńska, kl. III b

Warsztaty w Sidzinie - foto


Wymiana międzynarodowa - rewizyta gości z NiemiecW dniach od 02.09 do 09.09.2014 odbyła się rewizyta naszych niemieckich partnerów u których gościliśmy w czerwcu. We wtorek 2 września późnym wieczorem przywitaliśmy naszych partnerów z Niemiec. Kolejne dni były pełne wrażeń, humory i pogoda nam dopisały. Mieliśmy możliwość wyjazdu do naszej partnerskiej szkoły Gimnazjum im. Leonarda Stockela na Słowacji, gdzie odbyło się spotkanie z Dyrekcją która oprowadziła nas później po szkole. Zwiedzaliśmy też miasto Bardejov, Bardejovskie Kupele, zamek w Spiskym Hradzie. Wycieczkę zakończyliśmy spływem po Dunajcu. W kolejnym dniu o godzinie 8 rano stawiliśmy się razem z naszymi niemieckimi partnerami na pierwszej lekcji u nas w szkole. Po przybyciu grupy słowacko- niemieckiej, wszyscy nasi goście mieli okazję zwiedzić nasze Gimnazjum, a przewodnikiem był pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz. Na szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie z Dyrekcją szkoły i panią sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Katarzyną Rymarczyk-Wajdą, która przedstawiła krótką prezentację multimedialną na temat rozwoju, inwestycji i planów w gminie. Po południu wszyscy wybraliśmy się do Muzeum Regionalnego w Muszynie, a następnie do nowo otwartych Ogrodów Miłości i Ogrodów Sensorycznych. Po obiedzie pojechaliśmy do Krynicy gdzie wielką atrakcją dla naszych gości był wyjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką. Po tak pracowitych dniach mogliśmy realizować własne pomysły w rodzinach. Następnie wyjechaliśmy do Krakowa na program „Śladami Listy Schindlera”. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Wieczorem grupa polsko- niemiecko-słowacka udała się do Krakowa, gdzie po kolacji wspólnie poszliśmy na spacer po Kazimierzu, dawnej dzielnicy żydowskiej. Kolejnego dnia poszliśmy do muzeum, gdzie mogliśmy zobaczyć Kraków z czasów okupacji niemieckiej, a także dowiedzieć się więcej o życiu Oskara Schindlera. Po tym udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem zwiedzając Wawel, Uniwersytet Jagielloński i Kościół Mariacki. Po kolacji odbyło się spotkanie z naszymi opiekunami podczas którego pan Stanisław Rusnak opowiedział nam historię dzielnicy, w której nocowaliśmy oraz naszego miasta. Odbyło się także podsumowanie całego pobytu Wszyscy byli bardzo zadowoleni zarówno z zrealizowanego programu jak i atmosfery. Było nam smutno ponieważ niestety musieliśmy pożegnać naszych kolegów i koleżanki z Niemiec nie szczędząc przy tym łez. Mamy nadzieję, że kiedyś, się jeszcze spotkamy.

Wymiana międzynarodowa - wrzesień 2014 - fotoRajd gimnazjalny 2014W dniu 18.09.2014r. odbył się rajd integracyjny dla klas pierwszych i drugich zorganizowany przez nasze gimnazjum. Około godziny 9 wszystkie klasy ruszyły z uśmiechem w stronę Złockiego. Po jakimś czasie naszej pieszej wycieczki byliśmy na miejscu. Ognisko już na nas czekało, wiec usmażyliśmy kiełbaski, które wszyscy zjedli ze smakiem. Następnie czekały nas wesołe zabawy, w które włączali się również nasi sympatyczni opiekunowie. Niestety nadszedł czas powrotu, więc wszyscy ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy do naszej szkoły w godzinach popołudniowych. Na pewno na długo zapamiętamy ten radosny dzień.

Łucja Gumulak

Rajd gimnazjalny 2014 - fotoUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015W poniedziałek 1 września 2014r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie rozpoczęła go od Mszy Św. Następnie w szkole odbyły się akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz. Na wstępie Pan Dyrektor zapytał uczniów czy ostatnio śniła im się szkoła. Rozwijając tę myśl mówił o czekających nas zadaniach i wyzwaniach życząc wielu sukcesów i dobrego nowego roku szkolnego.
Następnie Pan Dyrektor przypomniał o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy poświęcili swe życie dla ojczyzny w czasie działań wojennych.
Na zakończenie zostali przedstawieni wychowawcy poszczególnych klas.
Po akademiach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, by zapoznać się z organizacją pracy w bieżącym roku szkolnym.© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak