Portal - Muszyna
Strona główna / Aktualności / archiwum2018/2019
Niedziela - 31 maja 2020 Anieli, Feliksa, Kamili     "Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których największym jest szacunek". Daniel Defoe
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Dziennik elektroniczny
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
REKRUTACJA 2020/2021
Klasy integracyjne
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
polski
Archiwum 2018/2019

 


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019


W środę 19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/19. Po wytężonej pracy przyszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele po uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli w akademiach podsumowujących kończący się rok szkolny. 
To historyczny rok ponieważ kończy się „epoka gimnazjum”. Po 20 latach funkcjonowania tej szkoły, w nostalgicznym nastroju żegnaliśmy ostatni rocznik naszego gimnazjum. 
Pan Dyrektor Andrzej Gancarz oficjalnie ogłosił początek wakacji. Najlepsi i wyróżniający się uczniowie otrzymali z rąk dyrekcji świadectwa, dyplomy i nagrody.
Najwyższym wyróżnieniem dla ucznia kończącego szkołę z najlepszym wynikiem jest w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym prestiżowy medal „Primus Inter Pares”. W tym roku szkolnym to wyróżnienie w Gimnazjum zdobyła Emilia Stachnik z klasy IIIb, natomiast w Szkole Podstawowej Maria Wróbel z klasy 8a. Gratulujemy dziewczętom oraz pozostałym wyróżnionym. 
Wszystkim życzymy udanych, miłych i wesołych wakacji.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - foto Duży sukces w konkursie programistycznym Baltie 2019


8 czerwca odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2019. Udział w finale międzynarodowym był uzależniony od miejsca jaki zdobyli młodzi programiści w etapie wojewódzkim. 
W naszej szkole do etapu wojewódzkiego awansowało 6 uczniów: Dominik Jędrzejek kl. 8b, Kamila Buliszak kl. 7b, Artur Mrówka kl. 8a, Hubert Jędrzejek kl. 5c, Oliwier Gruca kl. 6b oraz Wiktor Heilman z klasy IIIc gimnazjum.
Do finału międzynarodowego awansowali: Dominik Jędrzejek, Kamila Buliszak i Wiktor Heilman. Uczniowie mieli do rozwiązania 11 zadań. Musieli w ciągu 2,5 godziny stworzyć programy rozwiązujące problemy postawione w zadaniach. 
Dominik Jędrzejek i Wiktor Heilman rozwiązując po 6 zadań uzyskali prestiżowy tytuł finalisty w/w konkursu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy Panu Dyrektorowi Andrzejowi Gancarzowi za pomoc w organizacji wyjazdu na finał konkursu.

Finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2019 - fotoWYMIANA POLSKO-NIEMIECKO-SŁOWACKA – MAJ/CZERWIEC 2019W dniach 31.05.– 09.06.2019 odbyła się kolejna wymiana polsko- niemiecko –słowacka. 
W ramach wymiany młodzież z Polski i Słowacji wspólnie zwiedziła trzy europejskie stolice: Pragę, Berlin i Amsterdam. Będąc w Niemczech uczniowie zwiedzili również takie miasta jak: Unna, Kolonia, Bonn, Dortmund czy Münster. 
Podczas pobytu w Niemczech polscy i słowaccy uczniowie mieszkali u rodzin swoich niemieckich partnerów, które przyjęły ich serdecznie i otoczyły opieką. Dzięki życzliwości i otwartości swoich partnerów niemieckich oraz ich rodzin nasi uczniowie wyzbyli się barier językowych i kulturowych. 
W pierwszym i drugim dniu wymiany grupa polsko- słowacka zwiedziła Pragę. Zamek Królewski na Hradczanach, średniowieczny Most Karola czy też Rynek Staromiejski, to tylko nieliczne zabytki, które uczniowie mogli podziwiać, będąc w stolicy Czech. 
Trzeciego dnia wieczorem uczestnicy wymiany dotarli do Unny (Niemcy), gdzie zostali serdecznie przywitani przez swoich kolegów i koleżanki ze szkoły partnerskiej 
Ernst-Barlach-Gymnasium. Nazajutrz uczniowie zwiedzali szkołę partnerską i urokliwe miasteczko Unna. Odbył się również mecz piłki siatkowej, który sprzyjał integracji grupy. 
Następnego dnia grupa polsko-słowacka udała się do Amsterdamu, który zaskoczył ich mnogością rowerów i malowniczych kanałów. Grupa ruszyła szybkim marszem w kierunku targu kwiatowego, później do serca Amsterdamu czyli na Plac Dam, a następnie do najstarszego kościoła w Amsterdamie Oude Kerk. Zainteresowanie uczniów wzbudziły dzieła Rembrandta i van Gogha, które podziwiali w Rijksmuseum. 
W kolejnym dniu młodzież z Polski i Słowacji wraz ze swoimi partnerami z Niemiec pojechała do Kolonii i Bonn. Ekscytującym doświadczeniem dla uczniów było wspięcie się na wieżę Katedry Kolońskiej, skąd rozciągał się wspaniały widok na panoramę miasta. 
Z Kolonii uczniowie udali się do Bonn, gdzie zwiedzili Muzeum Historii Niemiec. 
Kolejnymi interesującymi miastami, które odwiedziła młodzież był Dortmund i Münster.

W piątek wieczorem odbył się pożegnalny grill, który został zorganizowany przez szkołę partnerską, a o 23.00 grupa polsko-słowacka pożegnała się ze swoimi partnerami z Niemiec i ich rodzinami. Uściskom i serdecznością nie było końca. Przez to kilka dni uczniowie bardzo się zżyli ze swoimi partnerami z wymiany i ciężko było im się z nimi rozstawać. Pocieszała ich tylko myśl, że we wrześniu znowu się zobaczą. Ze łzami w oczach uczniowie wsiedli do autokaru i ruszyli do Berlina. 
Berlin zaskoczył młodzież dużą ilością zabytków i ciekawych miejsc. Spacerując po stolicy Niemiec uczniowie dotarli do takich miejsc jak m.in. Parlament Niemiecki, Brama Brandenburska, Plac Poczdamski, Muzeum Muru Berlińskiego (Checkpoint Charlie), Plac Aleksandra, Katedra Berlińska czy Wieża Telewizyjna. Pomimo zmęczenia całonocną podróżą uczniowie cieszyli się, że mogli odwiedzić to wspaniałe, klimatyczne miasto.
Berlin był ostatnim miastem, które grupa polsko-słowacka zwiedziła podczas wymiany.

Wymiana pozwoliła uczniom zapoznać się z kulturą, historią i tradycją Niemiec, rozwinąć umiejętności językowe, a także stać się bardziej dojrzałymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Dzięki wymianie zobaczyli oni również mnóstwo wspaniałych miejsc, poznali wspaniałych ludzi i zawarli nowe przyjaźnie. 
Dziękujemy Panu Dyrektorowi Andrzejowi Gancarzowi za zorganizowanie wymiany, a także 
pani Barbarze Sukiennik i pani Marzenie Lizoń za opiekę nad uczniami podczas trwania wymiany!

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKO-SŁOWACKA – MAJ/CZERWIEC 2019 - foto


 BIESIADA MUSZYŃSKO-LUBOTIŃSKA 2019


12 czerwca 2019 roku uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w corocznej Biesiadzie Muszyńsko-Lubotińskiej. Przybyli do nas także uczniowie z zaprzyjaźnionej słowackiej szkoły. Podczas uroczystości mogliśmy obejrzeć miniaturę teatralną na podstawie Legendy o mądrym bacy z gór i czarownicach. W inscenizacji wystąpili uczniowie klasy 7a. Tradycję jarmarków muszyńskich zaprezentowały dziewczęta z klasy 6a. Nie zabrakło biesiadnych piosenek i smakołyków regionalnej kuchni polskiej i słowackiej. 
W trakcie Biesiady odbył się również coroczny Polsko – Słowacki Konkurs Języka Angielskiego „ELMO 2019” przygotowany i przeprowadzony przez naszą anglistkę panią Agnieszkę Skrobacką , w którym wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie, Szkoły Podstawowej w Żegiestowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Muszynie oraz z naszej partnerskiej Szkoły w Lubotinie. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość słownictwa, gramatyki oraz umiejętność rozumienia tekstu pisanego w języku angielskim. Zwyciężczyniami okazały się uczennice z Lubotina zajmując exquo pierwsze miejsce: Bianka Fanclikova i Vladimira Fanclikova, drugie miejsce zdobyła Martyna Gucwa z SP2 w Muszynie, a na 3 miejscu uplasowali się uczniowie: Kamila Buliszak z ZSP Muszyna, Lucjan Marczyk i Inga Niemczyk z SP w Żegiestowie oraz Zofia Sporek z SP2 w Muszynie osiągając taką samą ilość punktów. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a ich nauczycielom pani Monice Rogóż i pani Ewelinie Szydło za przygotowanie uczniów do konkursu i zapraszamy za rok.Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT


30 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się turniej mitologiczny dla klas piątych. W tym roku zadania konkursowe rozwiązywały trzy klasy. Podczas spotkania mogliśmy skosztować boskiej ambrozji, podziwiać umiejętności aktorskie, taneczne i plastyczne naszych wychowanków. Uczniowie dzielili się wiedzą na temat wierzeń starożytnych ludzi. Rywalizacja była wyrównana. Ostatecznie laur zwycięstwa przypadł klasie 5c. Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.

Turniej mitologiczny 2019 - foto


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019


29.05.2019 odbył się w naszej szkole „Dzień Języków Obcych”, w którym udział wzięli uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klasy 3 Gimnazjum. W ramach tego dnia uczniowie brali udział w szeregu różnorodnych konkursów, które miały na celu pogłębić ich wiedzę na temat historii, kultury i zwyczajów krajów anglo- i niemieckojęzycznych, a także podnieść ich kompetencje językowe. 
Swoją wiedzą uczniowie mogli wykazać się w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, w grze „5 sekund”, a także w „Teście wiedzy”. 
Konkurencje „Jeden z dziesięciu” wygrali przedstawiciele klasy 8a: Jakub Gardoń i Paweł Chowański. Grę „5 sekund” wygrała Wiktoria Skwarczowska z kl. 3Gb. Natomiast w teście wiedzy pierwsze miejsce ex aequo zajęli przedstawiciele klasy 7a: Bartosz Flieger i Amelia Przybylska oraz przedstawiciele klasy 8a: Jakub Pyrć i Kacper Tokarczyk. 
Swój talent wokalny i językowy uczniowie pokazali podczas konkursu piosenki. Wszyscy uczestnicy przygotowali utwory na bardzo wysokim poziomie, ale wygrać musiał najlepszy, a najlepszy w tej konkurencji okazał się duet z kl. 8a czyli Marysia Wróbel i Jakub Gardoń. 
Podczas „Dnia Języków Obcych” pojawili się również sobowtóry różnych znanych osobowości z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Pojawił się m.in. Robin Hood ze swoją świtą, Chuck Norris jako „Strażnik Teksasu”, Shakira, Angelina Jolie i Brad Pitt jako „Pan i Pani Smith”. Konkurencję tę wygrała klasa 3Gb, a wyróżnienia otrzymali: Lady Gaga czyli Wiktoria Gruca (3GB) i kapitan Jack Sparrow czyli Kornelia Hamernik. 
Podczas „Dnia Języków Obcych” zostały również ocenione prace plastyczne uczniów, które przedstawiały wylosowany przez nich kraj anglo- lub niemieckojęzyczny. Najwyżej zostały ocenione prace klasy 3Gb i 3Gc. 
Na koniec „Dnia Języków Obcych” jury zsumowało punkty ze wszystkich konkurencji dla każdej klasy i wyłoniło zwycięzców. Oto klasy, które stanęły na podium:
I miejsce – kl. 3Gb
II miejsce – kl. 8a
III miejsce – kl. 3Ga
Wszystkim klasom i osobom nagrodzonym gratulujemy!!! :)
Zwycięskie klasy otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców i Pana Dyrektora. 
Nagrody rzeczowe, które otrzymali najlepsi zawodnicy w danej kategorii ufundowali sponsorzy. 
„Dzień Języków Obcych” był dla uczniów nie tylko wspaniałą zabawą, lecz także inną niż na co dzień lekcją język obcego, która na pewno pozostanie im na długo w pamięci. 
Podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji, która umożliwiła organizację „Dnia Języków Obcych, nauczycieli języków obcych, którzy zorganizowali i przeprowadzili tę imprezę językową, a także wychowawców, którzy przygotowali swoje klasy do konkursów. 

Dzień języków obcych - foto


 Podsumowanie działalności KOŁA NAUKOWEGO „BYĆ JAK IGNACY”


Spotkania Koła Naukowego odbywały się od grudnia 2018r. do końca kwietnia 2019r. Uczniowie pracowali w dwóch grupach – klasy I-III(zajęcia prowadziła p.Dorota Gancarz) i klasy IV-VI(zajęcia prowadziła p.Aneta Wróbel). Najpierw poznaliśmy patrona kół naukowych, Ignacego Łukasiewicza, oglądaliśmy filmy, czytaliśmy komiks o jego historii życia i wynalazkach. Zapoznaliśmy się z właściwościami nafty i ropy naftowej, wykonaliśmy kilka ciekawych doświadczeń z różnymi lampami (świecą, lampą oliwną, naftową) oraz pokaz destylacyjny. 
Styczeń i luty 2019r. to obcowanie z niebywale aktywnym i twórczym multiwynalazcą- Janem Szczepanikiem. Poznając ilość i różnorodność jego wynalazków zafascynowaliśmy się jego postacią. Sami w grupach próbowaliśmy swych sił, by w efekcie skonstruować wyciskarkę do soku i zegar wodny. Niezwykle ciekawie bawiliśmy się tworzeniem filmu typu „stop klatka”. Spotkanie z tatą naszego kolegi z klasy 2b – panem Tomaszem Sroką było spotkaniem z historią fotografii i filmu. Pan Tomasz opowiadał nam z pasją o postępie technicznym w dziedzinie rejestracji i przekazu obrazu i informacji, w tym o filmie kolorowym. To były bardzo cenne wiadomości. W klasach IV-VI gościliśmy p.Heilmana – wieloletniego fotografa z Muszyny.
Lutego ciąg dalszy to zdrowie, witaminy i wielki, polski odkrywca – Kazimierz Funk. Dużo czasu poświęciliśmy zdrowemu odżywianiu- stworzyliśmy ogromną piramidę żywności, dokonaliśmy podziału witamin. A potem było spotkanie z Panią Elżbietą Kosibą- chemikiem, podróżnikiem. Opowiedziała historię związaną z odkryciami geograficznymi, szkorbutem i znaczeniem kapusty kiszonej, czyli znaczeniem witaminy C. Poszukiwaliśmy witamin w rożnych produktach. Wiemy, że są takie, które rozpuszczają się wodzie i takie, które rozpuszczają się w tłuszczach. Degustowaliśmy surówkę z kapusty kiszonej. Wykonaliśmy doświadczenie, pokazujące obecność witaminy C, która odbarwia roztwór wody, mąki ziemniaczanej i jodyny. 
W marcu obejrzeliśmy film o polskich szyfrantach, kryptologach: Marianie Rejewskim, Zygalskim i Różyckim. W tej części zajęć bawiliśmy się „atramentem sympatycznym”, kodowaniem, szyfrowaniem i rozszyfrowywaniem. Doskonale poznaliśmy zasady działania maszyny szyfrującej z czasów II wojny światowej ENIGMY oraz szyfr Cezara. Najbardziej przeżywaliśmy dzień, kiedy znaleźliśmy się w ESCAPE ROOM. Rozwiązanie wszystkich zagadek, szyfrów, zadań, by opuścić salę zajęło nam mniej czasu niż było przewidziane- jesteśmy świetnymi asami wywiadu. 
Jako ostatni blok zajęć w kole naukowym poświęciliśmy Henrykowi Magnuskiemu – Polakowi mieszkającemu w USA, wynalazcy krótkofalówki. Poznaliśmy prototyp krótkofalówki, budowę i działanie urządzenia, jego zasięg i moc. Zaprosiliśmy na spotkanie z nami Pana policjanta dzielnicowego- Pawła Zielińskiego, który omówił znaczenie krótkofalówki dla służb mundurowych, w tym wypadku policji. Zaprezentował możliwości sprzętu, którym dysponował, łącząc się ze szkoły z komisariatem policji. Następnie za pomocą krótkofalówek, w dwóch grupach instruowaliśmy się po to, by odnaleźć schowany klasowy dziennik. Udało się, choć nie było łatwo. Poznaliśmy sposoby komunikowania się ludzi na przestrzeni historii. 
Trudno było zakończyć działalność Koła Naukowego w tym roku. Ze względu na spore zainteresowanie uczniów tą formą zajęć poza lekcyjnych, chętnie weźmiemy udział w tym projekcie w roku następnym. 

Działalności KOŁA NAUKOWEGO - foto

Działalności KOŁA NAUKOWEGO - film


I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach dzieci i młodzieży”


Dnia 15 maja 2019 roku o godzinie 15.30 w Muzeum Regionalnym w Muszynie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach dzieci i młodzieży” pod Honorowym Patronatem Starosty Nowosądeckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością: 
Poeta Adam Ziemianin,
Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski,
Burmistrz Miasta i Gminy Uzdr. Muszyna dr Jan Golba,
Konsul Honorowy RP na Węgrzech Geza Cseby,
dr hab. Barbara Widłak - pracownik naukowy ASP w Krakowie.
Spotkanie prowadziła pomysłodawczyni i opiekun artystyczny konkursu, nauczycielka plastyki Pani Krystyna Tomasiak.
Część artystyczną przygotowały Pani Małgorzata Beczkowicz i Pani Monika Faron. Utwory muzyczne do tekstów Adama Ziemianina oraz recytację wierszy wykonali: Maria Wróbel, Kamila Buliszak, Magdalena Śliwińska, Martyna Koza i Jakub Gardoń.
Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski i Burmistrz MiGU Muszyna wraz z dyrektorem Andrzejem Gancarzem wręczyli 9 nagród i 10 wyróżnień.

1 miejsce w IV grupie wiekowej zdobył Adrian Bartmanowicz 
2 miejsce w tej kategorii zdobyła Karolina Półtorak.

1 miejsce w I grupie wiekowej otrzymała Katarzyna Mikołajczyk,
2 miejsce Wiktoria Damasiewicz,
3 miejsce Adam Drozd.

W II grupie wiekowej 1 miejsce zdobyła Kamila Buliszak
2 miejsce Julia Kurzawska,
3 miejsce Paulina Franczyk,
3 miejsce ex aequo Amelia Multarzyńska

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Multarzyńska
Zuzanna Łęczycka
Jan Wojak
Amelia Śliwińska
Natalia Salamon (SP w Rojówce)
Ewelina Słowińska (SP w Rojówce)
Wojciech Buliszak
Szymon Ryba
Krzysztof Paczyński
Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika otrzymała Katarzyna Polańska-Kwiecień.
Dr hab. Barbara Widłak wręczyła nagrodę przewodniczącej Jury uczniowi Bartoszowi Fliegerowi oraz 5 wyróżnień: Hani Stachnik, Kai Mikołajczyk, Emilii Dominik, Oliwierowi Grucy oraz Kamilowi Szymczykowi.
Poeta Adam Ziemianin wręczył Nagrodę Specjalną oraz tomik poezji z dedykacją Karolinie Multarzyńskiej.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do przyszłorocznej edycji Konkursu.

Konkurs Plastyczny "Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach dzieci i młodzieży" - foto


Konkurs Plastyczny „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich dzieci i młodzieży”

Nasza szkoła jest organizatorem Powiatowego Konkursu Plastycznego „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich dzieci i młodzieży”. Celem konkursu jest poznanie i popularyzacja poezji Adama Ziemianina, naszego krajana. 
Każdy uczestnik konkursu może wykonać jedną własnoręczną pracę w formacie A3 (297 x 420 mm). Technika pracy to malarstwo (akwarelowe, plakatowe, temperowe, akrylowe, gwasz),
Uczniowie będą oceniani w 4 kategoriach: I grupa uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, II grupa uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum, III grupa uczniowie szkół średnich, IV grupa uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej, niepełnosprawni uczniowie klas integracyjnych (do 18 roku życia).
Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie – czekają piękne i ciekawe nagrody :)
Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin konkursu

REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „POEZJA ADAMA ZIEMIANINA W ILUSTRACJACH AUTORSKICH DZIECI I MŁODZIEŻY”Międzyszkolny Konkurs Językowy „Tandem” 201926. 02. odbył się w naszej szkole I etap Międzyszkolnego Konkursu Językowego „Tandem”. Każdy uczestnik rozwiązywał dwa testy: jeden z języka angielskiego, a drugi z języka niemieckiego. Wyniki testów zostały przesłane do organizatora konkursu. 
W konkursie - w kombinacji j. ang. + j. niem. - udział wzięło 440 uczniów z Nowego Sącza oraz powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego i myślenickiego. 
Do II etapu konkursu dostało się 63 uczniów, w tym 3 uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Miczołek, Emilia Stachnik i Dominika Małek, które przygotowywały się do konkursu pod okiem nauczycieli j.ang. pani Joanny Winczury i j.niem. pani Barbary Sukiennik.
II etap konkursu – etap pisemny, w którym wzięło udział 61 uczniów, odbył się 16. 03. w siedzibie Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego i Zespołu Szkół Społecznych SPLOT
im. Jana Karskiego w Nowym Sączu. 
Do etapu finałowego – etapu ustnego – dostało się 30 uczniów z najlepszymi wynikami. Nasze dziewczynki, pomimo wysokich umiejętności językowych nie dostały się do finału. Najwięcej punktów uzyskała Ola Miczołek, która ulokowała się na 31 miejscu, a więc zaraz za finałową trzydziestką osób. 
Gratulujemy Oli, Emilce i Dominice wysokich wyników w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów!!! :)


Finał Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim


26.03. 2019 odbył się finał III edycji Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „DEUTSCH IN DER HAUPTROLLE" – „Niemiecki w roli głównej”, w który nasze gimnazjalistki Aleksandra Miczołek i Zuzanna Barnowska zostały nagrodzone.
Konkurs zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu objął honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel, a nagrodę specjalną dla jednego z uczestników - pióro z autografem - ofiarowała Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie przez nich krótkiego filmiku lub prezentacji multimedialnej w języku niemieckim na jeden z podanych tematów: „Moja podróż marzeń”, „Moje ulubione zwierzę” oraz „Nowy Sącz i okolice dla miłośników sportu”. 
W konkursie wzięło udział 150 uczniów z 30 szkół. 
Jury oceniło 79 prac, w tym 44 prezentacje. 
Jury brało pod uwagę następujące elementy: ujęcie tematu, poprawność językową, wkład pracy, jakość techniczną, podkład muzyczny, źródła materiałów i walory artystyczne.

Ola i Zuzia pod okiem nauczyciela j. niemieckiego pani Barbary Sukiennikprzygotowały prezentację multimedialną o swojej podróży marzeń pt. „Der Weg auf das Dach der Welt“ – „Droga na dach świata“. Prezentacja dziewczynek opowiadała o ich marzeniu, którym jest wyjazd w Himalaje i wspięcie się na szczyt Mount Everest.
Ola i Zuza w swojej prezentacji wykazały się nie tylko wysokimi umiejętnościami z zakresu języka niemieckiego i informatyki, ale także soją kreatywnością i błyskotliwością.
Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody, które sprawiły im ogromną radość.

Gratulujemy Oli i Zuzi i życzymy im dalszych sukcesów!!! :)


Więcej informacji o konkursie w linku poniżej
http://www.nowysacz.pl/wydarzenia/20762


Duży sukces w konkursie informatycznymUczeń klasy III c Wiktor Heilman odniósł wielki sukces w Kuratoryjnym Tematycznym Konkursie Informatycznym „Od algorytmu do programu” awansując do finału wojewódzkiego tego konkursu. Aby stać się finalistą Wiktor przebrnął eliminacje szkolne i rejonowe, wyśmienicie rozwiązując zadania z zakresu programowania w języku C++, html, arkusza kalkulacyjnego Excel oraz rozwiązywania problemów algorytmicznych. 
Warto zaznaczyć, że powtórzył on sukces starszego brata Karola, który w 2006 roku został laureatem pierwszego konkursu informatycznego dla Gimnazjum Instal’06. I tak bracia zamknęli symboliczną zwycięską klamrą historię gimnazjalnych konkursów informatycznych.
Finał wojewódzki tegorocznego konkursu odbędzie się 25 marca w Krakowie. Trzymamy kciuki za Wiktora i gratulujemy dotychczasowych sukcesów. 

Koło Naukowe w SP 1 w Muszynie


W naszej szkole działa Koło Naukowe w ramach konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego - III edycji programu „Być jak Ignacy”. Zostań Bohaterem Nauki. 
Organizatorem Konkursu jest K&Y na zlecenie Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie. Patronem honorowym Konkursu jest Minister Edukacji Narodowej. 
Zajęcia prowadzone w oparciu o przekazane przez Organizatora materiały dydaktyczne przeznaczone dla klas I-III i IV– VI według schematu: blok 4 godzin lekcyjnych zajęć dedykowany kolejno następującym polskim naukowcom: Marianowi Rejewskiemu, Kazimierzowi Funkowi, Janowi Szczepanikowi, Henrykowi Magnuskiemu.
W klasach I-III Koło Naukowe prowadzi p. Dorota Gancarz natomiast w klasach IV-VI p. Aneta Wróbel. Na zajęcia uczęszcza 60 uczniów(w dwóch grupach), którzy wykonują różne doświadczenia i eksperymenty oraz projektują wynalazki. Odbyły się również spotkania z p. Sroką i p. Heilmanem dotyczące tradycyjnej fotografii.

Koło Naukowe - fotoKarnawałowo-walentynkowy bal integracyjny


Tytuł: Bal karnawałowo- walentynowy pod hasłem „Jesteśmy z różnych bajek”
Premiera: 13 lutego 2019r.
Miejsce: Sala gimnastyczna ZSP-Szkoły Podstawowej nr 1 w Muszynie ul. Rynek 13
Scenariusz: Dorota Gancarz, Dorota Sopata, Monika Faron
Produkcja i Reżyseria: Nauczyciele SP i G: Dorota Gancarz, Danuta Tomczyk-Kajfasz, Dorota Sopata, Monika Faron, Stanisława Piróg
Organizacja i realizacja: Uczniowie klas VII, VII SP i IIIG: Wolontariusze i Liderzy Promocji Zdrowia
Sponsor/ Producent: Stowarzyszenie „Klucz Muszyński”
Udział wzięli: Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Opiekunami, Delegacja Pensjonariuszy DPS „Jar”, uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście
Zaproszeni Goście: Jerzy Majka- przewodniczący Rady MiGU w Muszynie, Grzegorz Łaś- dyrektor MOPS w Muszynie, Andrzej Gancarz- dyrektor ZSP w Muszynie, radny Rady Powiatu Nowosądeckiego, prezes Stowarzyszenia „Klucz Muszyński”
Muzyka: Zespół muzyczny Marka Jurczakiewicza, Monika Faron
Dokumentacja: TV Muszyna, Adam Bartusiak
Motto/Idea: W zabawie i poprzez zabawę wspieramy się w swojej różnorodności i indywidualności. Czerpiemy radość ze wspólnej zabawy.

Integracyjny bal walentynkowo - karnawałowy - fotoKonkurs Plastyczny „Na kurierskim szlaku”


Z okazji rocznicy nadania imienia szkole, w miesiącu grudniu i styczniu zorganizowano w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Na kurierskim szlaku”. W okresie feryjnym Jury konkursu w składzie:
- dr hab. Barbara Widłak – pracownik naukowy ASP
- dr Peter Javorik – pracownik ASP w Krakowie 
- Krystyna Tomasiak – nauczycielka plastyki, koordynator konkursu 
Dokonało wyboru najlepszych prac. 
1 miejsce zdobyła Natalia Wachna
2 miejsce Jan Wojak 
3 miejsce Katarzyna Mikołajczyk 
4 miejsce Kamila Buliszak 
5 miejsce Bartosz Flieger 
Wyróżnienia otrzymali: 
Joanna Paczyńska 
Joanna Szczurek 
Antoni Wojak 
Serdecznie dziękujemy Galerii DA VINCI z Nowego Sącza – ul. Lwowska 13 za ufundowanie pięknych nagród. Za przekazanie upominków osobom wyróżnionych dziękujemy pani dr hab. Barbarze Wiadłak z Krakowa. 
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Wystawę można oglądać do 17 lutego 2019 roku w holu szkoły podstawowej. 

Konkurs Plastyczny „Na kurierskim szlaku” - fotoW HOŁDZIE KURIEROM SĄDECKIM I ŻOŁNIERZOM STRAŻY GRANICZNEJ


„Z lasu wyszli, z nocy przyszli, Karabiny z sobą nieśli. Nikt ich słowem nie powitał, Chyba tylko wiatr i cisza.” 
W tym tygodniu obchodziliśmy 31. rocznicę nadania naszej szkole imienia Kurierów Sądeckich i 6. rocznicę nadania Gimnazjum imienia Straży Granicznej II RP. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych pod kierunkiem pań: Iwony Bach- Buliszak, Małgorzaty Beczkowicz i Moniki Faron przygotowali uroczysty apel. Zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, którym uczcili pamięć patronów naszej szkoły. Deklamowanym wierszom i piosenkom towarzyszył uroczysty nastrój. Na telebimie mogliśmy oglądać fotografie przedstawiające bohaterów kurierskich szlaków i żołnierzy straży granicznej. Ważnym elementem tej uroczystości była dekoracja, przygotowana przez panią Krystynę Tomasiak.

Święto Szkoły 2019 - fotoSpektakularny sukces w konkursie „Meditest”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony „Meditest” zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji.
Dwóch uczniów z klasy 8b: Dominik Jędrzejek i Mateusz Szkrobut zajęło 1. miejsce w Polsce w kategorii klas 7-8 szkoły podstawowej.
Koordynatorem konkursu była p. Katarzyna Ćmiel.
Serdecznie gratulujemy!!!Szlachetna Paczka 2018


Już po raz czwarty Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Uczniowie i ich rodzice spisali się na medal przygotowując dary według potrzeb objętych pomocą rodzin. Z wielkim zaangażowaniem i ofiarnością przygotowano również prezenty świąteczne dla 10-ciu wychowanek Domu Dziecka „Rodzina” w Mochnaczce. Grupa naszej młodzieży odwiedziła tę placówkę, gdzie spotkała się z wielką radością i wdzięcznością obdarowanych. Cenne jest również to, że dzieci z rodzicami wyszli z inicjatywą wsparcia mamy dwójki naszych uczniów, która w związku z chorobom znalazła się w trudnej sytuacji. Przez ostatni miesiąc dzieci rozprowadzały wśród społeczności szkolnej rodzinne wypieki, gromadząc środki potrzebne na leczenie. Do wszystkich tych akcji z oddaniem i sercem włączyli się wychowawcy klas a koordynatorami akcji była Pani pedagog Danuta Tomczyk - Kajfasz, Pani Anna Zasadni i Pani Katarzyna Sulkowska- Guzik. Podziękowania należą się również UMiGU Muszyna za użyczenie środka transportu celem dowiezienia Szlachetnej Paczki do Nowego Sącza oraz podziękowania dla Pana R. Rusnarczyka właściciela firmy Duo Travel za dowiezienie młodzieży do Rodzinnego Domu Dziecka w Mochnaczce. Na tych działaniach akcje charytatywne w Naszej szkole wcale się nie kończą... Wszystkim zaangażowanym w udzieloną pomoc składamy serdeczne podziękowania a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niech okazana dobroć i życzliwość do Państwa powrócą. Dziękujemy!

Szlachetna Paczka - foto1

Szlachetna Paczka - foto2 S-COOL KARNET 2018/2019


S-COOL KARNET - 3 godziny za 20 zł dla uczniów ZSP w Muszynie na Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.
Informuję, że również w tym roku podpisałem porozumienie z firmą RESORT T12 (właścicielem wyciągów narciarskich na Stacji Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla). Na podstawie tego porozumienia wszyscy uczniowie naszej szkoły (SP i Gim) przez cały sezon narciarski 2018/2019 będą mogli korzystać ze zniżkowego karnetu narciarskiego. Karnet będzie można zakupić w kasach Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla / w Wierchomli/ w cenie 20 zł za 3 godziny jazdy na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. W tym sezonie firma nie uruchomi wyciągu od strony Szczawnika. Karnetu nie można odstępować lub sprzedawać innym osobom pod rygorem zerwania porozumienia.
Zachęcam do skorzystania z promocji i życzę miłej zabawy na stokach :)

Dyrektor ZSP w Muszynie - Andrzej Gancarz
Święto Pluszowego Misia w klasach 1-3


23 listopada 2018 roku z okazji Święta Pluszowego misia gościliśmy w naszej szkole klasę trzecią z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krynicy Zdroju wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Gruca. Gościem specjalnym był Klaun, który przygotował dla nas wiele rozgrywek sportowych. Tego dnia wszystkie dzieci z klas 1-3 założyły przygotowane wcześniej maski misia i stanęły do rywalizacji sportowej. Każdy uczeń losował karteczkę, której kolor decydował o wybranej dla niego konkurencji. W każdej konkurencji rywalizacja odbywała się na poszczególnych poziomach - rocznikach, najpierw klasy 1a i 1b, następnie 2a i 2b, w końcu klasa 3a kontra goście z Krynicy. Oprócz konkurencji sportowych trzeba było się wykazać wiedzą na temat misiów. Za każdy zdobyty punkt klasa otrzymywała jedną piłeczkę. Ilość piłeczek decydowała o zajęciu odpowiedniego miejsca. Na zakończenie przewodniczący klas odebrali pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piosenki o misiach. Po jednej z tych piosenek każdy uczeń otrzymał też w prezencie “garnek” miodu. 
Wyniki zawodów: 
I miejsca ex aequo: 
• klasa 3 z Krynicy Zdrój oraz klasa 2 b
II miejsca ex aequo:
• klasa 1 a oraz klasa 2 a
III miejsca ex aequo:
• klasa 1 b oraz klasa 3 a

Święto Pluszowego Misia - foto

Święto Pluszowego Misia - gazetka


Wycieczka do Lwowa


Podczas pobytu we Lwowie mieliśmy możliwość poznać ciekawe miejsca i zabytki tego pięknego miasta. Na cmentarzu Orląt Lwowskich oddaliśmy hołd bohaterom, którzy poświęcili swe życie w walce o Polskę. Na cmentarzu Łuczkowskim odwiedziliśmy groby znanych Polaków i zapaliliśmy symboliczne znicze. Mieliśmy możliwość zobaczyć piękny gmach Opery Lwowskiej i uczestniczyć w spektaklu pt. „Nabucco”. Drugiego dnia wycieczki odwiedziliśmy miejscowość Żółkiew, z którą związany był hetman Stanisław Żółkiewski a następnie po powrocie do Lwowa podziwialiśmy starówkę miasta. Pobyt w Lwowie dostarczył wielu wspaniałych przeżyć i wrażeń, pozwolił na poznanie historii i kultury tego pięknego miasta.
Wielkie podziękowania należą się Pani Lilii Plakhtiy, która pomogła w organizacji wycieczki.

Wycieczka do Lwowa 1 - foto

Wycieczka do Lwowa 2 - foto

Wycieczka do Lwowa 3 - foto

Złożenie kwiatów na cementarzu Orląt Lwowskich - film


Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości


W piątek 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W bieżącym roku to święto ma szczególny wydźwięk ponieważ świętujemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. 
Również w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy tę rocznicę. Cała społeczność szkolna obejrzała piękny program artystyczny. Piękne wiersze i piosenki o zabarwieniu patriotycznym uświetniła prezentacja multimedialna, a najmłodsi uczniowie szkoły zaprezentowali się tańcu, którym oczywiście był polonez. 
Pan dyrektor Andrzej Gancarz w swoim przemówieniu odniósł się do tradycji oraz mówił jak w dzisiejszych czasach być dobrym człowiekiem - Polakiem i patriotą.
O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali pięknie i donośnie Hymn Polski.

Akademia z okazji Święta Niepodległości - foto

Uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego - filmWidowisko „Duma i Radość”
19 października delegacja uczennic z klas III Gimnazjum wraz z Panią Iwoną Bach-Buliszak wzięła udział w widowisku „Duma i Radość” z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości w Krakowie. Organizatorem było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Po uroczystej mszy na Wawelu udaliśmy się we wspólnym pochodzie na Rynek Główny i dalej ulicami Krakowa do Parku Jordana. Tam uczestniczyliśmy w programie obchodów. Delegacja naszej szkoły zaprezentowała się w strojach ludowych z hasłem „ Mieszczki Muszyńskie z Państwa Biskupów Krakowskich - dla Niepodległej. Był to dla nas dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć patriotycznych.

Widowisko "Duma i Radość" - foto


DLA NIEPODLEGŁEJ - konkurs recytatorski
W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 31 października 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej oraz przedstawiciele klas gimnazjalnych.

Konkurs recytatorski - fotoUroczystość ślubowania uczniów klas I


19.10.2018r. odbyło się ślubowanie "najmłodszych pociech" w ZSP, które zostały pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich w Muszynie. Wraz z uczniami ślubowali też rodzice, że będą zawsze pamiętać o tym, że dziecko jest unikalnym skarbem, słuchać uważnie co mówi i przytulać je często.

Gościem specjalnym na naszej uroczystości był Pan Burmistrz MiGU dr Jan Golba, który obdarował pierwszaków prezentami.

Ślubowanie klas I - fotoCzy uczniowie są przeciążeni nauką?

Szanowni Państwo!
Chciałbym przedstawić wyniki anonimowych badań ankietowych dotyczących zadawania zadań domowych i sformułowanych na ich podstawie wniosków.

Analiza wyników ankiety:
Duża grupa uczniów szkoły podstawowej (62,5%) czuje się przeciążona nauka. Odsetek rodziców, którzy uważają podobnie jak ich dzieci jest jednak mniejszy (41,6%). Więcej rodziców (25,5%) niż dzieci (15,9%) uważa, że uczniowie „nie są przeciążeni nauką”. Im uczniowie uczęszczają do wyżej klasy tym tendencja ta wzrasta. W klasach I-III większość uczniów (50,3%) nie zauważa tego problemu. Problemy nasilają się począwszy od klasy V i stale rosną. Według największej grupy badanych uczniów (32,3%) i rodziców (32,6%) powodem „przeciążenia” jest duża ilość materiału do pamięciowego opanowania; na drugim miejscu w przypadku uczniów (32,0%) i rodziców (32,5%) znalazła się odpowiedź - „zbyt duża ilość pisemnych zadań domowych”; na trzecim - „duża ilość zapowiedzianych kartkówek” w przypadku uczniów - 26,1% a przypadku rodziców - 21,5%. Na ostatnim miejscu znalazła się odpowiedź „duża ilość kartkówek niezapowiedzianych” w przypadku uczniów - 9,5% i w przypadku rodziców – 13,1%. Ankietowani uczniowie w zdecydowanej większości (68,6%) twierdzą, że ilość zadawanych zadań domowych jest „za duża”. Natomiast o tym, że ta ilość jest „za mała” mówi tylko 1,2% badanych. Za wystarczającą uznaje ją – 30,1% badanych uczniów. Opinie rodziców w tym zakresie jednak się różnią. Największa grupa spośród nich uważa, że ilość zadań domowych” jest wystarczająca” (54,2%). Drugą grupę rodziców stanowili ci (42,9%) którzy uważali, że ilość ta jest „za duża”. Pogląd , że zadań jest „za mało” wyraziło tylko – 2,9% badanych rodziców. Tylko rodzicom zadano pytanie dotyczące wprowadzenia eksperymentu polegającego na niezadawaniu pisemnych zadań domowych przez okres jednego miesiąca w celu sprawdzenia czy miałoby to wpływ na wyniku nauczania. Największa grupa rodziców uznała, że taki eksperyment byłby „korzystny” (57,5%). O tym, że byłoby to „niekorzystne” mówiło - 24,2%, a nie miało zdania na ten temat – 18,3% badanych rodziców.

Wnioski z ankiety dotyczącej zdawania zadań:
1.Przeanalizować możliwość wprowadzenia eksperymentalnego okresu bez zadań pisemnych.
2. Zwrócić uwagę na to czy wszystkie zadawane zadania pisemne odnoszą właściwy skutek dydaktyczny (czy są celowe).
3. W miarę możliwości ograniczyć ilość zadawanych zadań.
Dyrektor szkoły: Andrzej GancarzAnkieta nt. jakości obiadów

W trosce o jakość żywienia naszych dzieci.

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
W trosce o jakość wypełniania przez szkołę funkcji opiekuńczej zwróciłem się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej jakości obiadów w szkole. Poniżej przedstawiam wnioski z ankiety i jej szczegółową analizę.

Wnioski z ankiety dotyczącej jakości obiadów w szkole:
1. Zakup pieca konwekcyjnego, by poprawić walory smakowe potraw.
2. Używać mniejszej ilości tłuszczu szczególnie w przypadku gotowania zup.
3. Wyeliminować z jadłospisu niektóre potrawy i wprowadzić nowe.
4. Dostosować wielkość posiłku do wieku dzieci.
5. Nieznacznie podnieść ceny posiłków, by wprowadzić jedzenie bardziej urozmaicone.

Analiza wyników ankiety:
Obiady w szkole je - 34,8% uczniów szkoły podstawowej. Ci, którzy „nie jedzą obiadów” wymieniają najczęściej następujące powody – jem w domu (86,5%); jem u kogoś z rodziny (2%), nie jem w ogóle obiadów (1%). Odsetek rodziców odpowiadających na to pytanie ankiety jest podobny jak uczniów. Około 20,3% badanych uczniów twierdzi, że nie je obiadów, bo są niesmaczne. Jeżeli chodzi o rodziców to twierdzi tak grupa nieco mniejsza – 14,5% badanych. Tylko (16,6%) „nie jedzących obiady” uczniów twierdzi, że gdyby posiłki były bardziej urozmaicone ale droższe, to jedliby je w szkole. Grupa rodziców chętnych do kupowania obiadów przy ich większym urozmaiceniu i wyższej cenie jest jednak zdecydowanie większa (69,4%).
Uczniowie, którzy „jedzą obiady w szkole” w zdecydowanej większości oceniają je pozytywnie: 70,4% - twierdzi, że są smaczne a 13,1% - że są bardzo smaczne. Tylko grupie 16,5% uczniów nie smakują. Odsetek rodziców pozytywnie oceniających obiady w szkole jest większy niż uczniów. 69,5% - twierdzi, że są smaczne, a 22,6% - że są bardzo smaczne. Tylko grupa 8,1% badanych rodziców twierdzi, że ich dzieciom obiady nie smakują.
Niepokoić może fakt dotyczący oceny jakości zup: duża grupa uczniów (71,3%) i rodziców (57,1%) twierdzi, że zupy smakują im „czasami”. Tylko 14,8% badanych smakują zawsze, natomiast 13,9% nie smakują nigdy. Ranking zup, które uczniowie lubią w szkole najbardziej przedstawia się następująco: pomidorowa (35,6%), rosół (20%), krupnik (7,8%), barszcz (6,1%), koperkowa (3,4%) i grzybowa, kalafiorowa, kapuśniak po - 1,7%. Ranking II dań, które uczniowie lubią w szkole najbardziej przedstawia się następująco: spaghetti (30,4%), naleśniki z serem (20%), pierogi (14,7%), ryż z jabłkiem, placki z cukrem, makaron z serem - po 6,9%; różne rodzaje mięs (6,0%), łazanki, ryż z truskawkami, placki ziemniaczane – po 5,2%. Rodzice badanych uczniów w tym względzie mają podobne zdanie. Spośród II dań najbardziej nie smakują uczniom: wątróbka (33,9%), placki ziemniaczane (26%), kaszanka (7,8%), pierogi z mięsem (4,3%), kiełbasa, gulasz, kotlet mielony i ryż z truskawkami po - 2,6%, spaghetti, ryż z sosem, udko, kotlet jajeczny, kluski, jajko w sosie, gołąbki i mortadela – po 0,8%. Ranking sporządzony przez rodziców jest podobny: wątróbka (40,8%), kaszanka (32,6%), kiełbasa (16,3%). Uczniowie w zdecydowanej większości twierdzą, że podawane obiady są wystarczająco ciepłe (90,1%). Podobnie twierdzi 72,9% rodziców. Jeżeli chodzi o to, czy porcje są wystarczająco duże to w przypadku zup twierdzi tak 80,2% uczniów i 96% rodziców, a w przypadku II dań już tylko 49,4% uczniów i 67,7% badanych rodziców. Problem ten sygnalizują głównie uczniowie klas starszych. Zdaniem ankietowanych uczniów do jadłospisu należałoby wprowadzić: pizzę (28,8%), frytki (13,5%), zapiekanki, kurczaka z ryżem, dania wegetariańskie, kebab, naleśniki z czekoladą, nutellą, – po 4,5%, lody (3,6%), sushi (1,8%) racuchy, krewetki, hamburgery, tortillę – po 0,9%. Rodzice dodają do tego: spaghetti (6,2%) dewolaja (3,1%), dania gotowane na parze, fast food, risotto, ravioli – po 1,5%. Są jednak uczniowie i rodzice, którzy zauważają, że „dania powinny być mniej tłuste”. Największa grupa uczniów (38,3%) ocenia obiady na – 4 punkty. Najwyższą ocenę 5 punktów dostają one od grupy 13,1% badanych. Na 3 – punkty ocenia grupa – 28,1% , na 2 punkty – 14,9%, na 1 punkt 5,6% badanych uczniów. Ocena rodziców jest podobna: 5-punktów – 17,1%, 4-punkty (46,8%), 3 – punkty – 25,5%, 2-punkty (8,5%), 1 –punkt – 2,1%.
Dyrektor szkoły: Andrzej Gancarz


 
"Ważenie plecaków"

Szanowni Uczniowie! Drodzy Rodzice!

Informuję, że w dniu 2.10.2018r odbyło się w naszej szkole "ważenie plecaków". Plecaki ważono wszystkim uczniom z klas od I do VIII.

Wnioski - 10% wszystkich uczniów naszej szkoły miało nieznacznie przekroczoną normę wagi plecaka w stosunku do wagi ciała. Najczęściej przekroczenie te wynosiły od. 2% do 3%. W jednym przypadku największe przekroczenie wyniosło - 6%.

Chciałbym jeszcze raz przypomnieć wszystkim, że istnieje możliwość pozostawiania podręczników w szkole. Bardzo proszę też rodziców o okresowe sprawdzenie czy uczniowie nie zabierają ze sobą do szkoły rzeczy niepotrzebnych.
Dyrektor szkoły: Andrzej Gancarz"Dla niepodległej"- obchody 100-lecia niepodległości Polski w ZSP w Muszynie

W dniu 3.10.2018r. odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Łużnej. Uczniowie zwiedzali cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej poszukując polskich dróg do niepodległości.

Wycieczka do Łużnej - fotoXXII Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna


W piątek 21 września 2018r. odbył się XXII Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
W tym roku ze względu na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości Polski był to - Bieg dla Niepodległej.
Organizatorzy: Burmistrz MiGU Muszyna, UKS Goral i ZSP Muszyna. Gratulacje dla zwycięzców.
Szersza relacja i wyniki wkrótce.

Bieg dla Niepodległej - foto
Pożegnanie lata

W czwartek 20 września 2018 roku klasy 1-3 naszej szkoły wraz z podopiecznymi i pracownikami Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie pożegnały lato w żółtym korowodzie. Wesołym okrzykom 'Żegnaj lato, wróć do nas za rok' nie było końca. Lato żegnało nas cudną pogodą. Nic nie wskazywało na to, że jesień jest tuż, tuż.

Pożegnanie lata - fotoPróbna ewakuacja

19.09.2018r. o godz. 9.20 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników. 
Czas opuszczenia budynków i przejścia wszystkich na boisko szkolne - 3,5 minuty.

Próbna ewakuacja - foto


 Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019W poniedziałek 3 września 2018r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie rozpoczęła go od Mszy św. w kościele pw. św. Józefa. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia inaugurująca nowy rok szkolny. 
Przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz. 
Życząc wszystkim wielu sukcesów zachęcał do sumiennej i wytężonej pracy.
W swoim wystąpieniu Pan Dyrektor przedstawił informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego oraz zmian w statucie szkoły związanych z zasadami korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych.
Początek roku szkolnego związany jest z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W tym roku przypada 79 rocznica wybuchu wojny. Młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich oraz Gimnazjum im. Straży Granicznej II RP pod kierunkiem pani Anny Zasadni i pani Iwony Bach-Buliszak upamiętniła tę rocznicę przygotowując i przedstawiając piękny, refleksyjny program artystyczny. 
Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, by omówić sprawy organizacyjne.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 - foto
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak